رويدادهاي خبري منطقه ۲ در هفته گذشته

کد خبر : 496715 اردیبهشت 1397اخبار 0
در اين بسته خبري به انعكاس خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري منطقه دو پرداخته خواهد شد.
رويدادهاي خبري منطقه ۲ در هفته گذشته

روابط عمومي شهرداري منطقه دو ساري در راستاي اطلاع رساني جامع ، در نظر دارد بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري منطقه دو پرداخته خواهد شد. 

 

پیام شهردار منطقه دو به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان

یازدهم شعبان سالروز ولادت جوان ترین دلیر کربلا گرامی باد

بسمه تعالی

یازدهم شعبان سالروز ولادت با سعادت زیباترین گل از گلستان عطوفت ،سرو بوستان ایستادگی، و شبیه ترین انسان به حضرت رسول (ص) را  روز جوان نامگذاری کرده اند زیرا جوانان نماد عزت،امید،پاکدامنی و پیشرفت جامعه ما هستند و می بایست برای پرورش و شکوفایی این بزرگترین سرمایه های ملی جامعه تلاش ویژه ای صورت گیرد.

اینجانب ولادت جوان ترین دلیر کربلا را به تمامی مردم شریف و بزرگوارمان به ویژه جوانان پایتخت بهار نارنج  تبریک  و تهنیت عرض می نمایم. امید است سیره حضرت علی اکبر(ع) هدایتگر روشنی برای جوانان سرزمینمان باشد.

 

 

تقدیر از جوان ترین پرسنل شاغل در شهرداری منطقه دو

به همت روابط عمومی شهرداری منطقه دو همزمان با سالروز خجسته میلاد حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان مراسم گرامیداشت این روز با حضور معاون اداری-مالی شهرداری منطقه دو در دفتر این معاونت برگزار گردید.

طی این مراسم با تقدیم هدایایی به رسم یاد بود ازدو تن از جوان ترین پرسنل شاغل در شهرداری منطقه دو تقدیر به عمل آمد.

 

پیام سیّد کمال آقامیری ، شهردار منطقه دو به مناسبت روز شوراها

و اَمرَهُم شورا بینَهُم

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی ایران در کنار سایر نتایج اثرگذار و ثمرات گرانبهایی که داشته توانست فاصله مابین مردم و مسئولین را کمتر کند. از جمله مصادیق بارز این امر شوراهای اسلامی شهر و روستا است. شوراهایی که در آن نمایندگان مردم با رای مستقیم خودِ مردم بر مسند حکومت بر شهر قرار می گیرند و پارلمان شهری را منسجم می سازند. در دین مبین اسلام بارها و بارها به مشورت توصیه شده است که نمونه درخشان آن در آیه " و امرهم شورا بینهم"  متبلور است. مشورت همواره جایگاه مهمی در اسلام و به تبع آن در جامعه اسلامی داشته و دارد. نقش مشورتی و مشارکتی مردم و مسئولین در شوراهای اسلامی شهر و روستا سبب می گردد تا تصمیم گیری های کلان و مهم شهری ، از سلامت زیادی برخوردار باشد و همه اُمور مدنی جامعه بر پایه هم فکری و نظرخواهی پیش رود. چرا که به گفته پیامبر امین (ص) : هیچ قومی مشورت نکردند  جز آنکه به بهترین امور هدایت یافتند.  با تکیه بر اصل مشورت و اهتمام در امر شورا می توان از خود رایی دوری جُست و بهترین تصمیمات را گرفت.  

اینجانب نهم اردیبهشت ماه، روز شوراهای اسلامی شهر و روستا ، روز هم اندیشی مردم و مسئولین  را به همه اعضای محترم  شورا که با وظیفه شناسی و تلاش های مداوم در حل مشکلات شهر و روستا  و دستیابی به جامعه ای شهروندمدار کوشا هستند تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

ادامه عملیات اجرایی واحد دفترفنی

عملیات اجرایی آسفالت  و لکه گیری  در سطح منطقه در حال اجرا می باشد . بر اساس این گزارش با تلاش پرسنل واحد دفتر فنی ، پروژه آسفالت میدان امام حسین(ع) ، دوربرگردان خیابان مازیار و نیز لکه گیری بلوار فرح آباد ، میدان تبرستان ، ساری کنار و ابتدای زیرگذر  دخانیات  در بلوار عسگری محمّدیان  صورت پذیرفت.

همچنین ایجاد سرعت گیر در سه راه جویبار از دیگر اقدامات این واحد در هفته اخیر  به شمار می رود.

 

پیام تبریک شهردار بمناسبت روز جهانی کار و کارگر و هفته بزرگداشت معلّم گرامی باد

بسمه تعالی

یازدهم اردیبهشت ماه روز جهانی کار وکارگر است و در حال حاضر دنیا در حال اجماع جهانی برای بزرگداشت این روز است و این عزم جهانی گویای اهمیت این قشر خدوم می باشد. کارگران از جایگاه والایی در دین مبین اسلام برخوردارند و کارگران زحمتکش شهرداری در صف ابتدایی خدمت رسانی می باشند و نقش مهمی در رضایتمندی مردم از شهرداری دارند. اینجانب با ادای احترام به شهدای کارگر، این روز بزرگ را به تمامی کارگران زحمتکش سرزمینمان که استقلال ،توسعه و آبادانی میهن عزیزمان مدیون تلاش های آنان است تبریک عرض می نمایم.

دوازدهم اردیبهشت ماه نیز روز معلم نامگذاری شده است ، روز شهادت استاد مرتضی مطهری، متفکر اندیشمندیست که مجاهدانه در راستای روشنگری و احیای تفکر دینی گام برداشت و در این راه مقدس آماج تیر بدخواهان و کج اندیشان قرار گرفت و نام ایشان به عنوان معلّم راستین انقلاب اسلامی جادوانه شد. این روز بزرگ را به تمامی معلمان دلسوز که پاسدار سنگر سبز و آگاهی و کمال، رسول صدق و روشنی وسفیر سعادت و سرافرازی می باشند تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

 

یک روز مانده به افتتاح مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت

با نزدیک شدن به برگزاری جشن نفس و افتتاح مجموعه فرهنگی ، اجتماعی بوستان ولایت از سوی شهرداری مرکز استان ، پرسنل پر تلاش و ساعی شهرداری منطقه دو بی وقفه و به صورت شبانه روزی در این مجموعه حضور فعال دارند و به اجرای عملیات پایانی جهت افتتاحیه می پردازند تا به بهترین نحو شایسته پذیرایی ار شهروندان فهیم ساروی باشد.

لازم به ذکر است علاوه به حضور نیروهای خدماتی ، شهردار منطقه دو ، معاونین و مسئولین واحد ها نیز با حضور مستمر در بوستان ولایت در جهت آماده سازی و اجرای روند دقیق پروژها تلاش می نمایند.

بر اساس این گزارش صبح روز سه شنبه 11اردیبهشت 97،یک روز مانده به جشن بزرگ نفس ، سردار میر فیضی فرمانده انتظامی استان مازندران و هیئت همراه از روند پایانی بوستان ولایت بازدید نمودند.  

 

پیام شهردار منطقه دو به مناسبت ولادت امام زمان (عج)

دعا برای ظهور حضرت باید عالی ترین هدف در زندگی ما باشد

بسمه تعالی

امروز همه اهل زمین سر به سجودند      چون مهدی موعود صاحب عصر و زمان است

نیمه شعبان روز ولادت امام زمان(عج) نماد عدالت ،سعادت ، مظهر نجات و رستگاری، روز برقراری هرچه بیشتر همبستگی و پیوند میان شیعیان است. دعا برای ظهور حضرت باید عالی ترین هدف در زندگی ما باشد و به فرموده امام خمینی(ره)  ما همه انتظار فرج داریم و باید در این انتظار خدمت کنیم “. انتظار فرج ، انتظار قدرت اسلام است و ما باید کوشش کنیم تا قدرت اسلام در عالم تحقق پیدا کند. "

اینجانب فرا رسیدن خجسته میلاد منجی عالم بشریت را به محضر مقام عظمای ولایت، عموم شیعیان، شهروندان متدیّن و ولایت مدار شهرساری تبریک عرض می نمایم و از خداوند متعال تعجیل در فرج مبارک آن حضرت ،عزت و اقتدار روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وپیروزی و سربلندی همه مستضعفان عالم را خواهانم . به امید روزی که چشمان ما به جمال پرمهر اماممان روشن گردد و  با ظهورشان مرهمی بردل های منتظرما گذارد.

 

افتتاح مجموعه فرهنگی اجتماعی بوستان ولایت در منطقه دو

روز چهارشنبه همزمان با برگزاری جشن میلاد حضرت قائم(عج)، مجموعه فرهنگی بوستان ولایت با حضورمعاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور دکتر نوبخت ، استاندار مازندران ، نمایندگان مجلس ، اعضای شورای اسلامی شهر ساری ، مدیران استانی و حضور پر شور شهروندان فهیم پایتخت بهارنارنج و هنرمندان برجسته کشوری همراه با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری  افتتاح گردید.

برچسب ها شهرداری منطقه 2
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید