بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 597416 اردیبهشت 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

شهرداري ساري در هفته گذشته

 

عبوري با حضور پرشور مردم با افتتاح بوستان ولايت نشان داد:

عملگرايي نسخه توسعه استان مازندران

 

در سالروز ميلاد امام زمان (عج)  با حضور دکتر محمدباقرنوبخت، معاون ريیس جمهور و سخنگوی دولت، عبدالله رضیان، رییس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مازندران، علی اصغر یوسف نژاد و محمد دامادی، نمایندگان شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، محمد اسلامی، استاندار مازندران و مسئولان و مدیران استاني، اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري و نیز با حضور پرشور و بی بدیل شهروندان ساروي، طي مراسمي، مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت به بهره برداري رسيد.

 

در اين مراسم كه با حضور پرشور شهروندان ساروي همراه بود ، مهدی عبوری شهردار ساری ضمن خير مقدم به مهمانان و شهروندان ، با گراميداشت مقام معلم و روز کارگر اظهار داشت: يكي از مسايلي كه  همواره در این روزها سبب تحول اساسی بشریت شده و انسان را وادار به تحرک و پایداری و حرکت نموده است موضوعات فرهنگی است.

 

"فرهنگ همسنگ عمران" كليدي ترين راه توسعه ساري

 

 

شهردار ساری با اشاره به استمرار حركت قطار توسعه ساري عليرغم وجود تخريب ها و شايعات ادامه داد: به یاد دارم که در زمان شروع کارم در روز معارفه فرهنگ را همسنگ عمران نامیدم و فرهنگ را به عنوان کلیدی ترین راه توسعه  این سرزمین کهن دانستم و لحظه ایدر این تفکر تعلل نکردم و علیرغم همه فشارها بنا به عهدی که با شما شهروندان بستم ایستادگی کردم البته تا لحظه ای که شما مرا بخواهید و باور داشته باشید.

 

عبوری با اشاره به افتتاح مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت ، افزود: این مجموعه تاریخی در زمان فتحعلی قاجار تبدیل به نوباغ شاه و پس از آن قريب به يك قرن پادگان ارتش بوده است و مسوولان استاني و شهرستاني خصوصا تیم مدیریت شهری به درخواست شما مردم ، طرح خروج پادگان را پیگیری كردند که اين طرح مورد موافقت مقام معظم رهبری قرار گرفت كه ما مردم ساري بوستان ولايت را عطيه اي ولايي و هدیه اي از طرف رهبر انقلاب مي دانيم.

 

 وی تصريح كرد: این مجموعه تاریخی با امكانات فرهنگی اجتماعي و تاریخی مانند آمفی تئاتر 4 هزارنفره ، نگار خانه، خانه علوم و نجوم،  خانه تخصصی موسیقی، خانه معمار، کتابخانه دیجیتال ،ساختمان  شورای اسلامي شهر، سرای جهان دیدگان، سینما هنر و تجربه و مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) و موزه های زیبا با طراحی فضای سبز همه پیشکش شما مردم عزیزساری.

 

شهردار ساری فرهنگ را زيربناي همه امور دانست و گفت:  این سرزمین از غنای فرهنگي بالايي برخوردار است كه مي توان با استفاده از آن ساري را به رشد و تكامل رساند.

 

 

بوستان بانوان پاسخي به بخشي از شايستگي هاي مادران و دختران ساروي

 

 

 عبوری نقش مادران و دختران را در رشد و توسعه شهر ساري مورد توجه قرار داد و  بیان کرد: در این رشد و توسعه شهر ساري  نمی توان از نقش دختران و مادران در سازندگی خانواده  غافل شد ، دخترانی که در عرصه های مختلفی علمی، فرهنگی و هنری همانند پسران می درخشند . عزیزان ، من از شما غافل نیستم امروز مفتخرم افتتاح بوستان بانوان را در آینده نزدیک به شما جامعه فهیم و شجاع زنان و دختران نوید دهم که مي تواند پاسخی به بخشي از شایستگی های شما باشد.

 

پشتيباني مالي دولت از پروژه هاي شهرداري

 

عبوری با قدرداني از حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور براي حضور در اين  مراسم اظهار كرد: اقاي نوبخت شما افتخار شمال کشورهستید و در راس بزرگترین سازمان برنامه ریزی و اعتباری كشور قرار دارید. جناب عالی مستحضر باشید که پروژه های بزرگ دیگری با اولویت اشتغال زایی در این شهر وجود دارد و امروز در این فرصت کوتاه برخی از آن ها را مشاهده کردید.

 

 

وی با اشاره به بازديد دكتر نوبخت معاون رييس جمهور از فاز دوم بوستان ملل و پارك جنگلي شهيد نوبخت در سكوتپه افزود:  با مساعدت ايشان چنانچه فاز اول اين پروژه در سال جاري به بهره برداري برسد  پشتيباني هاي  مالي دولت را نيز در پي خواهد داشت.

 

شهردار ساري به اجراي پروژه هاي جديد در شهر ساري اشاره نموده و ادامه داد: پروژه هاي کنار گذر بلوار داراب از پل کابلی شهید رنجبر تا پل شهید نوری در ذغالچال و زیر گذر شهید سید مصطفی علمدار در میدان هلال احمر اجرايي خواهد شد و نيز پروژه احداث  شهربازی در پارک جنگلی شهید زارع در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسيد.

 

حمايت قاطع دولت از پروژه هاي شهرداري ساري

 

دکتر محمد باقر نوبخت معاون ريييس جمهور در مراسم افتتاح بوستان ولايت ضمن گراميداشت نيمه شعبان سالروز ولادت حضرت وليعصر (عج) اظهار داشت:  من به نمایندگی از دولت در این مراسم حضور پیدا کردم، هر وقت از ساری سخن به ميان مي آيد ، رئیس جمهور به وجد می آیند زيرا  خاطرات بسیار خوبی از حضور در صحنه و استقبال خوب شما دارند و امروز پاسخ اين احسان و استقبال مردم ساري  با احسان داده خواهد شد.

 

نوبخت  به بازديد از پروژه هاي عمراني شهرداري ساري اشاره نموده و افزود:  ساعاتی که در شهر شما بودم و از پروژه های ارزشمندی که برای رفاه و احترام شما در حال اجراست بازديد نمودم به  شهردار جوان وعده کردم که دولت و سازمان برنامه و  بودجه حمايت هاي لازم را از اين پروژه ها خواهد داشت.

 

معاون رييس جمهور در پايان خاطر نشان كرد:  از استاندار مازندران به عنوان نماینده عالی دولت در استان می خواهم که پاسخ محبت ها و نشاط این مردم را با ارائه خدمات و صمیمیت ادا کند و روزی دوباره بیایم و شاهد باشم که شهردار و تیم مدیریت شهری  بیش از پيش در ارائه خدمات موفق باشند.

 

 

شهردارساری نماد مدیریت جهادی و توانمندي جوانان است/ شهرداران از تجربیات موفق عبوری استفاده کنند

 

حسین نیازآذری عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از مراحل احداث بوستان ولایت مرکز استان مازندران پیش از مراسم افتتاح بازدید کرد .

 

 دبیر کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی پس از بازدید یک ساعته از بخش های مختلف بوستان ولایت مرکز استان مازندران این پروژه را نماد مدیریت جهادی و نمونه موفق از توانمندی مدیران جوان و انقلابی دانست.

 

 حسین نیازآذری با ابراز خرسندی از اتمام موفق این پروژه فرهنگی از شهرداران کشور دعوت کرد از تجربیات موفق شهردار ساری استفاده نمایند.

 

مهدي عبوري در سامانه الكترونيكي مردم و دولت حضور يافت

 

مهدي عبوري شهردار ساري در نهمين روز از ارديبهشت ماه با حضور در سامانه الكترونيكي مردم و دولت ، پاسخگوي سوالات شهروندان در حوزه مديريت شهري بود.

 

وي دستورات لازم در خصوص پيگيري مطالبات شهروندان و امور مطروحه در تماس هاي سامد را به معاونين و مديران دواير تاكيد نمود.

 

کارگران شهرداری در صف مقدم خدمت قرار دارند

 

محمدحسن محمدی‌کیادهی، رییس شورای اسلامی کار شهرداری مرکز استان ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی کار و کارگر با اشاره به اهمیت خدمات کارگران در حوزه پروژه های بزرگ و کوچک عمرانی شهرداری ساری اظهار داشت: کارگران ما در صف مقدم خدمت قرار دارند و نقش اساسی در پیشبرد امور پروژه‌ها را ایفا می نمایند.

 

محمدی کیادهی، با تشریح جایگاه شورای اسلامی کار در ادارات و دستگاه ها گفت: مطابق قانون، کلیه واحدها و دستگاه هایی  که بیش از 35 نیروی کارگری داشته باشند، می توانند اقدام به تشکیل شورای اسلامی کار نمایند؛ لذا فعالیت های این شورا در شهرداری ساری، صددرصد قانونی و دارای وجاهت رسمی است.

 

زنان کارگر نقش تاثیر گذاری در مشارکت اجتماعی دارند

 

در  نشست تجليل از خدمات بانوان غساله، سيد رسول مالجو مدیرعامل سازمان بهشت رضا شهرداري مرکز استان، با اظهار رضایتمندی از خدمات ایثارگرانه بانوان غساله گفت: برای کارِ این عزیزان نمی توان ارزش مادی قائل شد چرا که این نیروها در ایام تعطیل و غیر ساعت کاری با وجدان کاری که در وجودشان نهادینه شد به خدمات رسانی مشغول هستند و ما هم قدردان زحمات صادقانه آنان هستیم.

 

راحله حاجیان مشاور شهردار در امور بانوان  وخانواده در این نشست با اعلام اینکه بانوان غساله عاشقانه و گمنام به شهروندان خدمات ارائه می دهند گفت: شما مشارکت اجتماعی را حقیقتا معنی بخشیدید.

 

وی افزود: شاید نامگذاری روزی از هفته کارگر بنام زن و مشارکت اجتماعی بصورت نمادین باشد اما تاثیرگذاری حرفه شما که نشات گرفته از اوج ایثارگری وتعالی عزیزان غساله می باشد، بر کسی پوشیده نیست.

 

مشاور شهردار ساری در اموربانوان و خانواده ادامه داد: بوسه پیامبر(ص) بر دستان پینه بسته سعد انصاری نماد توجه عمیق به مقام کارگر می باشد؛ چرا که برا همیشه تاریخ این پیام رسول ِمهربانی برای بشریت ماتدگار و درسِ عبرت شد و این نشانگر توجه دینِ اسلام به مقام کارگر می باشد.

 

پیام شهردار ساری به مناسبت میلاد امام زمان(عج)، روز معلم و روز کارگر

 

مهدی عبوری در پیامی سالروز میلاد حضرت ولیعصر(عج)، روز معلم و روز کارگر را گرامی داشت در بخشي از اين پيام آمده است: مجال را مغتنم می شمارم و در آستانه فرخنده‌زادروز حضرت ولیعصر(عج)، افتتاحیه بوستان ولایت که به همت شهرداری، همراهی شهروندان و با حمایت اعضاء محترم شورای اسلامی شهر ساری آماده بهره برداری شده است را تقدیم شهروندان ساروی می نمایم.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید