بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 64869 تیر 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

افتتاح چندین پروژه ملی مدیریت شهری در هفته دولت

 

مهدی عبوری شهردار ساری به همراه معاونان و شهرداران مناطق با حضور در فرمانداری مرکز استان با عباسعلی رضایی فرماندار جدید این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار رضایی فرماندار شهرستان ساری با تاکید بر تعامل و همراهی میان مجموعه فرمانداری و مدیریت شهری اظهار داشت: رمز موفقیت و ارتقاء ساری در جهت توسعه پایدار شهری با رعایت تمامی شاخص ها ، همدلی است.

 

فرماندار ساری ضمن تقدیر از عملکرد مهدی عبوری شهردار ساری و مجموعه مدیریت شهری در اجرای پروژه های در قیاس ملی افزود: روحیه ایثار و جهادی در مدیریت شهرستان همچون مدیریت شهری می تواند ساری را به عنوان الگوی دیگر شهرها نیز مطرح نماید.

 

در ادامه این دیدار عبوری شهردار مرکز استان اشتغال را از اصلی ترین دغدغه های این شهرستان دانست و گفت: فرماندار ساری می تواند با حمایت از مدیریت شهری در اجرای پروژه های عمرانی با پیوست اشتغال این دغدغه را رفع نماید.

 

وی با بیان اینکه ساری امروز در تراز شهرهای بزرگ کشور و کلان شهرهاست افزود: با افزایش بودجه و اعتبارات شهرداری و سرانه شهروندی و همچنین اجرای پروزه های کلان با محوریت گردشگری و پیوست اشتغال شهر ساری به جایگاه اصلی خود رسیده است و امروز می توان ساری را مرکز واقعی استان دانست.

 

 

پیگیری روزانه و فعالیت شبانه روزی برای اتمام پروژه نیروگاه زباله سوز

 

مهدی عبوری شهردار مرکز استان به همراه کارشناسان چینی از پروژه  نیروگاه زباله سوز بازدید کرد.

 

وی در این بازدید بر پیگیری روزانه و فعالیت شبانه روزی تا زمان اتمام این پروژه تاکید نموده و اظهار داشت: کارشناسان چینی در حال تجهیز کارگاه و نصب تجهیزات این نیروگاه بوده و پیگیری های روزانه بر روند اجرای آن عملیاتی خواهد شد.

 

عبوری در ادامه به جذب اعتبار لازم برای این پروژه اشاره نموده و افزود: اعتبارات دولتی برای اتمام نیروگاه زباله سوز تامین گردیده و مطابق زمانبندی مشخص شده اجرایی خواهد شد.

 

این مسئول ،  طی دستوری به معاونت فنی و عمرانی در زمینه روند اجرایی این پروژه  گفت: این معاونت نسبت به هماهنگی های لازم برای  افزودن تیم های عملیاتی توسط مجری نیروگاه 450 تنی زباله سوز ساری در سه شیفت کاری ، برنامه ریزی  برای ساخت دودکش فلزی در کارگاه مستقل  ، پوشش دیوار و سقف سوله بویلرهای نیروگاه با ورق فلزی  و اتمام فوندانسیون های تجهیزات در سوله بویلرها   اقدام نماید.

 

 

تشکیل کارگروه های تخصصی گامی موثر برای ارتقاء سطح خلاقیت در توسعه پایدار

 

محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان ، در نشست با روسای کارگروه های اجتماعی ، فرهنگی و هنری این معاونت ، به جايگاه كارگروهها در راهكارهاي ارتقا و افزايش نشاط در جامعه  اشاره نموده و اظهار داشت: هدف از تشکیل کارگروه ها در معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های متخصصان زمینه های  اجتماعی، فرهنگی، هنری شهر ساری و ایجاد تعامل و نیز بسترسازی مشارکت شهروندی در حوزه های مربوطه است.

 

وی کارگروه در حوزه های گوناگون را شور همفکری و از پایه های اصلی پیشرفت و توسعه یافتگی دانست و ادامه داد: تشکیل کارگروه ها گامی بلند برای ارتقاء خلاقیت در توسعه پایدار می باشد.

 

محبوب ایجاد نشاط اجتماعی را اقدامی موثر در راستاي بهبود و افزايش سلامت خانواده و جامعه برشمرد و افزود: برخورداری شهروندان از نشاط اجتماعی، در ارتقاء و افزایش مشارکت و تعاملات اجتماعی نقش بسیار مهمی خواهد داشت.

 

در ادامه این نشست  هر یک از اعضاء در مورد  مسائل کارگروه های تخصصی نظرات و پیشنهادات خود را در زمینه چگونگي استفاده از ظرفیت ها و توانمندی ها در افزايش نشاط اجتماعي  و مشارکت شهروندی ارائه نمودند.

 

شایان ذکر است ،  با اهدا لوح تقدیر از تلاش های اعضای کارگروه های اجتماعی، فرهنگی، هنری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان  در زمینه اجرای ویژه برنامه های ماه رمضان و شب های سکوت قدردانی گردید.

 

 

بهسازي معابر شهري در راستای سلامت شهر و شهروندان

 

جابر ملكي شهردار منطقه سه يكي از شاخص هاي مهم و تاثيرگذار در حفظ سيماي شهري و تسهيل در عبور و مرور شهروندان را ترميم و روكش آسفالت معابر دانست و گفت :اجراي اين پروژه ها همچون عمليات زيرسازي و آسفالت كه يكي از مزاياي آن  تردد آسان شهروندان است، در سطح منطقه در حال اجراست.

 

وی  با اشاره به اينكه تسريع در اتمام اين عمليات در راستاي ارتقاء آسايش و رفاه شهروندان در دستور كار قرار گرفته است، ادامه داد:  برنامه ريزي هاي لازم برای نظارت دقيق و مستمر بر سرعت و كيفيت عمليات بهسازي و روكش آسفالت  در دستور کار قرار گرفته است.

 

شهردار منطقه سه با اشاره به استمرار نهضت آسفالت در خیابان های حوزه این منطقه خاطر نشان کرد: در سال جاری  آسفالت خيابان صادقيه، كوچه تختي(جواديه)، خیابان تندرستی و مسیر اصلی خيابان آهي دشت عملیاتی گردیده و در ساير خيابان ها نیز طبق زمانبندی صورت گرفته اجرایی خواهد شد.

 

ملكي از آسیب شناسی معابر و خیابان های سطح منطقه سه شهری خبر داد و افزود: در همين راستا كارشناسان مجرب این منطقه با بررسي هاي بعمل آمده كوچه ها و معابري كه نيازمند آسفالت هستند شناسایی خواهد شد و  این پروژه در این معابر اجرایی می گردد.

 

 

 

استمرار نهضت آسفالت در راستای ارتقاء سطح ایمنی معابر

 

ذاکری شهردار منطقه یک  به استمرار نهضت آسفالت در معابر و خیابان ها اشاره نموده و اظهار داشت:  در پی برنامه ریزی های صورت گرفته  در راستای  ارائه خدمات علاوه بر حوزه شهری منطقه یک شهرداری ، محلات الحاقی به شهر نیز مورد توجه قرار گرفته  و هم اکنون اجرای آسفالت این محلات  در کمترین زمان ممکن  توسط عوامل اجرایی واحد فنی و اجرایی شهرداری منطقه آغاز گردید .

 

 

وی  با اشاره به آسیب شناسی خیابان ها و معابر در زمینه عبور و مرور و سلامت شهروندی ، افزود : در راستای افزایش ایمنی معابر ورودی و پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی ، عملیات روکش آسفالت خیابانهای جهان پیما ، احمدی آزاد ، یزدانی و آقاپور به مساحت 12هزار و 126مترمربع  اجرایی گردید .

 

ذاکری افزایش سطح کیفی آسفالت معابر را یکی از اهداف مهم شهرداری منطقه یک دانست و تصریح کرد : با اجرای زیر سازی مطلوب و با کمترین هزینه ، پروژه  آسفالت در معابر سطح منطقه  عملیاتی شد.

 

شهردار منطقه یک در ادامه  به توزیع یکسان امکانات و نزدیک شدن به استانداردهای زندگی امروزی شهری و بهبود سرانه‌های مطلوب ‌شهروندی را مورد توجه قرار داد و گفت:  نهضت زیرسازی و آسفالت در  جاده گلما خیابان ساحل یک و سه کوچه فرعی ، کوچه بعثت واقع در زغالچال ، بلوار فرح آباد از ورودی دیمطوران ،کوچه ابوالفضل ، مسیر اصلی خیابان آقاپور تا انتها ، آستانه 12 ،کوچه یاس 1و2 ، انتهای آستانه 16 وپنج کوچه فرعی ، خیابان یزدانی ، اول زغالچال کوچه بعثت 1، کوچه خیاطی کوک و روبروی آن به مساحت 13 هزار و 740 مترمربع عملیاتی گردید.

 

 

استمرار نهضت آسفالت / احداث کانال هدایت آب های سطحی / اولویت بندی اجرای پروژه ها

 

سیّد کمال آقا میری ، شهردار منطقه دو  ، به توسعه زیرساخت های شهری برای اجرای پروژه های عمرانی اشاره نموده و اظهار داشت: در این زمینه تداوم نهضت آسفالت و اجرای دقیق و کیفی پروژه بزرگ هدایت اب های سطحی در حال اجراست.

 

وی به فعالیت های عمرانی شهرداری منطقه دو اشاره نموده و ادامه داد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته ، احداث  نوه بتنی در کوچه خاوران، جدول در کوچه یاس در خیابان امیرکبیر به طول 120 متر، کانال های هدایت آبهای سطحی در  خیابان ساری کنار به طول 30متر در دستور کار قرار گرفته و اجرایی گردید.

 

آقامیری با اشاره به بهسازی و اجرای پروژه های آسفالت و لکه گیری محلات درسطح منطقه دو ، افزود : این پروژه با نظارت و اولویت بندی صورت گرفته عملیاتی گردیده و بر این اساس لکه گیری خیابان دولت ، کوچه محبین و کوچه طبیعت 1و 2. زیرسازی کوچه های نرگس 14، بهارنارنج 2 ، یاس 6 ، پردیس 3 ، کوچه های کوی قرق و انتهای خیابان 22 بهمن نیز اجرایی گردید.

 

شهردار منطقه دو در پایان با قدردانی از همراهی شهروندان برای اجرای پروژه های عمرانی خاطر نشان کرد: نهضت آسفالت در راستای تسهیل در عبور و مرور شهروندان و نیز بهسازی معابر در تمامی سطوح منطقه دو شهری  استمرار خواهد داشت.

 

 

احداث زیرگذر شهیدسیدمصطفی‌علمدار؛ اقدامی موثر در مسیر اجرای طرح جامع ترافیکی مرکز استان

 

طرح زیرگذر دو بانده شهید سید مصطفی علمدار، به منظور روان‌سازی و کاهش بار ترافیکی میدان هلال احمر شهر ساری طراحی گردید و اجرای آن در اردیبهشت ماه 1397 کلید خورد. میدان هلال احمر در قسمت شرقی شهر ساری و در محل تقاطع بلوار دفاع مقدس، بلوار طالقانی و بلوار امام رضا (ع) واقع ‌شده و نقطه اتصال حلقه کناری شهر یعنی، محل اتصال قسمت مرکزی و جنوبی به قسمت شرقی محسوب می‌شود.

 

این تقاطع یکی از شریان‌های اصلی دسترسی به شرق استان است و بدیهی است همچون سایر مسیرهای مواصلاتی نقش مهمی در تبادلات ترافیکی دارد و از سویی دیگر مکان‌یابی بوستان ملل در نزدیکی این شریان، خود عامل دیگری برای تحمیل بار ترافیکی بدان محسوب می‌شود.

 

اجرای پروژه تقاطع غیرهمسطح و زیرگذر شهیدسیدمصطفی‌علمدار در محدوده میدان هلال احمر، علاوه بر اهداف و دستاوردهای بارزی که در زمینه روان‌سازی و کاهش بار ترافیکی منطقه و تسهیل رفت وآمد وسائل نقلیه به همراه خواهد داشت، تاثیرات مثبت دیگری را نیز سبب می‌شود که عبارتند از:

 

  • رفع گره ترافیکی میدان هلال احمر و تسهیل عبور و مرور وسایل نقلیه؛
  • کاهش حجم ترافیک بلوار دفاع مقدس به بلوار امام رضا (ع)؛
  • تقویت سامانه حمل و نقل عمومی از طریق جانمایی مناسب ایستگاه‌های تاکسی و تامین سهولت دسترسی عابرین؛
  • جذب مسافران به فضای درونی شهر و رونق اقتصادی حاصل از آن به دلیل انتخاب این شریان جهت ورود به بخش شرقی استان؛
  • کاهش میزان آلودگی هوا و ارتقاء کیفیت زیست ‌محیطی؛
  • کاهش میزان آلودگی صوتی موجود در محل؛
  • ارتقاء سطح زیبایی بصری محدوده؛
  • افزایش ارزش زمین‌های محدوده پیرامونی طرح

 

 

احداث کانال هدایت آب های سطحی / زیرسازی و آسفالت خیابان ها / لاینینگ فاز دوم بوستان ملل

 

سید حمید هاشمی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مرکز استان به پروژه زیرسازی و آسفالت خیابان های سطح شهر اشاره نموده و اظهار داشت:  تیم های عملیاتی این سازمان پروژه زیرسازی در کوچه یاس محله قرق ،کوچه کوثر دو درخیابان شفا، باند کندرو کمربندی جنوبی، کوچه بهارستان در سه راه جویبار ، جاده گلماء ،کوچه پردیس سه در شهرک امام حسین را اجرایی نمودند.

 

وی در ادامه  اشاره به عملیات لایروبی بستر رودخانه تجن اشاره نموده و افزود: پروژه لایروبی بستر رودخانه تجن با پیشرفت فیزیکی مطلوب توسط تیم های عملیاتی سازمان عمران اجرایی گردید.

 

هاشمی فاز دوم بوستان ملل را از دیگر پروژه های مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: عملیات لاینینگ این پروژه از دیگر اقدامات سازمان عمران بوده که در مسیر 5/6 کیلومتری پل کابلی شهید رنجبر تا منطقه تنگه لته در حال اجراست.

 

این مسئول اجرای پروژه هدایت آب های سطحی در نقاط مختلف را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: این پروژه در کوچه شهید آملی خیابان 22 بهمن وکوچه سنجابی در خیابان اندرخورا در حال اجراست.

 

افزایش دو برابری جریمه خسارت به فضای سبز شهری

 

زارع، مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري مرکز استان با تاکید بر حفظ و نگهداری  فضای سبز شهری و نیز پیشگیری از خسارتهای احتمالی به آن از سوی برخی شهروندان ، اظهار داشت: لایحه ای از سوی سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری ساری مبنی بر افزایش دو برابری جرایم قطع، امحاء، خشکاندن، سوزاندن اشجار در معابر، خیایان ها، میادین، پارکها، باغهای عمومی شهری و باغهای خصوصی به شورای اسلامی شهر ارسال و مورد تصویب اعضای این شورا قرار گرفت.

 

وی با بيان اينكه  وارد كردن خسارت به درختان مطابق قانون  جرم محسوب می گردد  ادامه داد: طبق هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی ، افرادي كه به درختان و فضای سبز شهری خسارت وارد ‌كنند تحت پيگرد قانوني قرار خواهند گرفت لذا شهروندان محترم قبل از هرگونه اقدامی درخواست خود را در زمینه هرس یا جابجایی به صورت مکتوب به این سازمان ارسال تا اقدامات بعدی در این زمینه اجرایی گردد.

 

 

تولید نرم افزار شهر مجازی ساری (شمس ) با استفاده از ظرفیت های بومی

 

یاسر قربانی مدیر عامل سازمان فناوری اطلاعات و امار شهرداری ساری با اشاره به تولید نرم افزار شهر مجازی ساری تحت عنوان «شمس» ، اظهار داشت: این نرم‌افزار نسخه پیشرفته‌ تولیدات سازمان فناوری اطلاعات شهرداری بوده که توسط نخبگان بومی این رشته تهیه و تولید شده و در مرحله  به‌روزرسانی قرار دارد.

 

وی با عنوان اینکه نرم افزار شمس مجموعه  فعالیت‌های مدیریت شهری در شهر ساری را مشخص می‌کند، افزود: به‌دنبال اقداماتی که در زمینه هوشمند سازی شهر ساری مانند اجرای پروژه فیبر نوری و در راستای ارائه خدمات الکترونیکی اجرایی گردیده است ، تولید نرم‌افزاری جامع برای آگاه ‌سازی و تسهیل در امورات حوزه شهری و رفاه حال شهروندان، همراهی و مشارکت آنها را با مدیریت شهری افزایش خواهد داد.

 

قربانی  ضمن تشریح جزئیات این نرم افزار ، ادامه داد: اخبار، هشدارها، معرفی بازارها، معرفی اماکن خدماتی، گردشگری و رفاهی، نقشه و مسیریابی، برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات و همچنین پویش‌های مردمی از مهم‌ترین بخش‌های اصلی و ارائه خدمات  اولیه نرم افزار  «شمس» به شهروندان است.

 

این مسئول با بیان اینکه شهروندان می‌توانند با ثبت‌نام در نرم افزار «شمس» برای خود نام کاربری ایجاد کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوند، گفت : شهروندان و مسافران با استفاده از این نرم‌افزار می‌توانند فاصله مکانی خود را با  نزدیکترین ایستگاه آتش‌نشانی، ادارات و سازمان‌ها، اماکن گردشگری، تفریحی، مذهبی، مراکز درمانی و فرهنگی، بانک‌ها، پارکینگ، پمپ بنزین و گاز، داروخانه، مراکز خرید و فروشگاهی، مهمان‌پذیر و هتل‌ها را بیابند.

 

قربانی به نحوه دست یابی به نرم افزار شمس اشاره کرده  و افزود: با مراجعه به نرم افزار بازار می توان نرم افزار شمس را بارگیری و بر روی تلفن همراه نصب نمود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید