بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 667430 تیر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد. در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

تجلیل سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از شهردار ساری

مراسم اختتامیه چهل و یکمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم مرحله استانی با حضور مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و استاندار مازندران  برگزار شد.

 

در این مراسم رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  با ارسال لوح تقدیر به پاس خدمات و زحمات قرآنی از فعالیت های فرهنگی و مذهبی مهدی عبوری شهردار ساری به عنوان قرآن یاور کشور  ، تجلیل نمود.

 

 

تقدیر از مشارکت شهرداری ساری در برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب

در پی برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب با مشارکت شهرداری‌های ساری و قائمشهر با محوریت بسیج کارگری استان، طی لوحی از سوی سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلای استان مازندران از خدمات راحله حاجیان مشاور شهردار ساری در امور بانوان و خانواده در راستای مشارکت فعالاته در برگزاری نمایشگاه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب تقدیر شد.

 

در اختتامیه نمایشگاه، رضایی جانشین فرماندهی سپاه مازندران از مشارکت فعالانه شهرداری ساری در برگزاری این رویداد ارزشمند قدردانی نمود.

 

 

حمایت از کارگر آسیب دیده خدمات شهری شهرداری ساری

با توجه به نگاه ویژه مدیریت شهری و شورای اسلامی کار شهرداری مرکز استان به امنیت شغلی کارگران، محمدی کیادهی، رییس شورای اسلامی کار شهرداری ساری حسب دستور شهردار و در راستای ایفای وظایف قانونی این شورا مبنی بر حمایت از کارگران با حضور در منزل یکی از کارگران بخش خدمات شهری که در حین انجام وظیفه از ناحیه دو پا دچار آسیب دیدگی شده بود، ضمن ابلاغ پیام شهردار، ارج نهادن به مقام کارگر را ضروری دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه قانون مواردی در خصوص حقوق متقابل کارگر و کارفرما تعریف نموده است که طی زمان بندی مشخص شده اجرایی خواهد شد، لذا در راستای حادثه پیش آمده، شهرداری ساری در راستای تسکین بخشی از آلام کارگر آسیب دیده، خود را موظف به حمایت و پیگیری موارد و قوانین لازم الاجرا می داند.

 

شایان ذکر است، با دستور مهدی عبوری، شهردار ساری بسته حمایتی شامل یکدستگاه ویلچر، عصا و مبلغی وجه نقد، تا زمان حصول نتیجه پیگیری های لازم اداری مربوط به دوران نقاهت به این کارگر اهدا گردید.

 

 

آماده سازی بستر کارگاه، وظیفه اساسی شورای اسلامی کار

محمدحسن محمدی کیادهی، رییس شورای اسلامی کار شهرداری مرکز استان در جلسه این شورا ضمن تقدیم احترام و درود به روح شهدا گزارشی از اقدامات و پیگیری های امور کارگران شهرداری ساری ارائه نمود و اظهار داشت: با همت اعضا محترم شورای کارگری شهرداری مرکز استان و پیگیری های شهردار محترم و معاونان، بخش قابل توجهی از مصوبات شورای کارگری به نتیجه رسیده و یا در مسیر اجرایی شدن قرار گرفته است.

 

محمدی کیادهی با قدردانی ویژه از شهردار مرکز استان در خصوص حساسیت نسبت به وضعیت کارگران گفت: لازم است به دلیل وحدت و همدلی ویژه ای که میان کارگران و شهردار محترم به واسطه ی اقدامات شایسته شورای کارگری برقرار شده است ابراز خرسندی نمایم و از شهردار محترم هم به دلیل توجه ویژه به موضوعات مربوط به کارگران قدردانی می نمایم.

 

 

راه اندازی سامانه پایش ناوگان دانش آموزی (سپند)

حمیدرضا فضل اله نژاد، مدیرعامل این سازمان از راه‌اندازی سامانه سپند به منظور پایش ناوگان دانش‌آموزی در ساری خبرداد و گفت: ثبت‌نام متقاضیان سرویس مدارس در سال تحصیلی ۹۸_۹۷ در این سامانه ضرورت دارد.

 

وی به ابلاغ دستورالعمل جدید آیین نامه اجرایی ایاب و ذهاب دانش آموزان از سوی وزارت کشور اشاره نمود و اظهار داشت: با توجه به ابلاغ دستورالعمل جدید آئین‌نامه اجرایی ایاب و ذهاب دانش‌آموزان از سوی وزارت کشور و تأکید بر استفاده از سامانه‌های نوین در این حوزه و نیز با توجه به اینکه متولی اصلی امر حمل و نقل دانش‌آموزان، سازمان‌های تاکسیرانی در سراسر کشور شناخته شده‌اند، متقاضیان برای انجام این امر باید در سایت سامانه ثبت‌نام کرده و جهت انجام مراحل بعدی به این سازمان مراجعه کنند.

 

مدیرعامل مدیریت و نظارت بر سازمان تاکسیرانی شهرداری ساری گفت: پیمانکاران، مدیران مدارس، رانندگان تاکسی و دانش‌آموزان باید برای دسترسی آسان‌تر، اطلاعات خود را در سامانه پایش ناوگان دانش‌آموزی به آدرس www.irtusepand.ir وارد کنند.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید