با تلاش آتش نشانان صورت گرفت:

اطفای حریق در زیرزمین واحد تجاری در خیابان قارن

کد خبر : 653012 تیر 1397آخرین اخبار 0
رئیس اداره عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری از حریق در زیرزمین یکی از واحدهای تجاری واقع در خیابان قارن ساری خبر داد.
اطفای حریق در زیرزمین واحد تجاری در خیابان قارن

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساری ، اسماعیل حسین زاده رئیس اداره عملیات آتش نشانی ساری در این باره گفت: ساعت 13:38 امروز آتش سوزی در زیر زمین واحد تجاری به سامانه 125 اطلاع‌داده شد که درپی آن ستاد فرماندهی، آتش‌نشانان ایستگاه یک و سه را به محل حادثه واقع در خیابان قارن روبروی پارکینگ روشن اعزام کرد.
وی افزود: با حضور آتش‌نشانان در محل مشاهده شد که حریق در قسمت موتور خانه این ساختمان در طبقه منفی 2 رخ داده و در پی آن دود نسبتاً زیادی فضای داخلی زیر زمین و واحد های تجاری را در برگرفته است که آتش‌نشانان با تقسیم شدن به دو گروه عملیات اطفای حریق را آغاز کردند.
حسین زاده با بیان اینکه در زیر زمین مواد قابل اشتعالی همچون چوب ، منبع پلاستیکی ، مواد پلاستیکی و همچنین تعداد قابل توجهی مواد کمپارس که سبب ایجاد دود فراوان شده بود مشاهده شد، افزود: در این عملیات تعدادی دستگاه تهویه برای تخلیه دود و دسترسی سریع آتش نشانان به کانون حریق بکارگیری شد.
وی با اشاره به حضور 4 دستگاه خودروی اطفایی و 45 مامور آتش نشان در این عملیات، خاطر نشان کرد: تعدادی از آتش نشانان از درب اصلی واقع در خیابان اصلی و گروه دیگر نیز از درب پشتی واقع در کوچه فرعی با استفاده از دستگاه تنفسی و تجهیزات انفرادی با حضور در زیرزمین این ساختمان اقدام به اطفای حریق کردند.
حسین زاده با بیان اینکه در دقایق اولیه این عملیات مهندس کلانتری رئیس سازمان آتش نشانی ساری در محل حضور و ازنزدیک بر روند اجرای عملیات نظارت داشت، تصریح کرد: با تلاش بی وقفه و نفس گیر آتش نشانان و تلاش سه ساعته آنان در گرمای طاقت فرسا، حریق بطور کامل مهار و اطفا شد.
وی بیان کرد: متاسفانه در حین عملیات یکی از فرماندهان شیفت در اثر گرمای بیش از حد و دود فراوان از ناحیه تنفسی دچار مشکل شد که توسط عوامل اورژانس حاضر در محل به بیمارستان منتقل و خوشبختانه پس از مداوا، ساعاتی بعد مرخص شد.
حسین زاده با اشاره به همکاری عوامل اورژانس ، نیروی انتظامی و آتش نشانان در این عملیات ، یادآور شد: علت حادثه توسط کارشناسان در دست بررسی است .

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید