مشاور شهردار ساری:

معرفی شهروند نمونه بارز آموزش و تقویت رفتار شهروندی می باشد

کد خبر : 632520 خرداد 1397اخبار 0
راحله حاجیان مشاور شهردار ساری در امور بانوان و خانواده، بر گسترش فرهنگ شهروندی همراه با اخلاق شهروندی تاکید کرد و گفت: معرفی شهروند نمونه آموزش و تقویت رفتار شهروندی می باشد.
معرفی  شهروند نمونه بارز آموزش و تقویت رفتار شهروندی می باشد

 

 

به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، راحله حاجیان مشاور شهردار ساری در امور بانوان و خانواده، با حضور در ویژه برنامه ماه مبارک رمضان " شب های سکوت" در بوستان ولایت، به نگاه ویژه و فعالیت ها در امور فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری در راستای سیاست توسعه پایدار شهری اشاره کرد و ابراز داشت: گسترش فرهنگ شهروندی نیاز امروز در کنار گسترش فرهنگ انقلابی و اسلامی است.

 

 

 


 حاجیان با بیان اینکه در توسعه فرهنگ شهروندی اولین فرایند توسعه اخلاق شهروندی می باشد، افزود:در مسیر فرهنگ سازی شهروندی و آموزش حقوق شهروندی باید از ظرفیت های اماکن عمومی و برنامه های مناسبتی، ملی و جشنواره های مختلف که محلی برای تجمع شهروندان است نیز استفاده شود.

 

مشاور بانوان و خانواده شهردار ساری به اهمیت کودک در مدیریت شهری اشاره کرد و ابراز داشت: معاونت فرهنگی با ایجاد خانه کودک و نوجوان  نشان داده است کودک امروز شهر، برای آینده شهری و توسعه پایدار دارای اهمیت بوده و آموزش و شادی و نشاط او مورد توجه مدیریت شهری ساری می باشد.

 

 

حاجیان به الگوهای رفتاری متناسب با شهر ساری اشاره کرد و اظهار داشت: در برنامه شبهای سکوت الگوهای رفتار شهروندی در قالب" شهروند نمونه" در موضوعات مختلف شهری مثل پسماند، فضای سبز، ترافیک و غیره،  یک آموزش است،که قابل تحسین است.

 

وی ارائه فعالیت ها با استفاده از ظرفیت های فوق العاده جوانان  و هنرمندان، استفاده از بانوان در جهت رشد و توسعه شهری، گسترش فرهنگ شهر نشینی و توسعه مهارت های زندگی و آموزه های دینی وکمک به توسعه ورزش همگانی در جهت ارتقاء سلامت شهروندان ونیز توجه به نهاد مقدس خانواده و برنامه ریزی در جهت حفظ تحکیم آن و احترام به حقوق شهروندی و تکریم شهروندان، از سوی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری را تقدیر و بر ادامه مسیر با الگوهای نوین تاکیدنمود.

 

مشاور شهردار ساری در پایان احداث بوستان بانوان را پدیده فرهنگی و حماسه بزرگی در مدیریت شهری برشمرد و گفت: بوستان بانوان به بسیاری از نیازهای دیرینه بانوان و دختران پاسخ خواهد دادو بستر ساز نشاط اجتماعی و سلامت فردی و اجتماعی بانوان می شود.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید