بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 611429 اردیبهشت 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

پیام شهردار ساری به مناسبت حلول ماه مبارك رمضان

 

مهدي عبوري شهردار ساري در پيامي حلول ماه مبارك رمضان ، ماه ضيافت الهي را تبريك گفت. در بخشي از اين پيام آمده است: خداوند متعال را شاکریم که بار دیگر فرصت حضور در بهترین ماه سال را برما ارزانی داشته تا با بهره گیری از تعالیم جانبخش الهی و تاسی از سیره پیامبر اکرم(ص) و اهل بیت(ع) بتوانیم از فیوضات این ماه پر خیر و برکت بهترین توشه را برداریم.

 

ارائه طرح های موثر و جدید توسط روابط عمومی برای توسعه ساری را حمایت خواهم کرد

 

 

در  نشست شهردار ساری با مدیران و کارکنان روابط عمومی شهرداری، مناطق سه گانه و سازمان های تابعه که به مناسبت 27 اردیبهشت، روزارتباطات و روابط عمومی برگزار گردید، مهدی عبوری ضمن قدردانی از رضازاده، مدیر روابط عمومی شهرداری مرکز استان در راستای هماهنگی این نشست اظهار داشت: امیدوارم برگزاری این نشست ها خروجی مطلوبی را برای شهروندان به همراه داشته باشد.

 

 

 

وی به حمایت از ارائه طرح های جدید و موثر توسط روابط عمومی برای توسعه شهر ساری اشاره نموده و افزود: روابط عمومی شهرداری می تواند با همکاری سایر واحدها و با ارائه طرح های جدید و موثر گام بلندی برای توسعه شهر ساری بردارد.

 

عبوری روابط عمومی را چشم و گوش مدیر دانست و ادامه داد: با ارتباطی که روابط عمومی میان مجموعه و شهروندان برقرار می نماید می تواند در به حداقل رساندن کاستی ها و تقویت ظرفیت های موجود نقش بسزایی داشته باشد.

 

شهردار ساری با تقدیر از تلاشهای روابط عمومی شهرداری در زمینه ایجاد ارتباط دو سویه با شهروندان تصریح کرد: ایجاد راه های وحدت رویه در حوزه اندیشه از انتظارات بنده از روابط عمومی شهرداری است.

 

این مسئول اطلاع رسانی را از دیگر وظایف روابط عمومی برشمرد و گفت: باید هزینه ها بسمت مقوله فرهنگ سازی سوق پیدا کرده وبرای ارتقاء فرهنگ شهروندی باید برنامه ریزی گردد.

 

در ادامه این نشست عبوری سند چشم انداز 20 ساله را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: توجه به توسعه گردشگری به عنوان تنها راه برون رفت از مشکلات ساری رویکرد مدیریت شهری قرار گرفته و در  این مسیر روابط عمومی کمک حال مدیریت شهری قرار گرفته است.

 

شهردار ساری اعتماد میان مدیریت شهری و شهروندان را حلقه مفقوده عنوان کرد و افزود:با ایجاد نشاط شهروندی و برگزاری برنامه های فرهنگی و اجرای پروژه های عمرانی مختلف این حلقه مفقوده ترمیم شده است.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برجسته نمودن نقاط مثبت و قوًت اقدامات مدیریت شهری اشاره نموده و ادامه داد: باید کار و تلاش مجموعه شهرداری اثر مثبت برجای گذارد و کاستی ها را به نقاط مثبت تبدیل کند تا افزایش مطالبات بحق شهروندان را در پی داشته باشد.

 

عبوری با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در زمینه ایجاد امید آفرینی گفت: امید آفرینی فقط با کار ، تلاش و سازندگی به وجود می آید که این همان عملگرایی است.

 

شهردار ساری توسعه گردشگری را زمینه ساز ایجاد اشتغال دانست و ادامه داد: با احداث فاز دوم بوستان ملل و نیز بهره برداری از 1200 هکتار پارک جنگلی شهید نوبخت ضمن رونق گردشگری مرکز استان ، اشتغال شهروندان را نیز در پی خواهد داشت.

 

وی افزود: هدف مدیریت شهری افزایش رضایتمندی شهروندان است و در این زمینه روابط عمومی ها نقش مهمی را بر عهده خواهند داشت.

 

عبوری به کار تخصصی در روابط عمومی اشاره نموده و اظهار داشت: امروز دنیا فراتر از دهکده جهانی است بلکه به یک اتاق شیشه ای تبدیل شده است و اگر اقدامات تخصصی در روابط عمومی انجام گیرد حتما نتیجه خواهد گرفت و موثر خواهد بود.

 

شهردار ساری روابط عمومی ها را بازوی توانمند و اجرایی مدیریت شهری عنوان کرد و ادامه داد: روابط عمومی با اطلاع رسانی به موقع و استفاده از فرصت ها و ظرفیت هایی موجود می تواند اعتماد شهروندان به مدیریت شهری را افزایش دهد.

 

وی در پایان با قدردانی از تلاشهای کارکنان مجموعه روابط عمومی شهرداری و سازمان های تابعه خاطر نشان کرد: برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی رویکرد پروژه محوری سرلوحه اقدامات روابط عمومی قرار گیرد.

 

در ادامه این نشست رضازاده مدیر روابط عمومی شهرداری ساری در سخنانی با قدردانی از حمایت های شهردار ساری اظهار داشت: عملکرد موثر شهرداری ساری در سال های اخیر به واسطه شجاعت ، درایت و تلاش شهردار بوده است که بازخورد آن حضور حماسی شهروندان در برنامه هاي شهرداري از جمله افتتاحيه بوستان ولایت می باشد.

 

وی به ضرورت ایجاد کمپین های مختلف برای آموزش و فرهنگ سازی اشاره نموده و افزود: در این زمینه طرح های جدیدی را جهت عملیاتی شدن ارایه خواهیم نمود.

 

رضازاده با اشاره به  مشارکت شهروندان در اجرای طرح ها ادامه داد: در بحث مسئولیت اجتماعی نیاز به مشارکت و همکاری شهروندان برای خروج از شهر نشینی به سوی شهروندی هستیم.

 

در این نشست مدیران و کارکنان روابط عمومی شهرداری و مناطق سه گانه و سازمان های تابعه به ارایه پیشنهادات و نظرات پرداختند.

 

شایان ذکر است در پایان با اهدا لوح تقدیر از تلاشهای کارکنان مجموعه شهرداری قدردانی گردید.

 

استقرار دفتر كار شهردار ساري در فاز دوم بوستان ملل

 

مهدي عبوري شهردار ساري براي تسريع در احداث فاز دوم بوستان ملل و نظارت مستقيم بر روند اجراي اين پروژه از مروز شنبه 22 ارديبهشت ماه دفتر كار خود را به محل اجراي فاز دوم بوستان ملل منتقل كرد.

 

پيشتر دفتر كار شهردار ساري در راستاي نظارت مستقيم بر پروژه هاي عمراني و در زمان احداث  فاز اول بوستان ملل ، زيرگذر ميدان فرح آباد و نيز بوستان ولايت به محل اجراي اين پروژه ها منتقل گرديده بود.

 

بوستان ولایت میزبان اهالی شهر

 

عصر شنبه 22 اردیبشهت ماه کاروان سفیران گردشگری تبریز ۲۰۱۸ با حضور هنرمندان اذربایجانی از بوستان ولایت ساری بزرگترین مجموعه گردشگری شمال کشور بازدید نموده و برای شهروندان ساروی به اجرای برنامه پرداختند.

 

کاروان گردشگری تبریز 2018 در آمفی تئاتر روباز بوستان ولایت و با حضور پرشور شهروندان و نیز جمعی از مسئولان به اجرای برنامه های متنوع پرداخت.

 

 در این برنامه ضمن برگزاری موسیقی محلی اذری و مازندرانی ، برای اشنایی بیشتر  با فرهنگ بومی و محلی اذربایجان بازارچه سوغات و صنایع دستی برپا گردید.

 

اتوبوس گردشگری با شعار"تبریز پایتخت گردشگری اسلامی ۲۰۱۸" برنامه های متعددی را در مراکز استان ها برگزار کرده است که در سفر به ساری نیز علاوه بر اشنایی با جاذبه های گردشگری،فرهنگی و تاریخی مازندران در جریان روند احداث بوستان ولایت و توسعه عمرانی و زیربنایی ساری قرار گرفتند.

 

احداث تقاطع غیرهمسطح دو بانده شهید سید مصطفی علمدار

 

با توجه به اينكه تقاطع بلوار دفاع مقدس(کمربندی شرقی )، بلوار طالقانی و بلوار امام رضا و نیز نقطه اتصال حلقه کناری شهرساری بوده از حجم بار ترافیکی سنگین در ساعات مختلف شبانه روز برخوردار است لذا مديريت شهري احداث تقاطع غير هم سطح دوبانده شهید سید مصطفی علمدار  در ميدان هلال احمر را در دستور كار قرار داده است.

 

اين زيرگذر با عرض ۸ متر با  قوس کلوتوئید با شعاع ۷۵ متری از بلوار دفاع مقدس بسمت بلوار امام رضا و طول کلی ابتدای رمپ ورودی تا خروجی ۳۱۷ متر با ارتفاع مجاز ۵ متری و با شیب رمپ های حداکثر ۸ درصد طراحي گرديده و اجرايي خواهد شد.

 

همکاری متقابل با شهروندان/ افزایش مشارکت مردمی

 

جابر ملکی شهردار این منطقه در دومین جلسه شورای اداری شهرداری منطقه سه ضمن قدردانی از تلاشهای کارکنان مجموعه این شهرداری گفت: آنچه در سال جدید در راستای خدمت رسانی به شهروندان نیاز داریم، حمایت و تعامل بیش از پیش همکاران با شهروندان می باشد که این درسایه  روحیه برادری و همکاری متقابل تاثیر مستقیم بر توسعه شهری خواهد داشت.

 

وی با اشاره به تکریم ارباب رجوع و جلب رضایت شهروندان در ارائه خدمات  افزود: هدف مجموعه شهرداری برای حل مشکلات شهروندان و ایجاد نشاط و امیدواری باید با کار شبانه روزی و سعی و تلاش به همراه خلاقیت و نوآوری باشد.

 

ملکی به ارتقاء سطح مطالبات شهروندان با اجرای پروژه های مختلف اشاره نموده و افزود: با کار جهادی، رضایت ، اعتماد و مشارکت شهروندان را در اجرای پروژه ها جلب خواهیم نمود زیرا  اعتماد مردم موجب مشارکت آنها در کارها و تعامل بیشتر با شهرداری خواهد شد.

 

شهردار منطقه سه ساری ارزشیابی کارکنان را در راستای شناخت ظرفیت ها و توانمندی برای استفاده بهتر و ایجاد محیطی تخصصی تر در سال جدید مهم برشمرد و ادامه داد: با برنامه ریزی دقیق و مدون، کنترل و نظارت بیشتر بر کار نیروهای تحت امر خود می توانیم با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را در کارها داشته باشیم و این خواسته شهروندان است.

 

تبادلات و تعاملات فرهنگی، خلاءها و کاستی‌های فرهنگی را از بین می برد

 

محمد محبوب، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداري مرکز استان در گفتگویی توسعه و احیای فضاهای فرهنگی را ارتقای هویت شهری و تقویت هویت جمعی شهروندان عنوان کرد و گفت: شهرداری ساری در راستای بازآفرینی و احیای بافت های فرهنگی و تاریخی گام های موثری برداشته است.

 

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری، بوستان ولایت را یک یادگارتاریخی و یک ظرفیت آبرومندانه و ارزشمند شهر ساری برشمرد و ابراز داشت: بوستان ولایت نقطه اتصال هویت فرهنگی و تاریخی شهر ساری است و باید استفاده بهینه از این مجموعه تاریخی فرهنگی شود.

 

محبوب با ابراز اینکه درکنار هویت فرهنگی تاریخی باید بستر مناسب برای داشتن شهری مدرن و پویا نیز فراهم گردد، خاطرنشان کرد: فرهنگ زمينه ساز تحولات اقتصادي، سياسي، اجتماعي و علمي است و پويايي فرهنگي بستر رشد و توسعه همه جانبه اجتماعي و اقتصادي را فراهم مي کند.

 

وی با تاکید براینکه بوستان ولایت فرصت مناسبی برای تبادل فرهنگی فراهم می آورد، افزود: فرهنگ و آداب و رسوم دارای ارزش و هویت هستند و در مسیر آینده هم، تعاملات ارزش های فرهنگی و مدرن  از اهمیت ویژه ای برخوردارند.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
شهروند خبرنگار
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید