قاسمی :

استفاده بهینه از اوقات فراغت برای کودکان جامعه را به شکوفایی و سازندگی سوق می دهد

کد خبر : 669031 تیر 1397اجتماعی 0
وحید قاسمی کارشناس مسئول اداره اجتماعی شهرداری ساری گفت: چگونگی استفاده از اوقات فراغت معیار و شاخصه ساختار سلامتی و تربیتی جامعه می باشد.
استفاده بهینه از اوقات فراغت برای کودکان جامعه را به شکوفایی و سازندگی سوق می دهد

 

به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، همزمان با آغاز جشنواره اوقات فراغت شهرداری ساری، وحید قاسمی کارشناس مسئول اداره اجتماعی شهرداری ساری، طی گزارشی از فعالیت های آموزشی و تفریحی تابستانه  در سراهای تداوم ، در ابتدا گفت: اوقات فراغت و چگونگی گذر از این زمان، معیار تشخیص سلامت و استحکام ساختار تربیتی جامعه می باشد.

قاسمی گفت: بهره برداری از اوقات فراغت و فراهم نمودن شرایط مناسب برای آینده سازان کودکان و نوجوانانمان، جامعه را بسمت سازندگی و شکوفایی سوق می دهد، در همین راستاکارگروه آموزش شهروندی درمجموعه سراهای تداوم، فعالیت ها وبرنامه های متنوع آموزشی و تفریحی با شاخصه سودمند و سالم در راستای نشاط آفرینی برای کودکان و نوجوانان را فراهم و اجرا می نماید.

این مسئول با تاکید بر اینکه با گسترش شهرنشینی ارتباط کودکان با طبیعت و فرصت بازی های کودکانه و گذران اوقات فراغت محدود به فضای شهری شده است، خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری  اقدام به برگزاری  کلاس های  هنری، قصه گویی، قصه خوانی با موضوعات مهارت آموزی قرآنی، اجرای مسابقات تئاتر شهروندی، اجرای مسابقات محلی، نقاشی و کاردستی با محوریت آموزش شهروندی برای کودکان و نوجوانان نموده است.

قاسمی افزود: آشنایی و آموزش  کودکان در زمینه شناسایی علائم و تابلوهای راهنممایی و رانندگی، رعایت نکات ایمنی در حوزه حمل و نقل ترافیک، ؛ آشنایی با آتش نشانی ، آتش و نحوه مقابله با آن و ایمنی در منزل؛ آموزش کشت سبزی ، درخت و گل و نگهداری ازآن، حفظ طبیعت  و فضای سبز؛ برنامه آموزشی پسماند شناخت انواع زباله ها، راه کاهش تولید زباله، شناخت مواد بازیافتی، تفکیک پسماند، و دیگر آموزش های شهروندی  در تابستان امسال می باشد.

وی به دیگر فعالیت ها وبرنامه ها در سرای تداوم ویژه سالمندان، بانوان و بزرگسالان اشاره کرد و اظهار داشت: کارگاه های آموزشی، هنری- برگزاری تورهای تفریحی و گردشگری- جشنواره بازی و سرگرمی- کارگاه های آموزشی مهارت آموزی- برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه خانواده با نیازهای ویژه- آموزش شنا و تورهای ساری گردی از جمله برنامه های اجتماعی و آموزش شهروندی معاونت فرهنگی شهرداری ساری می باشد.

کارشناس مسئول اداره اجتماعی شهرداری ساری گفت: در رشد و تکامل اجتماعی، فرد باید یاد بگیرد با فرهنگ و آداب شهری زندگی کند و مسئولیت اجتماعی را برعهده بگیرد.

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید