بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 630719 خرداد 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

راهپیمایی روز قدس با حضور شهردار ساری، مدیران و کارکنان شهرداری مرکز استان

شهردار ساری ، مدیران و کارکنان مجموعه شهرداری مرکز استان ضمن حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس با آرمان های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی تجدید بیعت نمودند.

 

 

 

پیام شهردار ساری بمناسبت شب‌های قدر، شهادت حضرت علی(ع) و رحلت امام خمینی(ره)

"هوالعادل"

رمضان ماه عظیمی است؛ ماه سخن گفتن با خدا و شنیدن صدای وحی؛ بارش نم‌نم باران برکت برای ضیافت عاشق و معشوق؛ فرصت لبیک به ندای "بازآی" پروردگار؛ و امسال، رمضان ایران اسلامی، نوزدهمین روز خود (سالروز ضربت خوردن حضرت علی(ع)، مولای عدل و منادی آزادی خواهی) از سویی و رحلت جانگداز معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(ره) را قرین هم دارد و چه نیک همنشینی دارد که فردای این روز، مصادف است با سالروز قیام پیر جماران در نیمه خرداد؛ و مگرنه آن که راه و رسم مکتب خمینی، تجلی نگاه با شکوه امیرمومنان بود و ما هر چه داریم از حب علی(ع) و پیروی از مرامنامه او به رسم عدالت و به نام حکومت علوی است.

در پایان، تمامی هموطنان، خاصه ساروی های عزیز را دعوت به شرکت در راهپیمایی روز قدس می نمایم که بزرگداشت حماسی این روز در سال جاری با توجه به استمرار بداندیشی ها و بدکرداری های صاحبان زر و زور در دنیا، بر تمامی مسلمین واجب خواهد بود.

 

 

حضور شهردار ساری در جشن آزادی یکصد زندانی جرایم غیرعمد مازندران

جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در روز یازدهم ماه مبارک رمضان با حضور محمد اسلامی، استاندار مازندران، حجه الاسلام محمدعلی تقوی فرد، رییس کل دادگستری استان، علی اکبر یساقی، نایب رییس هیات مدیره ستاد دیه کشور، مهدی عبوری، شهردار ساری و جمعی از مسئولان و خیّران در ساری برگزار شد.

 

 

فاز دوم بوستان ملل بزرگترین پروژه عمرانی استان مازندران با ظرفیت ایجاد اشتغال برای پنج هزار نفر

مهدی عبوری، شهردار ساری در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه شانزدهمین روز از ماه مبارک رمضان به فضیلت های این ماه مبارک اشاره نموده و گفت: ادب و احترام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات برای شما اهالی شهر خاصه نمازگزاران گرامی را دارم.

وی به اجرای پروژه های مختلف اشاره نموده و گفت: من در این شهر نهضتی را بنا نهادم که طی آن پایان هر پروژه ای با آغاز پروژه ای دیگر همزمان می شود من معتقدم که شهرداری و همه مدیران اجرایی باید دو اتاق کار داشته باشند یکی در ستاد و یکی در کارگاه عملیاتی و اجرایی.

عبوری با بیان اینکه مدیران هرگز نباید در حالت سکوت و سکون باشند، ادامه داد: استراتژی بنده و اعضای محترم شورای شهر ساری و تیم مدیریت شهری تحرک مطلق است یعنی ما زنده به آنیم که آرام نگیریم / موجیم که آسودگی ما عدم ما است.

شهردار ساری با اشاره به پروژه های عمرانی در دست اجرا گفت: فاز دوم پارک ملل و پارک جنگلی شهید نوبخت در سکوتپه به وسعت تقریبی دو هزار هکتار، از پروژه هایی است که عملیات اجرایی آن آغاز گردیده است.

 وی ادامه داد: وسعت شهر ساری چهارهزار هکتار است؛ مدیریت شهری قرار است 50 درصد وسعت شهر ساری، قریب به دو هزار هکتار را یکجا بسازد و در فاز دوم پارک ملل قریب به 330 هکتار را همزمان شروع کردیم.

 

 

اطلاعیه مهم

بدین وسیله به اطلاع می رساند مهدی عبوری شهردار ساری هیچگونه فعالیتی در شبکه های اجتماعی ندارد . ممکن است ده ها صفحه به نام هوادار و حامیان از این خدمتگزار در فضای مجازی توسط برخی علاقمندان و هواداران ایجاد شده باشد اما هیچ کدام مربوط به شخص مهدی عبوری نمی باشد.

 

 

کسب درآمد از منابع پایدار / ارتقاء سطح خدمت رسانی / پاسخگویی به مطالبات بحق شهروندی

جلسه کمیته درآمدی با حضور فرزانه معاون شهر سازی و امور مناطق شهرداری ساری ، ذاکری شهردارمنطقه یک  و معاونین این منطقه ونیز اعضای این کمیته در راستای تسهیل وصول درآمد ها و مرور قوانین درآمدی برای وصول بیشتر درآمد های شهرداری برگزار گردید.

در این جلسه حمید فرزانه معاون شهرسازی و امور مناطق شهرداری ساری  با اشاره به لزوم ایجاد درآمد پایدار برای مجموعه شهرداری اظهار داشت: موضوع درآمد پایدار از مهمترین دغدغه های شهرداریهاست و مدیران مجموعه شهرداری با استفاده از تخصص کارکنان  و ایجاد  منابع در آمدی پایدار ، ارتقاء سطح خدمت رسانی به شهروندان و پاسخگویی مطالبات بحق آنان را در دستور کار قرار دهند.

 

 

74 محله شهر ساری به 20 ناحیه تقسیم خواهد شد

حميد فرزانه معاون شهرسازی، معماری و امور مناطق شهرداری مرکز استان با اشاره به تسريع در پاسخگويي به مطالبات شهروندان اظهار داشت: شهرنشيني يك سيستم پويا و فعال است بر اين اساس مديران شهري  براي ايجاد مديريت نظام مند و يكپارچه براي پاسخگويي به مطالبات به حق شهروندان برنامه ريزي كرده اند.

فرزانه هدف از تقسیم بندی شهری مناطق شهرداري به چند ناحيه را آسيب شناسي و تسریع در پاسخگويي به مطالبات به حق شهروندان و نیز ارتقاء كيفيت و كميت خدمات رساني دانست و ادامه داد: براي تسهيل رفاه شهروندي تمامي سطوح نقاط مختلف شهر، يكسان در نظر گرفته شده  تا طرح توسعه متوازن شهر نيز ميسر گردد.

 

 

اجرای برنامه های قرآنی و مذهبی ویژه ماه مبارک رمضان در 30 مسجد

محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان ضمن  بازدید از مساجد و هیات های قرآنی سطح شهر و با تاکید بر نقش پرورشی و آموزشی این اماکن مذهبی اظهار داشت: ماه رمضان فرصتی مناسب برای حضور مستمر در مساجد بوده و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در راستای کارکرد اجتماعی، اجرای برنامه های تربیتی و آموزش مسائل دینی، مذهبی در سی مسجد سطح شهر را در دستور کار قرار داده و عملیاتی خواهد نمود.

محبوب در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود تا پایان ماه رمضان در طرح "سی محفل؛ سی مسجد" در طی سی روز با میانگین 30 نفر و آموزش 2 ساعته روزانه، 54 هزار نفر ساعت و نیز در طرح منادیان وحی 6 هزار نفر ساعت، مخاطب مشارکت در اجرای این برنامه ها خواهند بود.

 

 

تشکیل نواحی پنج گانه در منطقه / تسریع ارائه خدمات به شهروندان

جلسه اي با حضور حمید فرزانه، معاون شهرسازي، معماری و امور مناطق شهرداري مرکز استان و جابر ملكي، شهردار منطقه سه در راستای ساماندهی نواحی الحاقی و ارائه خدمات متوازن در این مناطق برگزار شد.

ملکی به تشکیل نواحی پنج‌گانه جدید در منطقه سه با هدف تسریع و  بروزرسانی خدمات شهرداری به شهروندان اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات متوازن و تسهیل دسترسی شهروندان به مراجع رفع نیازهای شهروندی در نواحی جدید از مهمترين اولويت هاي شهرداري منطقه است و لازم است مسئولان نواحی نهايت درايت خود را در راستاي جذب درآمد پايدار جهت عمران و آباداني این نواحی، به كارگيرند.

در ادامه، حمید فرزانه، معاون شهرسازي، معماری و امور مناطق شهرداري ساري، ضمن قدردانی از شهردار منطقه سه بابت ميزباني اين نشست مشترك، از اقدامات انجام شده شهرداری منطقه در راستاي رفاه حال شهروندان ابراز خرسندي كرد و اظهار داشت: لازم است کلیه اقدامات در چارچوب قوانين باشد و تلاش مجموعه مدیران و کارکنان این منطقه در راستای افزايش درآمد پايدار و در نتيجه خدمت رساني مطلوب تر به شهروندان قابل چشم پوشي نيست؛ همچنین، اميدوارم با برنامه ريزي هاي بهتر به توسعه، پيشرفت و آباداني بیش از پیش كه حق مسلم همشهريان عزيز منطقه است، دست يابيم.

 

 

امدادرسانی به 274 حادثه / برگزاري 2312 نفر ساعت آموزش ايمني / بازدید از 320 واحد مسکونی ، تجاری و اداری در ماه گذشته

حسن كلانتري مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مرکز استان ، از امدادرساني اين سازمان به 274 حادثه طي ارديبهشت ماه سالجاري خبر داد و اظهار داشت: از مجموع عمليات هاي انجام شده ، 120 مورد عمليات اطفاي حريق و 154 مورد ديگر عمليات امداد ونجات بوده است.

كلانتري با قدردانی از کارکنان سازمان اتش نشانی در راستای خدمت رسانی به شهروندان افزود: در طی این مدت  300 خودروي این سازمان به همراه 1000 مامور آتش نشان به محل حادثه اعزام شده و 52 شهروند از این حوادث نجات يافتند.

 

 

جانمايي لوله كاروگيت در راستای هدايت آب هاي سطحي

هدايت آب هاي سطحي در سال هاي اخير از اقدامات اساسي ، پر هزينه و زمانبرمديريت شهري مركز استان بوده كه جهت رفاه حال شهروندان اجرايي گرديده است. در اين راستا پس از اجانمایی كانال ها در سطح شهر ، شهرداري ساري ، هدايت آب هاي سطحي را با لوله گذاري كاروگيت عملياتي نموده است.

 اجراي اين پروژه پس از خیابان ملامجد الدین ، 18 دی و میدان ساعت هم اکنون درخیابان انقلاب در حال اجراست.  

 

 

تهيه و تنظيم پيك روابط عمومي/ اخبار شهرداری ساری

اهم اخبار شهرداري ساري  بصورت روزنامه ديواري تنظيم و تهيه  و با عنوان  "سخنرانی شهردار در پیش از خطبه های نماز جمعه" در تابلوي اعلانات شهرداري مركز استان قابل بهره برداري است.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید