معاون فرهنگی اجتماعی شهردار ساری:

مسجد در رشد تربیت و معنویت با هیچ نهادی قابل مقایسه نیست

کد خبر : 61795 خرداد 1397اخبار 0
معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری برنامه های قرآنی و مذهبی ویژه ماه مبارک رمضان را برای تمام اقشار جامعه در سنین مختلف در سی مسجد شهر برگزار می‌کند.
 مسجد در رشد تربیت و معنویت با هیچ نهادی قابل مقایسه نیست

 

 به گزارش معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، محمد محبوب ضمن  بازدید از مساجد و هیات های قرآنی سطح شهر با تاکید بر اینکه مسجد نقش تربیتی و آموزشی دارد، اظهار داشت: ماه رمضان فرصتی مناسب برای حضور در مساجد بوده  و در همین راستا سعی شده در راستای کارکرد اجتماعی، برنامه ها و فعالیت ها در مساجد تربیتی و آموزش در مسائل دینی و مذهبی، اجتماعی و خانواده اجرا شود.

 

وی افزود: در راستای احیای جایگاه مسجد بعنوان پایگاه اجتماعی و فعالیت های فرهنگی، مذهبی محله ای، سه برنامه سی محفل سی مسجد، منادیان وحی، جشنواره قرآنی؛ در سی نقطه شهر با اولویت مساجد مناطق محروم و روستاهای تازه الحاقی به شهر طراحی و برنامه ریزی شده است.

محبوب خاطرنشان کرد: در طرح آموزشی  "سی محفل سی مسجد" آموزش مفاهیم، روخوانی و روان خوانی، تفسیر، سخنرانی در موضوعات سبک و مهارت زندگی، مسائل خانواده و روز اجتماعی، مباحث اخلاقی برگزار می شود.

 

معاون فرهنگی شهردار هم چنین در راستای برگزاری طرح منادیان وحی تصریح کرد: تواشیح، قرائت قرآن، آموزش سبک زندگی و اخلاقی با حضور حافظان و قاریان قرآن استانی و ملی بعد از افطار در سی مسجد برگزار می شود.

 

وی گفت: جشنواره و مسابقات بین محله ای قرآنی در رشتنه های حفظ ( یک – پنج –ده بیست جزء- و کل ) ، قرائت و مفاهیم با معرفی منبع به شرکت کنندگان، در دو گروه زیر 18 سال و بالای 18 سال اجرا خواهد شد.

 

محبوب در پایان اشاره داشت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان ماه رمضان در طرح سی محفل سی مسجد، در طی سی روز با میانگین 30 نفر و آموزش 2 ساعت در روز در هرمسجد 54 هزار نفر ساعت و در طرح منادیان وحی 6 هزار نفر ساعت مخاطب؛ از این طرح ها  بهره مند خواهند شد.

 

این مراسم نورانی با همکاری هیئت امنای مسجد، سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان ساری با معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری ساری برگزار می شود.

 

 

 

 

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید