مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری ساری

افزایش دو برابری جرایم مربوط به خسارت فضای سبز شهری

کد خبر : 64635 تیر 1397اخبار 0
افرادي كه به درختان خسارت وارد مي‌كنند طبق هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی، تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت
افزایش دو برابری جرایم مربوط به خسارت فضای سبز شهری

 

زارع، مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري ساری با تاکید به اهمیت موضوع فضای سبز و جلوگیری از خسارتهای احتمالی از سوی برخی شهروندان، بیان نمود: لایحه ای مبنی بر افزایش دو برابری جرایم جهت قطع، امحاء، خشکاندن، سوزاندن اشجار در معابر، خیایان ها، میادین، پارکها، باغهای عمومی شهری و باغهای خصوصی به شورای اسلامی شهر ساری ارسال و با توجه به ارزشمندی و اهمیت بالای حفظ درخت به تصویب رسید.

ایشان با بيان اينكه به استناد قانون وارد كردن خسارت به درختان يك جرم محسوب می شود اظهار داشت: افرادي كه به درختان خسارت وارد مي‌كنند طبق هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی، تحت پيگرد قانوني قرار خواهد گرفت. لذا لازم است شهروندان محترم قبل از هرگونه اقدامی درخواست خود را به صورت مکتوب به این سازمان ارسال تا اقدامات بعدی صورت گیرد.

وی در ادامه به اقدامات مهم سازمان در جهت حفظ و نگهداری فضای سبز شهری نظیر غرس انبوه درخت در سطح شهر و پارکها با رویکرد درختان بومی جنگلی، شناسایی و صیانت از درختان کهنسال سطح شهر، ایمن سازی درختان در مقابل ساخت و سازهای شهری، انتقال و جابه جایی درختان موجود در مسیر پروژه های عمرانی و ... اشاره نمود و در این راستا خواستار همراهی و مشارکت بیشتر شهروندان محترم شد.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید