شهردار ساری خبر داد:

تعامل با نیروی انتظامی در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل شهری

کد خبر : 639228 خرداد 1397اخبار 0
مهدی عبوری در جلسه ای که با موضوع ساماندهی وضعیت مسافربرهای برون شهری صورت پذیرفت به شناسایی نارسایی و مشکلات بوجود آمده در این زمینه اشاره نمود و اظهار داشت: اعتماد سرمایه عظیم اجتماعی است که با وعده های قابل انجام و در سایه اقدام و عمل مجموعه مدیریت شهری در مرکز استان بوجود آمده است
تعامل با نیروی انتظامی در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل شهری

 

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری، شهردار مرکز استان در این نشست که با حضور زلیکانی، نایب رییس شورای اسلامی شهر، باقری معاون راهنمایی و رانندگی استان، صفرپور فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ساری و امیری رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان ساری برگزار شد، افزود: نیروی انتظامی مظهر اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی است و بحمدالله همکاری و تعامل بسیار مناسبی بین دو نهاد خدماتی شهرداری و نیروی انتظامی در مرکز استان وجود دارد.

 

عبوری وظیفه اصلی مدیران را بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) امیدآفرینی برشمرد و خاطر نشان کرد: اعتماد سرمایه عظیم اجتماعی است که با وعده های قابل انجام و در سایه اقدام و عمل مجموعه مدیریت شهری در مرکز استان بوجود امده است.

 

 

شهردار ساری در بخش دیگری از سخنانش بر ساماندهی مسافربرها و ایستگاههای برون شهری واقع در بافت مرکزی شهر تاکید کرد و گفت: قصد داریم تا با همکاری نیروی انتظامی با شناسایی و مکان یابی مناسب نسبت به احداث پارک سوار و ساماندهی وضعیت فعلی این ایستگاهها و مسافربرها اقدام نماییم.

 

وی ایجاد امنیت روانی شهروندان محترم و هویت بخشی و بهبود وضعیت کسب و کار رانندگان را از جمله این اهداف بر شمرد و افزود: در طی چند سال اخیر مجموعه مدیریت شهری اقدات موثری را  جهت بهبود وضعیت حمل و نقل درون شهری به سرانجام رسانده است.

 

مهدی عبوری به اقدامات مناسب امنیتی و انتظامی مرکز استان که حاصل درایت و مدیریت فرماندهی انتظامی استان و شهرستان می باشد اشاره نمود و اظهار داشت: نصب و تجهیز دوربین های کنترل ترافیک و انتظامی شهر، ساخت 14 دوربرگردان استاندارد، ایجاد چند تقاطع غیرهمسطح وکانالهای هدایت آبهای سطحی، پیاده‌روسازی و مناسب سازی پیاده راه‌ها، بازگشایی، ساماندهی و احداث خیابان ها و معابر جدید همچون ساماندهی بلوار کشاورز و بازگشایی خیابان های منتهی به امام زاده عباس(ع) و ورودی صحن امام زاده یحیی(ع) و میانگذر شمالی از جمله پروژه های اجرا شده مدیریت شهری در تعامل با نیروی انتظامی  در راستای بهبود وضعیت حمل و نقل شهری بود.

 

 

این مسئول با اشاره به برنامه های در دست اقدام و خروج میدان تره بار از کمربندی، ساخت بزرگراهی به طول 6.5 کیلومتر در حاشیه رودخانه تجن در قالب پروژه فاز 2 بوستان ملل و احداث زیرگذر شهیدسیدمصطفی‌علمدار در میدان هلال احمر را از دیگر اقدامات مهم مدیریت شهری در این راستا دانست و افزود: ساماندهی دستفروشان و سد معبر نیز از جمله اقداماتی است که می تواند منجر به بهبود وضعیت ترافیکی گردد.

 

در ادامه باقری معاون راهنمایی و رانندگی استان نیز خواستار حمایت های لازم قضایی و قانونی در بحث اعمال قانون خودروهای متخلف شد و گفت: عدم ساماندهی وضعیت حمل و نقل درون شهری منجر به عدم امنیت روانی شهروندان و ایجاد معضل ترافیک و منظر نازیبای شهری خواهد شد.

 

 

همچنین صفرپور فرماندهی انتظامی شهرستان ساری نیز در این نشست ضمن اشاره به تعامل و همکاری مناسب شهرداری و نیروی انتظامی بر تعامل هر چه بیشتر این دو نهاد در راستای خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان تاکید کرد و بیان داشت: یکی از دغدغه های اصلی ما بحث سد معبر می باشد.

 

وی خواستار تامین امنیت از سوی مالکین ساختمانهای در حال ساخت با ایجاد شرایط و ضوابط لازم از سوی شهرداری در هنگام صدور پروانه ساختمانی شد و افزود:شهرداری می تواند در سایه تعامل و همکاری با کلانتری ها در نظم و امنیت روانی شهروندان نقش مهمی ایفا نماید.

 

 

در این نشست امیری رییس راهنمایی و رانندگی شهرستان ساری بر ساماندهی گذرگاههای عابر پیاده امنیت عابرین و رفع سد معبر در معابر اصلی شهر در سایه داشتن برنامه و هدف جامع ترافیکی اشاره نمود و خواستار رفع نواقص موجود در این زمینه با همکاری نهادهای انتظامی و شهرداری مرکز استان شد.

 

در ادامه، رشیدی معاون فنی و عمرانی شهرداری ساری به اجرای پروژه های متعدد ترافیکی در سطح شهر اشاره نمود و گفت:  بدون تردید اجرای پروژه های متعدد ترافیکی و زیر ساختی در سطح شهر، نشانه اهمیت و توجه مجموعه مدیریت شهری به موضوع روان سازی ترافیک درون شهری است.

 

 

در این نشست محبوب معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری نیز اصلی ترین و مهمترین عامل در بحث ترافیکی را مولفه های فرهنگ شهروندی دانست و اظهار داشت: در راستای فرهنگ سازی با محوریت ایجاد بستر مناسب فرهنگی در گروه های سنّی کودک و نوجوان، شهرداری ساری با همکاری سازمان حمل و نقل و ترافیک، اقدام به احداث پارک ترافیکی نموده است.

 

 

وی در پایان، ضمن تشکر از اهتمام و تعامل مناسب عوامل نیروی انتظامی در اجرای برنامه های فرهنگی شهرداری افزود :همچنان که دغدغه اصلی شهردار مرکز استان توجه به گروه های مختلف شهروندان بر پایه مباحث فرهنگی است، امید داریم تا با ایجاد زمینه های لازم بتوانیم مسیرهای مخصوص دوچرخه سواری را در معابر اصلی شهر ایجاد نماییم.

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید