شب های قدر از راه رسيد...

کد خبر : 627713 خرداد 1397اخبار 0
شب‌های قدر از راه رسيد و اين ليالی پرنور از رحمت الهی فرصتی است مغتنم و بی بديل برای بندگان تا بار ديگر دل‌های خود را از آلودگی های دنيوی زدوده و دمی را در سايه بندگی و عبوديت، به بازسازی درون و رسيدن به خلوص معنوی سپری کنند.
شب های قدر از راه رسيد...

 

شب‌هاي قدر از راه رسيد و اين ليالي پرنور از رحمت الهي فرصتي است مغتنم و بي‌بديل براي بندگان تا بار ديگر دل‌هاي خود را از آلودگي‌هاي دنيوي زدوده و دمي را در سايه بندگي و عبوديت، به بازسازي درون و رسيدن به خلوص معنوي سپري کنند.

 

از فضايل بي‌شمار شب‌هاي قدر همين بس که  حضرت علي بن موسي‌الرضا(ع) در اين باره مي‌فرمايند که «خداوند در شب قدر آنچه را که از اين سال تا سال بعد پيش خواهد آمد، مقدّر مي‌فرمايد از زندگي يا مرگ، از خوب يا بد، پس آنچه خداوند در اين شب مقرر مي‌کند، به حتم واقع خواهد شد».

 

شب قدر به سبب نزول قرآن، شبي شکوهمند است، شبي که والاترين و پربرکت ترين شب هاي سال به شمار مي رود، شبي که پيامبر خدا(ص) آن را ستوده و درباره آن فرموده است: «ماه رمضان، سرور ماه ها و شب قدر، سرور شب هاست».

 

اينک که در شب‌هاي پر برکت قدر بار ديگر توفيق عبادت و بندگي و بهره‌گيري از معنويات خوان گسترده الهي نصيب همه بندگان شده، با ياد بزرگ ‌مرد تاريخ علي (ع) زير باران رحمت “ليله القدر” مي‌ايستيم تا جان‌هايمان تطهير شود و شايد به مضمون قدر که مي‌گويند از هزار ماه برتر است دست ‌يابيم گرچه ما را بر عظمت و شناسايي آن راهي نيست.

 

فرزند کعبه و شهيد محراب، حقيقتي بزرگ است که همچون خورشيد درياي بيکران انسانيت را گرم مي کند. امام مومنان و متقيان درس آزادگي، گذشت، فداکاري و خدا دوستي را با سيره و سبک زندگي خود در همه عرصه ها به تمام انسان هاي آزاده تاريخ آموخت. او همانند ابري است که همواره بر بيکران دل‌هاي مشتاق، رحمت و آزادگي فرو مي‌بارد، و حماسه‌آفريني است که ملائک آسمان بر دستان توانايش در خيبر و خندق و بدر و حنين بوسه مي‌زدند.

 

پايگاه بسيج شهداي شهرداري ساري ضمن آرزوي توفيق بهره مندي از عنايات و الطاف ويژه حضرت حق براي تمامي مسلمانان جهان در ماه مبارک رمضان و ليالي قدر، ايام شهادت حضرت علي ابن ابي طالب(ع) را به پيشگاه امام زمان (عج) و نايب برحقش ولي امر مسلمين جهان حضرت آيت الله خامنه اي و عاشقان و سوگواران آن حضرت تسليت مي‌گويد.

 

اميد آن که در پرتو پر فروغ رفتار و گفتار حضرت اميرالمومنين(ع) و با پيروي از منش و سيره آن بزرگوار در دستگيري از نيازمندان و ياري محرومان به توفيق روزافزون دست يابيم.

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید