بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 662323 تیر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

نماینده ولی فقیه در استان در بازدید از پروژه های عمرانی شهرداری ساری تأکید کرد:

ضرورت حمایت قاطع از شهردار جوان و پرتلاش در جهت توسعه شهر ساری

حضرت آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان با همراهی عباسعلی رضایی فرماندار شهرستان ساری، مدینه رییس شورای اسلامی شهر، عبوری شهردار مرکز استان و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و روحانیون از پروژه های عمرانی در حال اجرای شهرداری مرکز استان بازدید نمودند.

حضرت آيت الله طبرسي با قدرداني از زحمات آقاي عبوري و خدمات ارزنده ايشان در شرايط نامساعد اقتصادي كشور اظهار داشت: يقيناٌ مديري كه تبحر داشته باشد، مي تواند با شرايط نامطلوب اقتصادي هم كارهاي بزرگ انجام دهد و شهردار جوان ساري نشان داده است كه نمونه يك مدير توانمند است.

در پايان، حضرت آيت الله طبرسي با قدرداني مجدد از زحمات شهردار محترم و مجموعه مديريت شهري اظهار داشت :از آقاي عبوري و همكارانشان در شوراي شهر و شهرداري مي خواهم تا همچنان با اميد و انگيزه به خدمت رساني مشغول باشند و به كارشكني برخي از كساني كه روزي خودشان در مصدر خدمت بودند و كاري از دستشان بر نمي آمد توجهي نكنند. بدون ترديد مردم همواره حامي خدمتگزاران خود در مديريت شهري هستند.

 

بازدید معاون وزیر جهاد کشاورزی و شهردار ساری از پروژه پارک جنگلی شهید زارع

عصر چهارشنبه خلیل آقایی، معاون وزیر و مدیرعامل سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور به همراه مهدی عبوری، شهردار ساری، علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی و عباسعلی نوبخت، معاون امور جنگل های سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، موسوی تاکامی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان از روند اجرای پروژه پارک جنگلی شهید زارع ساری بازدید نمودند.

 

 

اطفاء آتش سوزي مسجدجامع پس از هشت ساعت/بازسازي مسجدجامع/ با اتمام آواربرداری و جمع آوری نخاله‌ها بازار در روز شنبه فعال می شود

مهدی عبوری شهردار مرکز استان در گفتگویی ضمن تشریح اقدامات شهرداری در زمینه اطفاء حریق مسجد جامع اظهار داشت: در ساعت 19:27 عصر پنجشنبه و با وقوع حریق در مسجد جامع بلافاصله طی مدت کمتر از چهار دقیقه نیروهای اتش نشانی شهرداری به محل حادثه اعزام شدند.

عبوری با اشاره به اینکه این مسجد در مرکز شهر ساری واقع شده است ادامه داد: تمام تلاش مدیریت شهری بر این بوده که این حریق به بازارهای اطراف  سرایت نکند تا شاهد خسارت جبران ناپذیر نباشیم که خوشبختانه با تلاش نیروهای اتش نشانی توانستیم از وقوع این حادثه در بازارهای اطراف جلوگیری کنیم.

شهردار ساری به حضور نیروهای امدادی از شهرهای همجوار اشاره نموده و گفت: 10 خودروی پشتیبان آتش نشان نیز از شهرهای همجوار بلافاصله به محل حادثه اعزام گردیدند و در مهار این حریق یاریگر تیمهای عملیاتی سازمان های آتش نشانی ، عمران و پارکها و فضای سبز شهرداری بوده اند.

 

 

قدردانی مهندس مدینه از شهردار و شهرداری مرکز مازندران

با قلبی مالامال از اندوه و تاسف بخاطر حادثه فرو رفتن مسجد جامع ساری که نماد شکوهمندی از تاریخ پر افتخار این شهر و جلوه تابناکی از فرهنگ و تمدن اسلامی بود جا دارد با تاکید بر ضرورت حتمی و قطعی باز سازی آن از سوی همه ارگانها و نهادهای مرتبط و خاصه دو سازمان اوقاف و امور خیریه و میرات فرهنگی و گردشگری از دکتر مهدی عبوری شهردار ساری بخاطر حضور سریع در محل حادثه و مدیریت میدانی تیم های امدادی تشكر  نمایم.

اینجانب همچنین بر خود لازم میدانم از تمام نیروهای امدادی بویژه سازمان آتش نشانی شهرداری مرکز استان و نیز شهرهای بابل،قائمشهر،نکا و بهشهر تقدیر بعمل آورم زیرا حضور به هنگام و تلاش بی وقفه آنان باعث مهار حجم وسیع و گسترده آتشی شد که اگر مدیریت میدانی شهردار و کوشندگی آتش نشانان نبود بی ذره ای تردید ابعاد فاجعه چنان وسعتی می یافت که بازار نرگسیه و ميدان ساعت حتی محدوده هایی فراتر را در کام خود فرو می برد.

 

برگزاری دومین جشنواره اوقات فراغت تابستان

محمد محبوب، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان در گفتگویی با اشاره به اهمیت وجود برنامه های فرهنگی در فصل تابستان از اجرای یکی از برنامه های دومین جشنواره اوقات فراغت با عنوان جشنواره 20 در 20 در روز پنج شنبه بیست و یکم تیر ماه در محل بوستان ولایت ساری خبر داد.

وی به اجرای برنامه های شاد و متنوع در این جشنواره  اشاره کرد و افزود: برگزاری برنامه های متنوع با موضوعات بازی و سرگرمی کودکان، برنامه هایی تحت عنوان "شونیشت" با محوریت اجرای موسیقی سنتی، نمایش و مسابقه برای خانواده ها، برگزاری اردوهای جنگل نوردی، تورهای ساری گردی، برنامه های ورزشی نظیر بدمینتون، اسکواش، فوتبال چمنی و گل کوچیک، والیبال، ورزش های زورخانه ای و اجرای برنامه های شاد برای سالمندان و اجرای برنامه های قرآنی در مساجد با چشم انداز مسجدمحوری، مهمترین عناوین برنامه ریزی شده توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری در دومین جشنواره 20 در 20 اوقات فراغت خواهد بود.

شایان ذکر است، دومین جشنواره اوقات فراغت تابستان با عنوان "جشنواره 20در20" از تاریخ بیستم تیر لغایت بیستم شهریورماه سال جاری در بوستان های سطح شهر و سراهای تداوم اجرایی خواهد شد.

 

اجرای طرح جمع آوری و هدایت آبهای سطحی، اولویت شهرداری منطقه

امید ذاکری شهردار منطقه از ادامه پیشرفت کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی در خیابان  معلم، بلوارامام رضا(ع) و بلوار فرح آباد خبر داد.

شهردار منطقه یک با اشاره به اقدامات شهرداری منطقه در زمینه توسعه اجرای طرح هدایت آب های سطحی اظهار داشت: عملیات احداث کانال هدایت آب‌های سطحی در بلوار امام رضا(ع)، بلوار فرح آباد، خیابان معلم به طول 5960 متر با 25% پیشرفت فیزیکی و کاروگیت  خیابان‌های انقلاب و قارن به طول 3180متر با 75% پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد.

 

ارائه خدمات شهروندی با رویکرد توسعه محور و براساس نیازسنجی

سیدکمال آقامیری ، شهردار این منطقه با اشاره به زیبایی بصری سطح منطقه دو شهری اظهار داشت: در راستای بهسازی و زیباسازی فضای شهری، تابلوها، داربست ها و ریسه های غیرمجاز از سطح منطقه جمع آوری گردیده است.

آقامیری با تاکید بر برنامه ریزی های مدون و ارائه خدمات شهروندی در مناطق الحاقی در راستای توسعه متوازن  شهری، گفت:  به همت مجموعه ناحیه یک شهرداری منطقه دو، پروژه های عمرانی و خدماتی با رویکرد توسعه محور و براساس نیازسنجی های کارشناسانه عملیاتی گردیده است.

 

توسعه مناطق الحاقی/اجرای پروژه‌های عمرانی با پیوست‌های فرهنگی

جلسه ای به ریاست جابر ملکی شهردار منطقه3 و با حضور معاونین، مسئولین مربوطه و پرسنل ناحیه یک در راستای ارائه خدمات متوازن و بهنگام و سهولت دسترسی شهروندان به امکانات شهری در نواحی الحاقی برگزار گردید.

وی همچنین به پتانسیل و نیروی کار غنی در ناحیه اشاره کرد و افزود: همکاران با تعامل، همدلی و همفکری بیشتر و با تشکیل گروه های جهادی مختلف، معضلات و مشکلات نواحی را رصد کنند تا با اقدامات متناسب و مورد نیاز در زمینه های فنی، عمرانی و فرهنگی، گام‌های موثری در مسیر رفع مشکلات شهر و شهروندان برداشته شود.

 

امدادرسانی به 351 حادثه/ 395 بازديد ايمني از اماكن مختلف شهر

حسن كلانتري، رییس این سازمان، اظهار داشت: طی خرداد ماه سال جاری از 395 مورد از اماكن مختلف شهر ساری بازديد ايمني صورت گرفت.

همچنین، کلانتری از اعزام آتش نشانان مرکز استان برای امدادرسانی به 351 حادثه طی خرداد ماه سال جاري خبر داد و گفت: از تعداد عمليات هاي امدادی انجام شده 200 مورد اطفای حريق و 151 مورد امداد و نجات بوده است.

 

فاز دوم بوستان ملل و دستاوردی دیگر

میوه گوارای درخت تنومند کار و تلاش یا به تعبیر شهردار ساری "عملگرایی" توسعه همه جانبه مرکز استان بود،توسعه ای که حناچی معاون وقت کشور آنرا "انقلابی در حوزه عمران شهری" توصیف کرد.

پس مهدی عبوری سیزدهمین شهردار ساری پس از انقلاب اسلامی باید برای کسب منابع مالی تلاش خود را مضاعف می کرد جالب اما آنکه او برغم نیاز به منابع مالی،برای اولین بار در تاریخ بلدیه مرکز مازندران دریافت درصدی از هزینه مالی پروژه ها را از شهروندان ممنوع کرد.

به هر تقدیر ساری طی هفتاد و سه ماه اخیر گام به گام پیش رفت و در مدار توسعه با قدرت و سرعت حرکت کرد تا به مرزهای دست نایافتنی دست یافت، حضور در جمع پنج شهر برتر گردشگر پذیر آنهم پس از سالها فرو رفتن در محاق،افزایش چشمگیر سرانه فضای سبز،اجرای پروژه پر هزینه مهار آبهای سطحی، عقد قرار دادی سنگین برای برخورداری از کارخانه زباله سوز و دهها پروژه دیگر در کنار انتخاب شهردار ساری در شورای شهرداران کشور از عبوری و مرکز مازندران چهره ای ترسیم کرد"ملی" با ظرفیت هایی مثال زدنی.

 

مسجد جامع ساری دچار آتش سوزی شد

عصر امروز پس از ایجاد حریق در یکی از شبستانهای مسجد جامع مرکز مازندران آتش به سرعت تمام زوایای آنرا در بر گرفت.

این گزارش حاکی است پس از اعلام این حادثه به مرکز آتش نشانی شهرداری ساری ماموران اطفای حریق همراه با خودروهای مجهز به تمامی امکانات مورد نیاز در محل آتش سوزی حاضر و اقدام به مهار آتش کردند به گزارش خبرنگار ما اجتماع گسترده مردم و بافت فرسوده محدوده مسجد جامع اگر چه مشگلات عدیده ای پیش روی آتش نشانان ایجاد کرده است اما ماموران کارآزموده و مجرب آتش نشانی شهرداری ساری با تمام توان در حال مهار زبانه های سرکش آتش هستند.

 

آتش سوزی مسجد جامع ساری مهار شد

در پی آتش سوزی یکی از شبستان های مسجد جامع ساری ، بلافاصله مهدی عبوری شهردار مرکز استان و نیروهای امدادی سازمان اتش نشانی شهرداری ساری در محل حادثه حضور یافته و اقدامات لازم نسبت به مهار آتش سوزی اجرایی گردید.

وسعت آتش سوزی بسیار وسیع بوده و به حجم وسیعی از این مسجد تاریخی و مغازه های اطراف ان خسارت جدی وارد نمود. با تلاش بی وقفه نیروهای آتش نشانی ، این اتش سوزی مهار گردیده و علت آن نیز در دست بررسی قرار دارد. شایان ذکر است این حادثه ، تلفات جانی نداشته است.

 

بیش از 200 آتش نشان با 23 خودروی آتش نشانی به عملیات اطفاء حریق مسجد جامع ساری پرداختند

حسن کلانتری رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مرکز استان، جزئیات حادثه آتش سوزی مسجد جامع را تشریح نمود.

وی اولین اعلام حریق به سازمان آتش نشانی را در ساعت نوزده و بیست هفت دقیقه عصر روز پنج شنبه اعلام کرد و گفت: پس از اعلام حریق در فاصله سه دقیقه و سی ثانیه اولین خودروی اطفاء حریق به محل حادثه اعزام شد.

کلانتری به آمار نیروها و خودروهای آتش نشانی اشاره کرد و اظهار داشت: برای اطفاء آتش حدود 13 دستگاه خودروی آتش نشانی از ساری و حدود 10 دستگاه خودرو از شهرهای اطراف اعزام شدند؛ همچنین حدود ۲۰۰ آتش‌نشان هم در این عملیات حاضر بودند. گفتنی است نیروهای سازمان عمران و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ساری به همراه آبفای شهری و نیروهای هلال احمر و نیروی انتظامی نیز برای پشتیبانی های لازم و آبرسانی وارد صحنه شدند.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید