.

معرفی چهره های شاخص فرهنگی معرفی یک هویت است

کد خبر : 637321 خرداد 1397فرهنگی 0
از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری هشت شخصیت فرهیخته فرهنگی و هنری بعنوان چهره های شاخص در رشته های موسیقی، شعر و ترانه، نویسنده، در ویژه برنامه ماه رمضان در بوستان ولایت معرفی شدند.
معرفی چهره های شاخص فرهنگی  معرفی یک هویت است

 

 

به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، محمد محبوب در آیین معرفی چهره های شاخص فرهنگی هنری شهر ساری، پیوست فرهنگی را در تحول فرهنگ بسیار مهم برشمرد و گفت: هدف از برگزاری این آیین به منظور ایجاد انگیزه و علاقمند کردن نسل امروز به فرهنگ و تاریخ، علم و دانش با ارائه های الگو های بزرگ و شاخص اجرا می شود.

 

معاون شهردار با بیان اینکه در حال حاضر معرفی چهره های ماندگار به یک نهاد اجتماعی تبدیل شده و فرهنگ تقدیر از بزرگان در حوزه های مختلف به اوج خود رسید، ابراز داشت:در این آیین شخصیت های شاخص و تأثیرگذار در یک رسته فرهنگی که در دوران فعالیت خود در جهت حفظ و حراست یک یا چند حوزه میراث  هنری، فرهنگی و معنوی مازندران تلاش کرده باشند، به شهروندان و نسل امروز معرفی می شوند.

 

 

وی با تاکید بر اینکه باید زمینه را طوری فراهم کنیم تا نسل امروز الگو پذیری مثبتی را داشته باشند، افزود:  در اجرای برنامه شبهای سکوت سعی شده تا در حوزه فرهنگی و هنری، از حضور اساتید و چهره های مهم ساروی بهره مند شده و شهروندان و جوانان ما از نزدیک با چهره‌های شاخص شهرخود آشنا شوند.

معاون فرهنگی اجتماعی شهردار ساری گفت: برگزار کنندگان این آیین تلاش دارند  تا در تحقق شعار"  فرهنگ همسنگ عمران " شهردار ساری را در گفتمان عملگرایی، در شهر ساری اجرایی کنند لذا با انتخاب و معرفی  چهره های شاخص در رشته های مختلف ضمن الگو سازی برای جوانان ، از این سرمایه های معنوی عرصه های علم و فرهنگ و هنر قدردانی ویژه ای صورت گیرد.

در برنامه شبهای سکوت  ویژه ماه رمضان در بوستان ولایت ،حسین اسلامی مورخ و نویسنده،غلامرضا کبیری در موسیقی، اسنفدیار زرکوب در شعر و ترانه،منصور ایزدی خواننده بومی ، علی اصغری قاجاری در تئاتر، اسماعیل مهجوری   و سید محمد طاهری مورخ، غلامعلی وحید مازندرانی تاریخ نویس، حسین اعتماد زاده داستان نویس، بعنوان چهره شاخص فرهنگی و هنری معرفی و با اهدای لوح و تندیس از این فاخران تقدیر شد.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید