رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری:

بیش از 200 آتش نشان با 23 خودروی آتش نشانی به عملیات اطفاء حریق مسجد جامع ساری پرداختند

کد خبر : 660822 تیر 1397اخبار 0
کلانتری به تلاش نیروهای سازمان آتش نشانی برای مهار آتش سوزی مسجد جامع اشاره نموده و اظهار داشت: با توجه به حجم حریق، کلیه ایستگاه های آتش نشانی ساری به سرعت وارد عمل شده و کلیه نیروهای آنکال آتش نشانی جهت انجام وظیفه فراخوانده شدند.
بیش از 200 آتش نشان با 23 خودروی آتش نشانی به عملیات اطفاء حریق مسجد جامع ساری پرداختند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، حسن کلانتری رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مرکز استان، جزئیات حادثه آتش سوزی مسجد جامع را تشریح نمود.

 

وی اولین اعلام حریق به سازمان آتش نشانی را در ساعت نوزده و بیست هفت دقیقه عصر روز پنج شنبه اعلام کرد و گفت: پس از اعلام حریق در فاصله سه دقیقه و سی ثانیه اولین خودروی اطفاء حریق به محل حادثه اعزام شد.

 

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری با اشاره به حجم بالای حریق اظهار داشت: با توجه به حجم حریق، کلیه ایستگاه های آتش نشانی ساری به سرعت وارد عمل شده و کلیه نیروهای آنکال آتش نشانی جهت انجام وظیفه فراخوانده شدند.

 

کلانتری با تأکید بر اهمیت سرعت و دقت آتش‌نشانان در اطفاء حریق به دلیل شرایط خاص ساختمانی و موقعیت جغرافیایی مسجد جامع ساری گفت: با توجه به اینکه سقف مسجد جامع از الوارهای چوبی ساخته شده بود و اتصال آن از سویی به مدرسه امامیه و خانه های مسکونی اطراف و از سوی دیگر به مرکز بازار شهر ساری، ضرورت سرعت و دقت آتش‌نشانان در انجام وظیفه بیش از مواقع عادی احساس می شد.

 

در ادامه، وی به آرایش نیروهای آتش‌نشانی اشاره کرد و افزود: به دلیل گسترش حریق نیروهای آتش نشانی در ابتدا در چهار جبهه اطراف مسجد مستقر شدند تا از سرایت حریق به اماکن اطراف جلوگیری نمایند.

 

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری از کمک سایر ارگان ها برای کنترل حادثه خبر داد و گفت: برای اطفاء حریق از سازمان مدیریت بحران کمک گرفتیم و نیروهایی از آتش نشانی شهرهای آمل، بابل، قائمشهر، جویبار، سورک، نکا و بهشهر به محل حادثه اعزام شدند.

 

کلانتری به آمار نیروها و خودروهای آتش نشانی اشاره کرد و اظهار داشت: برای اطفاء آتش 13 دستگاه خودروی آتش نشانی از ساری و  10 دستگاه خودرو از شهرهای اطراف اعزام شدند؛ همچنین بیش از ۲۰۰ آتش‌نشان هم در این عملیات حاضر بودند. گفتنی است نیروهای سازمان عمران و سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ساری به همراه آبفای شهری و نیروهای هلال احمر و نیروی انتظامی نیز برای پشتیبانی های لازم و آبرسانی وارد صحنه شدند.

 

در پایان رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری به آسیب دیدگی تعدادی از آتش نشانان در جریان عملیات اشاره نمود و تصریح کرد: ۷ تا ۸ نفر از آتش‌نشانان به دلیل شدت حرارت و غلظت دود دچار مصدومیت شدند که به مراکز درمانی منتقل شده و اکنون که ساعت حدود 23 شب است، عملیات اطفا به طور کلی انجام شده و نیروها در حال لکه گیری هستند.

 

شایان ذکر است مسجدجامع ساری عصر روز پنج شنبه دچار حادثه آتش سوزی شد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید