به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر

رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن و ماه ذکرخدا به پایان رسید.

کد خبر : 635624 خرداد 1397اخبار 0
خدایا فطرمان را فاطر، ایمانمان را فاخر وروحمان را طاهر بفرما
رمضان، ماه عبادت، ماه نزول قرآن و ماه ذکرخدا به پایان رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان بهشت رضا(ع) شهرداری ساری، پس از یک ماه بندگی و عبادت خالصانه به درگاه پروردگار، عید رهایی از بند معاصی و شکرگزاری به درگاه احدیّت از راه می‌رسد. عید فطر روزی است که زمینیان فارغ از زنجیرهای دنیایی به فطرت خویش بازمی‌گردند و آسمانیان به فرمان الهی و از جانب او به شکرانه یک ماه عبادت خالصانه  مأمور اعطای پاداش و عیدانه به بندگان می‌شوند.

ثمره عبادت، پارسایی و خودسازی، چیزی نیست، مگر محبّت و احسان و اکرام و انفاق به بندگان خدا، چنانکه در آیه شوق آفرین (133) سوره آل‌عمران می‌خوانیم "بشتابید به سوی مغفرتی از جانب پروردگارتان و بهشتی که پهنای آن به اندازه آسمان‌ها و زمین است و آماده گردیده برای پرهیزگاران، کسانی که در حال وسعت و تنگدستی به نیازمندان انفاق می‌کنند، خشم خود را فرو می‌خورند و از بدی مردم در می‌گذرند و خداوند نیکوکاران را دوست دارد."

صبح اول شوال عطر دل‌انگیز و معطر عبودیت بر مشام جان می‌نشیند و آوای خوش بندگی، آسمان و زمین و آنچه در آن است را به جوش و خروش وامی‌دارد. خوشا آنان که در برابر هوس‌های دنیایی ایستادگی کردند و رنج گرسنگی و تشنگی و دوری از گناه را به جان خریدند تا در سحرگاه اولین روز شوال با نوای "اللهم اهل الکبریاء والعظمه" نزول رحمت لایتناهی الهی را تضمین کنند و غفران او را از آن خود کنند.


ضمن تبریک عید سعید فطر، عید رحمت و مغفرت به ساحت همه مؤمنان و روزه‌داران، بویژه همکاران عزیز و خدمتگزار در شهرداری ساری و سازمان های تابعه، از درگاه خداوند منّان مسألت می‌نمایم همانگونه که  توفیق روزه‌داری و درک فضایل ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر را بر ما ارزانی داشت، عنایتی فرماید و مددی رساند، تا بندگی و ذوق عبادت را در وجود خویش همواره زنده نگاه داشته و به پشتوانه آن بتوانیم منشأ خیر و خوبی و سلامت برای خود و دیگران باشیم.

« خدایا خروج از ماه مبارک را برای ما مقارن با خروج از تمامی گناهان قرار بده »

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید