عبوري با حضور پرشور مردم با افتتاح بوستان ولايت نشان داد:

عملگرايي نسخه توسعه استان مازندران

کد خبر : 495413 اردیبهشت 1397اخبار 0
مهدي عبوري شهردار ساري در مراسم جشن ميلاد حضرت وليعصر (عج) و افتتاح مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت، اظهار داشت: مسوولان استاني و شهرستاني خصوصا تیم مدیریت شهری به درخواست شما مردم ، طرح خروج پادگان را پیگیری كردند که اين طرح مورد موافقت مقام معظم رهبری قرار گرفت كه ما مردم ساري بوستان ولايت را عطيه اي ولايي و هدیه اي از طرف رهبر انقلاب مي دانيم
عملگرايي نسخه توسعه استان مازندران

 

 

 

  به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري، در سالروز ميلاد امام زمان (عج)  با حضور دکتر محمدباقرنوبخت، معاون ريیس جمهور و سخنگوی دولت، عبدالله رضیان، رییس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مازندران، علی اصغر یوسف نژاد و محمد دامادی، نمایندگان شهرستان های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، محمد اسلامی، استاندار مازندران و مسئولان و مدیران استاني، اعضاي شوراي اسلامي شهر ساري و نیز با حضور پرشور و بی بدیل شهروندان ساروي، طي مراسمي، مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت به بهره برداري رسيد.

 

 


 

در اين مراسم كه با حضور پرشور شهروندان ساروي همراه بود ، مهدی عبوری شهردار ساری ضمن خير مقدم به مهمانان و شهروندان ، با گراميداشت مقام معلم و روز کارگر اظهار داشت: يكي از مسايلي كه  همواره در این روزها سبب تحول اساسی بشریت شده و انسان را وادار به تحرک و پایداری و حرکت نموده است موضوعات فرهنگی است.

 

 

 "فرهنگ همسنگ عمران" كليدي ترين راه توسعه ساري

 

شهردار ساری با اشاره به استمرار حركت قطار توسعه ساري عليرغم وجود تخريب ها و شايعات ادامه داد: به یاد دارم که در زمان شروع کارم در روز معارفه فرهنگ را همسنگ عمران نامیدم و فرهنگ را به عنوان کلیدی ترین راه توسعه  این سرزمین کهن دانستم و لحظه ایدر این تفکر تعلل نکردم و علیرغم همه فشارها بنا به عهدی که با شما شهروندان بستم ایستادگی کردم البته تا لحظه ای که شما مرا بخواهید و باور داشته باشید.

 


 

عبوری با اشاره به افتتاح مجموعه فرهنگي اجتماعي بوستان ولايت ، افزود: این مجموعه تاریخی در زمان فتحعلی قاجار تبدیل به نوباغ شاه و پس از آن قريب به يك قرن پادگان ارتش بوده است و مسوولان استاني و شهرستاني خصوصا تیم مدیریت شهری به درخواست شما مردم ، طرح خروج پادگان را پیگیری كردند که اين طرح مورد موافقت مقام معظم رهبری قرار گرفت كه ما مردم ساري بوستان ولايت را عطيه اي ولايي و هدیه اي از طرف رهبر انقلاب مي دانيم.

 

 وی تصريح كرد: این مجموعه تاریخی با امكانات فرهنگی اجتماعي و تاریخی مانند آمفی تئاتر 4 هزارنفره ، نگار خانه، خانه علوم و نجوم،  خانه تخصصی موسیقی، خانه معمار، کتابخانه دیجیتال ،ساختمان  شورای اسلامي شهر، سرای جهان دیدگان، سینما هنر و تجربه و مسجد علی ابن موسی الرضا (ع) و موزه های زیبا با طراحی فضای سبز همه پیشکش شما مردم عزیزساری.

 

 

شهردار ساری فرهنگ را زيربناي همه امور دانست و گفت:  این سرزمین از غنای فرهنگي بالايي برخوردار است كه مي توان با استفاده از آن ساري را به رشد و تكامل رساند.

 

 


 

 

بوستان بانوان پاسخي به بخشي از شايستگي هاي مادران و دختران ساروي

 

 عبوری نقش مادران و دختران را در رشد و توسعه شهر ساري مورد توجه قرار داد و  بیان کرد: در این رشد و توسعه شهر ساري  نمی توان از نقش دختران و مادران در سازندگی خانواده  غافل شد ، دخترانی که در عرصه های مختلفی علمی، فرهنگی و هنری همانند پسران می درخشند . عزیزان ، من از شما غافل نیستم امروز مفتخرم افتتاح بوستان بانوان را در آینده نزدیک به شما جامعه فهیم و شجاع زنان و دختران نوید دهم که مي تواند پاسخی به بخشي از شایستگی های شما باشد.

 

پشتيباني مالي دولت از پروژه هاي شهرداري

 

عبوری با قدرداني از حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهور براي حضور در اين  مراسم اظهار كرد: اقاي نوبخت شما افتخار شمال کشورهستید و در راس بزرگترین سازمان برنامه ریزی و اعتباری كشور قرار دارید. جناب عالی مستحضر باشید که پروژه های بزرگ دیگری با اولویت اشتغال زایی در این شهر وجود دارد و امروز در این فرصت کوتاه برخی از آن ها را مشاهده کردید.

 

 

 

وی با اشاره به بازديد دكتر نوبخت معاون رييس جمهور از فاز دوم بوستان ملل و پارك جنگلي شهيد نوبخت در سكوتپه افزود:  با مساعدت ايشان چنانچه فاز اول اين پروژه در سال جاري به بهره برداري برسد  پشتيباني هاي  مالي دولت را نيز در پي خواهد داشت.

 

شهردار ساري به اجراي پروژه هاي جديد در شهر ساري اشاره نموده و ادامه داد: پروژه هاي کنار گذر بلوار داراب از پل کابلی شهید رنجبر تا پل شهید نوری در ذغالچال و زیر گذر شهید سید مصطفی علمدار در میدان هلال احمر اجرايي خواهد شد و نيز پروژه احداث  شهربازی در پارک جنگلی شهید زارع در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسيد.

 

 

 

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید