معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری:

ارتقاء فرهنگ شهروندي، محور اصلي فعاليت در سراهای تداوم

کد خبر : 67031 مرداد 1397اخبار 0
معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری گفت: در هر منطقه و محله اي، سراهای تداوم احداث شده تا ضمن پاسخ به نياز شهروندان در زمينه هاي مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنري و ورزشي، مسائل تخصصي تري مثل مهارت هاي زندگي را به علاقمندان آموزش دهند
ارتقاء فرهنگ شهروندي، محور اصلي فعاليت در سراهای تداوم

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، محمد محبوب، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان طی گفتگویی در راستای ضرورت آموزش های شهروندی اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در عرصه ارتقاء فرهنگ شهروندی، زیربنای اصلی توسعه شهری است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری گفت: از اهداف مهم این معاونت، احياي هويت محله هاست؛ در همين راستا در هر منطقه و محله اي، سراهای تداوم احداث شده تا ضمن پاسخ به نياز شهروندان در زمينه هاي مختلف فرهنگی، اجتماعی، هنري و ورزشي، مسائل تخصصي تري مثل مهارت هاي زندگي را به علاقمندان آموزش دهند.

 

وی از محورهاي اصلی فعاليت سراهای تداوم را آموزش دانست و افزود: هدف اصلي فعاليت سراهای تداوم، ارتقاء فرهنگ شهروندي جهت دستیابی به شهر فرهنگي است.

 

محبوب با بیان اینکه در شهرساری 6 سرای تداوم و سرای ارشد ویژه سالمندان و قرارگاه جهادی به شهروندان خدمات رساني مي كنند، گفت: سرای ارشد، ویژه سالمندان است که بیشتر در راستای نشاط آفرینی این قشر فعالیت دارد و قرارگاه جهادی در منطقه محروم و حاشیه نشین بنا به هویت و موقعیت اجتماعی علاوه بر برنامه های مدوّن سراها، اقدامات مجزایی چون توانمند سازی زنان و آموزش رایگان برای دانش آموزان را ارائه می نماید.

 

این مسئول با بیان اینکه آگاهی شهروندان از مسئولیت های خود نقش مهمی در کاهش مشکلات شهری دارد، بیان داشت: شهروندان باید به درک درستی از پیامدها و آثار زیان بار عدم توجه به مسئولیت های حوزه آموزش شهروندی و مشکلات شهری برسند و با شاخص های زندگی شهری آشنا شوند، تا بتوانند آنها را رعایت کنند.

 

در پایان، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری با اشاره به اولویت مدیریت شهری برتوسعه آموزش های شهروندی گفت: یکی از شاخص های مشترک در شهرداری و سازمان های تابعه مربوطه بحث آموزش است چراکه آگاهی ها  و آموزش در حوزه های آتش نشانی و ایمنی، پسماند، فضای سبز، صرفه جویی در مصرف آب، کاهش آلودگی هوا و ترافیک، نقش بسیار مهمی در کیفیت زندگی شهری دارد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید