بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 602722 اردیبهشت 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

شهرداري ساري در هفته گذشته

 

استمرار نهضت آسفالت در سطح شهر

 

مهدي عبوري شهردار ساري در جلسه با معاونين و شهرداران مناطق به استمرار نهضت آسفالت در سطح شهر گفت: اين پروژه همانند گذشته بايد در تمامي كوچه ها و معابر سطح شهر عملياتي گردد.

 

وي به لكه گيري و زيرسازي در معابر و خيابان ها اشاره نموده و تاكيد كرد: در راستاي خدمت رساني به شهروندان و توجه به مطالبه بحق آنان و نيز تسهيل در عبور و مرور ، زيرسازي ، لكه گيري و آسفالت  در خيابان هاي  سطح شهر با جديت پيگيري و اجرا شود .

 

عبوري خط كشي معابر را نيز مورد توجه قرار داد و گفت: بايد هماهنگي لازم ميان شهرداري هاي مناطق و سازمان حمل و نقل و ترافيك  براي خط كشي معابر  بايد انجام گيرد تا بلافاصله پس از عمليات آسفالت خط كشي خيابان ها نيز اجرايي گردد.

 

شهردار ساري خاطر نشان كرد: تمامي پروژه ها بايد بر اساس قرارداد و بر مبناي مقررات عملياتي شده و نظارت معاونت فني عمراني و شهرداري هاي مناطق نيز در اجراي پروژه ها مستمر باشد.

 

 

لزوم نظارت مستمر شهرداري هاي مناطق بر اجراي پروژه هاي عمراني و ساخت وسازها

 

حميد فرزانه معاون شهرسازي و امور مناطق شهرداري ساري در جلسه شهردار با معاونين و شهرداران مناطق سه گانه به اقدامات مديريت شهري در سالهاي اخير اشاره نموده و اظهار داشت: شهرداري هاي مناطق سه گانه از اختيارات حوزه كاري خود براي اجراي پروژه هاي عمراني در راستاي توسعه متوازن شهر ساري استفاده نمايند.

 

وي به توانمندي شهرداري هاي مناطق در اجراي پروژه هاي عمراني اشاره نموده و افزود: نمونه بارز استفاده از اين توانمندي در احداث بوستان ولايت بوده است و در اجراي پروژه هاي جديد نيز از اين ظرفيت موجود استفاده خواهد شد.

 

فرزانه به لزوم نظارت مستمر شهرداري هاي مناطق بر اجراي پروژه هاي عمراني و  ساخت وسازهاي سطح شهر تاكيد نمود و ادامه داد: شهرداري هاي مناطق بر روند اجراي پروژه هاي عمراني و ساخت و سازهاي سطح شهر ، نظارت مستمر ، دقيق و قانونمند داشته باشند تا مسير خدمت رساني به شهروندان هموارتر گردد.

 

معاون شهرسازي و امور مناطق شهرداري ساري خاطر نشان كرد: همدلي و تعامل ميان شهرداري هاي مناطق و نيز مشاركت شهروندان ، توسعه همه جانبه شهر ساري را در پي خواهد داشت.

 

اجراي پروژه هاي زيرسازي و آسفالت ، كانال هدايت آب هاي سطحي ، لاينينگ فاز دوم ملل

 

سيد حميد هاشمي مديرعامل سازمان عمران شهرداري مركز استان با اشاره به اقدامات اين سازمان اظهار داشت: احداث باند كندرو دركمربندي جنوبي ، زيرسازي كوچه هاي محله مهدشت ، كوچه امام حسين در ميانرود، كوچه كشاورز 72 منطقه هولا در دستور كار قرار گرفته و زيرسازي آن در فاز نهايي قرار دارد.

 

وي افزود: در اين راستا اسفالت كوچه آريا در خيابان گلستان و نيز مسير گذري به مجتمع آرزو در بلوار فرح آباد به اتمام رسيده  و اين پروژه در کوچه گلستان 23 از خیابان اسبورد، انتهای خیابان شهید بهرامی در بلوار پاسداران ، کوچه یاس یک و دو در خيابان جهان پیما و کوچه سلیم بهرامی 34 درکمربندی جنوبی در دست اقدام است.

 

هاشمي در ادامه احداث كانال هدايت آب هاي سطحي را از ديگر اقدامات سازمان عمران بشمرد و گفت: احداث کانال هدايت آب هاي سطحي کوچه شهید آملی در خیابان 22 بهمن ، خیابان پل گردن، خیابان شهبند و بلوار کشاورز عملياتي شده و در زمانبندي مشخص شده به بهره برداري خواهد رسيد.

 

مديرعامل سازمان عمران شهرداري ساري به پروژه فاز دوم بوستان ملل اشاره نموده و ادامه داد: اين پروژه عمراني - گردشگري در فضايي به مساحت 6 كيلومتر از پل كابلي شهيد رنجبر تا منطقه تنگه لته از دي ماه سال 96 عمليات آن آغاز شده  و حوزه راهسازي اين سازمان تا ارديبهشت ماه جاري براي لاينينگ آن مخروط ریزی و پاشنه بتن  به طول 1200 متر را اجرايي نموده است كه 100 متر آن در سطح شيب دار عملياتي گرديد.

 

تأکید بر وحدت و همدلی برای پیشبُرد وظایف قانونی

 

محمدحسن محمدی‌کیادهی، رییس شورای اسلامی کار شهرداری مرکز استان در جلسه شورای اسلامی کار با تاکید بر ضرورت وحدت و همدلی در بین اعضا شورا اظهار داشت: بهترین ابزار برای پیشبرد وظایف قانونی شورای اسلامی کار، حفظ وحدت و همدلی در میان اعضاء است که نتیجه خیر آن نصیب کارگران زحمتکش شهرداری ساری خواهد شد.

 

محمدی‌کیادهی، با اعلام اینکه فعالیت های دوره جدید شورای اسلامی کار شهرداری ساری باعث شد تا کارفرما نگاه ویژه ای به این شورا داشته باشد، بیان داشت: فعالیت های دوره جدید شورای اسلامی کار شهرداری با پرهیز از ورود به حاشیه ها و دقت در انجام وظایف قانونی منجر به توجه ویژه کارفرما به این شورا شده است که امیدوارم با پیگیری های منطقی و با استفاده صحیح از فرصت پیشِ‌رو بتوانیم بخشی از خواسته های کارگران عزیز شهرداری را به نتیجه مطلوب برسانیم.

 

وی در ادامه به هماهنگی شورای اسلامی کار با مجموعه مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل پیشبرد امور توسط شورای اسلامی کار شهرداری ساری ارتباط مستمر با کارگران و هماهنگی مداوم با شهردار و تیم مدیریت شهری بوده است که با ارائه گزارش ها و مستندات قانونی، برای حل مشکلات کارگران به توافق رسیده ایم.

 

رییس شورای اسلامی کار شهرداری ساری تصریح کرد: وظیفه اعضا شورای اسلامی کار، شنیدن حرف ها و درد‌ دل‌های کارگران، انتقال آن به کارفرما و پیگیری موضوعات از کانال های قانونی است که شورای کارگری شهرداری با تمام قوا و با روی گشاده در خدمت همکاران بوده و تلاش می کند از هیچ خدمتی در این زمینه فروگذار ننماید.

 

هماهنگي و تعامل مستمر ميان شهرداري و ادارات خدمات رسان / تسريع در روند احداث زيرگذر شهيد سيد مصطفي علمدار

 

در جلسه اي كه به منظور  بررسي فني  و ارائه راهكارهاي ترافيكي پروژه زيرگذر شهيد سيد مصطفي علمدار و  با حضور عباس رشیدی معاون فنی و عمرانی شهرداری ساری ، احمد گوران مدیر عامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداري مركز استان ، سرهنگ حسینی جانشین راهنمایی و رانندگی شهرستان و  مهدی کرمی معاون فنی و خدمات شهری منطقه یک برگزار شد ، معاون فني عمراني شهرداري ساري با تاكيد بر رعايت قوانين فني و مقررات در اجراي پروژه زيرگذر شهيد سيد مصطفي علمدار ، اظهار داشت: در اين پروژه ، جابجایی تأسیسات و هدایت ترافیکی خودروها در دستور كار قرار گرفته است و با همكاري ادارات مربوطه و مطابق نقشه ، اجرايي خواهد شد.

 

رشيدي به اقدامات مديريت شهري در راستاي روان سازي ترافيك اشاره نموده و ادامه داد: پروژه هايي مانند زيرگذر فرح آباد ، زيرگذرهاي بلوار داراب و منطقه ذغالچال سهم موثري  در رفع معضل ترافیک شهر ساری و تسهیل در عبور و مرور شهروندان داشته است و در اين راستا پروژه تقاطع غير هم سطح شهيد سيد مصطفي علمدار در ميدان هلال احمر نيز عملياتي خواهد شد.

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری ساری  با اشاره به بار ترافيكي  ميدان هلال احمر افزود: شهرداري منطقه يك و سازمان حمل و نقل و ترافيك شهرداري نسبت به ترميم آسفالت و اصلاح مسير تردد اين منطقه در حين اجراي پروژه اقدام نمايند.

 

رشیدی در پایان ضمن قدرداني از تعامل و همكاري ادارات خدمات رسان با شهرداري در اجراي پروژه هاي مختلف شهري ، خاطر نشان كرد: هماهنگي و تعامل مستمر ميان شهرداري و ادارات خدمات رسان مانند اب و برق و گاز روند احداث زيرگذر شهيدسيد مصطفي علمدار  را تسريع خواهد نمود.

 

 

فاز دوم بوستان ملل در فضايي به مساحت 325 هكتار و طول 6.5 كيلومتر آغاز شد

 

 

شهرداري ساري احداث فاز دوم بوستان ملل را با طراحي مبتني بر اصول طراحي سبز پايدار ، تثبيت حريم ارزشمند رودخانه تجن و در راستاي پويايي اقتصادي و فرهنگي شهر و با رويكرد گردشگر پذيري آغاز نموده است.

 

روان سازي ترافيك منطقه ، اولويت بخشي به پياده روي شهروندان ، احداث فضاي ورزشي در راستاي ايجاد  نشاط شهروندي ، استفاده از معماري بومي منطقه و ابنيه حاشيه رودخانه در اجراي اين پروژه عملياتي خواهد شد .

 

ايجاد كاربري هاي متنوع تفريحي ، تجاري ، فرهنگي در طول مسير رودخانه ، احداث اقامتگاه هاي متنوع براي جذب گروه هاي مختلف گردشگران ، كاربري هاي آموزشي مانند اجراي موسيقي ، هنرهاي نمايشي و استقرار كاربري هاي خدماتي مانند رستوران و كافه در اين پروژه پيش بيني گرديده است.

 

جانمايي المان ها با معماري  بومي ،  بهره گيري از پوشش گياهي متنوع حاشيه رودخانه در راستاي خلق فضاهاي سبز پايدار از ديگر اقداماتي است كه در اين بوستان اجرايي خواهد شد.

 

استقرار فضاهاي نمايشگاهي دائمي و موقت در طول مسير حاشيه رودخانه نيز در اين پروژه لحاظ گرديده است.

 

 

 

شب نشینی اهالی شهر در بوستان ولايت

 

بوستان ولايت ، بزرگترين مجموعه فرهنگي اجتماعي شمال كشور كه پس از تملك پادگان شهر در آن مكان احداث و به بهره برداري رسيده است نشان داد گزاره " فرهنگ همسنگ عمران " سرلوحه عمل تيم مديريت شهري قرار گرفته است به جد پيگيري و اجرا مي شود.

 

در اين راستا و در اولين اقدام پس از افتتاح اين مجموعه ، ويژه برنامه اي تحت عنوان شونيشت در آمفي تئاتر روباز اين بوستان برگزار مي گردد كه  فضايي را براي شب نشيني اهالي شهر در اين مجموعه فراهم اورده است.

 

در اين برنامه ، هنرمندان  بومي به اجراي برنامه هاي متنوع و موسيقي زنده مي پردازند كه در كنار فضاي سبز و گل آرايي زينتي و فصلي اين مجموعه كه مزين به نورپردازي نيز شده است برپويايي و نشاط شهروندي خواهد افزود.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید