بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 61705 خرداد 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

همكاري و تعامل ادارات ذيربط براي تسريع در اجراي پروژه فاز دوم بوستان ملل

در جلسه اي كه با حضور مهدی عبوری، شهردار ساري ، علی نبيان معاون هماهنگی امور عمراني استانداری، محمدي تاكامي مديركل دفتر امور شهري استانداري مازندران ، سید مسعود مدینه رئیس شورای اسلامی شهر ساری، یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان مازندران، طاهری و رشیدی معاونین شهرداری مرکز استان، هاشمی مدیرعامل سازمان عمران شهرداری و مشاوران پروژه در محل اجراي فاز دوم بوستان ملل برگزار شد، روند عمليات اين پروژه تشريح گرديد.

در اين جلسه مهندس نبيان معاون عمراني استاندار مازندران بر تسريع روند اجرايي پروژه عمراني گردشگري فاز دوم بوستان ملل و نيز همكاري و تعامل ادارات و نهادهاي ذيربط با شهرداري ساري در راستاي تسهيل تملك بستر حاشيه رودخانه تجن از پل كابلي شهيد رنجبر تا منطقه تنگه لته تاكيد كرد.

 

 

حضور شهردار ساری در جشن شب های سکوت

شب نشینی اهالی شهر در شب نهم ماه مبارك رمضان با عنوان "شب های سکوت" با حضور مهدی عبوری، شهردار ساری، محمدحسن محمدی کیادهی، رییس شورای اسلامی کار شهرداری مرکز استان و قاسم قاسمی، عضو شورای اسلامی شهر ساری با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در آمفي تئاتر روباز مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت و با مشارکت پرشور شهروندان برگزار شد.

 

 

فاز دوم بوستان ملل به مساحت 322 هکتار در راستای توسعه گردشگری و امیدآفرینی

عباس رشیدی، معاون فنی و عمرانی شهرداری مرکز استان در گفتگویی، محدوده اجرای پروژه بزرگ فاز دو بوستان ملل را 322 هکتار اعلام کرد و اظهار داشت: عملیات اجرایی پروژه فاز دوم بوستان ملل به طول حدود 6.5 کیلومتر و عرض متوسط 500 متر در حریم بستر رودخانه، ضمن ساماندهی مسیر با ایجاد کنارگذر به عرض 50 متر (4 باند رفت وبرگشت) در منتهی الیه بستر رودخانه و با شیب بستر رودخانه (متوسط 3.5 در هزار) با احداث دریاچه های متوالی در مسیر رودخانه در حال اجراست.

وی، دلایل انتخاب محدوده مورد مطالعه برای احداث فاز دوم بوستان ملل را تشریح کرد و گفت: از لحاظ دسترسی، همجواری با کمربندی جنوبی شهر به موازات رودخانه، بافت مسکونی شهری و از منظر جاذبه های پیرامونی، وجود عناصر طبیعی زیبا به عنوان مقاصد گردشگری در شمال کشور و نیز از لحاظ پتانسیل طبیعی، فرم و تنوع پوشش گیاهی منطقه و همچنین دسترسی مطلوب به آب مهم ترین دلایل انتخاب این منطقه جهت احداث فاز دوم بوستان به شمار می رود.

 

 

شب هاي سكوت براي شهروندان در ماه مبارك رمضان

محمد محبوب معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مرکز استان در آستانه ماه رمضان، این ماه را، ماه خدا و ماهی برای رشد فضائل اخلاقی دانست و اظهار داشت: براي حفظ، انتقال و احياي هر فرهنگي، فعاليت فرهنگي ضروري بوده و فرهنگ اسلامي نيز از اين قاعده مستثنا نيست.

وی به اجرای برنامه "شب های سکوت" در بوستان ولایت اشاره کرد و اظهار داشت: شب نشینی اهالی شهر به مناسبت ماه مبارك رمضان در بوستان ولایت با برنامه "شب های سکوت" و اجرای برنامه های فرهنگی، تفریحی،تواشیح، اجرای موسیقی سنتی، برنامه های مخصوص کودکان، تئاتر، به همراه اهداء جوایز و نشان شهروند نمونه، هر شب ساعت 21 برگزار خواهد شد.

 

 

بهينه سازي پروژه آسفالت در دستور كار شهرداري منطقه يك قرار گرفت

امید ذاکری شهردار منطقه يك به مطالبه شهروندان در زمينه تسهيل در عبور و مرور اشاره نموده واظهار داشت : شهرداري اين منطقه توجه ويژه اي به نهضت آسفالت معابر نموده و در اين راستا كارشناسان حوزه فني نياز سنجي و آسيب شناسي از خيابان هاي سطح منطقه به عمل آورده اند و با اولويت بندي نهضت آسفالت را عملياتي خواهند نمود.

شهردار منطقه يك در پايان خاطر نشان كرد:  شیوه تولید، تامین مصالح و هم روش کنترل کیفیت آسفالت هاي اين منطقه  بر اساس استانداردهای روز در حال اجراست و ناظران فني شهرداري بر روند عمليات اين پروژه نظارت مستمر دارند.

 

 

تشکیل نواحی هفت گانه در منطقه دو/توسعه متوازن شهری

سیّد کمال آقامیری، شهردار منطقه دو با اشاره به فرارسیدن ایام ماه مبارک رمضان بیان داشت: به مناسبت ایام ماه مبارک، واحد زیباسازی شهرداری منطقه دو اقدام به نصب بنر، ریسه کشی میادین و فضاسازی شهری متناسب با این ایام در سطح منطقه نموده است.

شهردار منطقه دو با اشاره به جلسه ساماندهی فعالیت ها و خدمات شهری که با حضور رییس اداره کنترل و نظارت شهرداری ساری برگزار گردید، اظهار داشت: توجه به توسعه متوازن و آسیب شناسی در کلیه نقاط منطقه و در راستای کاهش تمرکز از هسته مرکزی مدیریت شهری و نیز به منظور نظارت مستمر جهت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان ساروی، تشکیل نواحی هفت گانه با قابلیت ارائه خدمات در حوزه های شهرسازی، خدمات شهری، اداری و مالی، فنی و عمرانی و فرهنگی-اجتماعی در دستور کار قرار گرفته است.

 

 

مديريت شهري با ارزش نهادن به مقام كارگر، انگيزه خدمتي را در آنان مضاعف نموده است

محمدي كيادهي رييس شوراي اسلامي كار در مراسم  تجليل از كارگران نمونه شهرداري مركز استان به قانون كار اشاره نموده و اظهار داشت: شوراي اسلامي كار شهرداري ساري ، رفاه حال كارگران شاغل در شهرداري را در مصوبات مربوط لحاظ خواهد نمود.

وي  تقدير از كارگران  نمونه را گامي در راستاي ارتقاء روحيه خدمتي دانست و گفت: برگزاري اين مراسمات براي ارج نهادن به تلاشهاي كارگران است و شوراي اسلامي كار شهرداري نيز مستمر پيگير مطالبات قانوني و معيشتي آنان خواهد بود.

 

 

مراسم بزرگداشت شادروان محمدرضا علیزاده سوادکوهی عضو حقوقدان و قائم مقام فقید دبیر شورای نگهبان

مراسم بزرگداشت مرحوم محمدرضا علیزاده سوادکوهی قائم مقام فقید دبیر شورای نگهبان از سوی حضرت آیت الله طبرسی، نماینده ولی فقیه در استان با حضور استاندار مازندران، شهردار ساری و مسئولان استانی و شهرستانی در مسجد جامع ساری برگزار گردید.

 

 

اهداء تنديس شب هاي سكوت به فرماندهان هشت سال دفاع مقدس

مراسم شبهاي سكوت در هشتمين شب ماه مبارك رمضان و همزمان با سالروز آزادسازي خرمشهر در سالن آمفي تئاتر بوستان ولايت برگزار گرديد.

در اين مراسم كه با تواشيح و اجراي موسيقي سنتي ، اشعار آييني و پخش كليپي حماسي با حضور پرشور شهروندان در سالن آمفي تئاتر بوستان ولايت برگزار گرديد ، سردار ملکی، مدیر کل حفظ اثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس و از فرماندهان جبهه و جنگ در سخناني با گراميداشت سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر و ياداوري حماسه و رشادتهاي رزمندگان اسلام اظهار داشت: خرمشهر پاره تن ایران اسلامی دو افتخار بزرگ را در خود ثبت کرد یکی حماسه مقاومت و دیگری حماسه ازادی است که در حماسه مقاومت زمانی که ارتش بعثی با دو لشکر وارد خرمشهر شد مردم، پاسداران و مرزبانان کوچه به کوچه و خیابان به خیابان، میدان به میدان و خانه به خانه جنگیدند و مقاومت کردند.

سردار شمشیربند عضو شوراي اسلامي شهر ساري نيز در ادامه اين مراسم در سخناني با بيان خاطراتي از هشت سال دفاع مقدس و نيز حماسه آزادسازي خرمشهر گفت: وحدت و پیروی از ولایت فقیه تا زمانی که وجود دارد ، دشمنان محكوم به شكست خواهند بود و  ما مانند ازاد سازی خرمشهر به پیروزی خواهيم رسيد.

در پایان تندیس شب های سکوت به سردار ملكي ، سردار شمشيربند و سردار بي غم اهدا گرديد.

 

 

بوستان ولايت ميزبان شب هاي رمضان مازندراني ها

همزمان با ميلاد با سعادت حضرت وليعصر (عج) ، پادگان سابق شهر به شكل مجموعه اي فرهنگي اجتماعي به نام بوستان ولايت افتتاح گرديد و براي استفاده شهروندان و مسافرين در دسترس قرار گرفت.

در بازه زماني كوتاه 15 شعبان تا ابتداي ماه مبارك رمضان ، استقبال پرشور شهروندان و حتي ساير هم استاني هاي عزيز از اين بوستان مسئولان خوش ذوق صدا و سيماي مازندران را برآن داشت تا از اين محوطه براي لوكيشن برنامه زنده ميهمان خدا در لحظات قرين به افطار و سحرگاه سيماي مازندران بهره ببرند.

 

 

حضور پر شور شهروندان در ويژه برنامه شب هاي سكوت

شب نشینی اهالی شهر به مناسبت ماه مبارك رمضان با عنوان "شب های سکوت" و با اجرای برنامه های فرهنگی، تفریحی،تواشیح، اجرای موسیقی سنتی، برنامه های مخصوص کودکان، تئاتر، به همراه اهداء جوایز و نشان شهروند نمونه، هر شب ساعت 21 الي 23 در آمفي تئاتر روباز مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت و با حضور پرشور شهروندان برگزار مي گردد.

 

 

فضاسازي شهري به مناسبت ماه مبارك رمضان

شهرداري ساري به مناسبت فرا رسيدن ماه مبارك رمضان ،با نصب المان هاي مختلف نسبت به فضاسازي در ميادين و خيابان هاي سطح شهر اقدام نموده است.

 

 

تهيه و تنظيم پيك روابط عمومي/ اخبار شهرداری ساری

اهم اخبار شهرداري ساري  بصورت روزنامه ديواري تنظيم و تهيه  و با عنوان  "تاكيد شهردار ساري بر حمايت از ارائه طرح هاي موثر و جديد توسط روابط عمومي" در تابلوي اعلانات شهرداري مركز استان قابل بهره برداري است.

 

 

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید