معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری تشریح کرد:

اجرای برنامه های قرآنی و مذهبی ویژه ماه مبارک رمضان در 30 مسجد

کد خبر : 61996 خرداد 1397اخبار 0
محمد محبوب با اشاره به اجرای برنامه های قرآنی و مذهبی ویژه ماه مبارک رمضان توسط معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری گفت: در راستای احیای جایگاه مسجد بعنوان پایگاه اجتماعی و فعالیت های فرهنگی و مذهبی محله ای، سه برنامه سی محفل سی مسجد، منادیان وحی و جشنواره قرآنی در 30 نقطه شهر با اولویت مساجد مناطق محروم و روستاهای تازه الحاق شده به شهر، طراحی و برنامه ریزی شده است
اجرای برنامه های قرآنی و مذهبی ویژه ماه مبارک رمضان در 30 مسجد

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ساری محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان ضمن  بازدید از مساجد و هیات های قرآنی سطح شهر و با تاکید بر نقش پرورشی و آموزشی این اماکن مذهبی اظهار داشت: ماه رمضان فرصتی مناسب برای حضور مستمر در مساجد بوده و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری در راستای کارکرد اجتماعی، اجرای برنامه های تربیتی و آموزش مسائل دینی، مذهبی در سی مسجد سطح شهر را در دستور کار قرار داده و عملیاتی خواهد نمود.

 

وی افزود: در راستای فعالیت های اجتماعی، فرهنگی و مذهبی محله ای، سه برنامه سی محفل سی مسجد، منادیان وحی، جشنواره قرآنی؛ در سی مسجد در مناطق و محلات مختلف شهر طراحی و برنامه ریزی شده است.

 

 

محبوب خاطرنشان کرد: در طرح آموزشی "سی محفل؛ سی مسجد" آموزش مفاهیم، روخوانی و روانخوانی،  سخنرانی در موضوعات سبک و مهارت زندگی، مسائل خانواده و مباحث اخلاقی برگزار خواهد شد.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری با اشاره به برگزاری طرح منادیان وحی تصریح کرد: تواشیح، قرائت قرآن، آموزش سبک زندگی مبتنی بر اخلاق اسلامی با حضور حافظان و قاریان قرآن بعد از افطار در سی مسجد برگزار شده و مسابقات قرآنی در رشته حفظ ( یک – پنج –ده بیست جزء- و کل)، قرائت و مفاهیم با معرفی منبع به شرکت کنندگان، در دو گروه زیر 18 سال و بالای 18 سال اجرا خواهد شد.

 

محبوب در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته پیش بینی می شود تا پایان ماه رمضان در طرح "سی محفل؛ سی مسجد" در طی سی روز با میانگین 30 نفر و آموزش 2 ساعته روزانه، 54 هزار نفر ساعت و نیز در طرح منادیان وحی 6 هزار نفر ساعت، مخاطب مشارکت در اجرای این برنامه ها خواهند بود.

 

شایان ذکر است این مراسم معنوی با همکاری هیئت امنای مسجد، سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ساری و معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مرکز استان برگزار خواهد شد.

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید