شهردار منطقه :

اولویت شهرداری در طرح توسعه سیستم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی

کد خبر : 656117 تیر 1397اخبار 0
امید ذاکری شهرداری منطقه از ادامه پیشرفت کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی در خیابان معلم ، بلوارامام رضا(ع) و بلوار فرح آباد خبر داد.
اولویت شهرداری در طرح توسعه سیستم جمع آوری و هدایت آبهای سطحی

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک ، امید ذاکری  شهرداری منطقه از ادامه پیشرفت کانال جمع‌آوری آب‌های سطحی در خیابان  معلم ، بلوارامام رضا(ع) و بلوار فرح آباد خبر داد.


ذاکری اظهار کرد : عملیات احداث کانال هدایت آب‌های سطحی در بلوار امام رضا(ع) ، بلوار فرح آباد ، خیابان معلم به طول 5960 متر با25% پیشرفت فیزیکی  و کاروگیت  خیابانهای انقلاب و قارن به طول 3180متر با 75% پیشرفت فیزیکی در حال اجرا می باشد .


وی افزود : هدف از ایجاد سیستم جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی این است که در شرایط وقوع بارندگی های شدید از آب‌گرفتگی معابر جلوگیری شود و در زمان بارش باران شهروندان دچار بحران نشوند؛ این امر مستلزم شناسایی نقاط تجمع آب در معابر مختلف سطح  منطقه و جمع‌آوری و انتقال است که منطقه  یک در این زمینه اقداماتی مناسبی انجام داده است .

شهردار منطقه طول کل مسیر اجرای کاروگیت را 3180 متر عنوان و اظهار کرد : با توجه به اینکه خیابان قارن از مسیرهای اصلی و پرتردد سطح شهر است ، فاز اول از حسینیه حاجی آباد تا خیابان فرهنگ به طول 600 متر اجرا شد و فاز دوم از حسینیه حاجی آباد تا خیابان انقلاب  به طول  230 متر که 200 متر آن به اتمام رسید و مابقی نیز در حال انجام است و پس از اتمام به شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر متصل خواهد شد .

 ذاکری ادامه داد : کاروگیت خیابان انقلاب به طول 2350 متر با 65% پیشرفت فیزیکی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود : مدیریت شهر، در ظاهر به تعدادی از مدیران و متخصصان امر سپرده شده؛ اما در واقع، مدیر اصلی شهر، شهروندان هستند که با رعایت اصول شهروندی و احترام به حقوق فردی و گروهی خود و دیگران ، می توانند با کاهش معضلات شهری ، علاوه بر پایین آوردن هزینه های اداره شهر ، به رفع مشکلات زیست محیطی و ایجاد محیطی سالم و ایمن برای خود و عزیزانشان ، کمک کنند .

شهردار منطقه یک  با اشاره به كاهش جدي آب گرفتگي در خيابان‌هاي بهسازي شده عنوان كرد : بهسازي معابر و انهار و كانال‌ها ، آسفالت معابر و همچنين لايروبي سطح شهر نيز از اقدامات ديگر در زمينه مهار آب‌هاي سطحي بوده كه به طور مستمر و با جديت در حال انجام می باشد

ذاکری در پایان به پروژه جاگذاري لوله هاي كاروگيت در بخش مرکزی شهردر خيابان هاي خيام ، 18 دي ، قارن و ملامجدالدين پيش از اين اجرايي گرديده و به اتمام رسيده است اشاره نمود وگفت: شهرداری منطقه سعی دارد با اتمام این پروژه تا پایان سال جاری ، تحولی عظیم را در بحث زیست محیطی  منطقه ایجاد کند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید