کارشناس مسئول امور اجتماعی شهرداری ساری:

رفع آسیب اجتماعی، مستلزم نگاه اجتماعی به آسیب هاست

کد خبر : 64655 تیر 1397اجتماعی 0
قاسمی کارشناس مسئول امور اجتماعی شهرداری ساری اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را ضروری دانست و راهکار را در نگاه اجتماعی به این معضل بزرگ جامعه مطرح کرد.
رفع آسیب اجتماعی، مستلزم نگاه اجتماعی به آسیب هاست

به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، وحید قاسمی  کارشناس مسئول امور اجتماعی بمناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر طی گفتگویی، اعتیاد را یک معضل اجتماعی دانست وگفت: جامعه  به علت این گسست دچار فشارهای بسیاری در زمینه پرخاشگری اجتماعی و خشونت های موجود شده است.

کارشناس مسئول امور اجتماعی شهرداری ساری، موفقیت در مبارزه با اعتیاد را فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه  دانست و اظهار داشت: راهکار حل آسیب اجتماعی، مستلزم نگاه اجتماعی به آسیب هاست.

  وی در ادامه با بیان اینکه خانواده محوری ترین نهاد اجتماعی ،کانون سازنده در آگاهی و پیشگیری دارد، افزود: در راستای سلامت خانواده و مهارت های زندگی با رویکرد پیشگیرانه، کارگاه های آموزشی مبارزه با اعتیاد همراه با مشاوره  در سراهای تداوم برگزار می شود.

قاسمی گفت: در این کارگاه ها به مقوله اعتیاد و عوارض و پیامدهای ناشی  ازآن پرداخته می شود.

 

 

کارشناس مسئول امور اجتماعی شهرداری ساری با اعلام نمایش فیلم ابد و یک روز در سراهای تداوم و قرارگاه جهادی، تصریح کرد: این فیلم اعتیاد و آسیب های ناشی از آن را به نمایش می گذارد و با توجه به اینکه افراد جامعه در سنین مختلف برای خود الگوهایی دارند و تاثیرگذاری این الگوها برروی جامعه اثربخش تر است، در همین راستا نمایش فیلم های مرتبط، بی شک اثرات مثبتی در طولانی مدت خواهد داشت.

کارشناس مسئول اجتماعی شهرداری ساری در پایان گفت: در امر مبارزه با اعتیاد همه گروه های تاثیرگذار جامعه باید مشارکت نمایند و با استفاده از پتانسیل اجتماعی، مشکلات و معضلات حوزه مواد مخدر را کاهش دهیم.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید