بسته خبري

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

کد خبر : 48868 اردیبهشت 1397اخبار 0
روابط عمومي و امور بين الملل شهرداري ساري در راستاي اطلاع رساني جامع از عملكرد و فعاليت هاي خود ، بسته خبري را به صورت هفتگي تهيه مي نمايد . در اين بسته خبري به انعكاس تيتر و خلاصه‌اي از مهم‌ترين اخبار شهرداري مركز استان پرداخته خواهد شد
اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

 

 

اخبار شهرداري ساري در هفته گذشته

 

 

نصب تجهيزات نيروگاه زباله سوز توسط كارشناسان چيني از خرداد ماه

 

نشست شهردار ساري با مشاوران و پيمانكاران پروژه نيروگاه زباله سوز با حضور محمدي تاكامي مديركل امور شهري استانداري ، مدينه رييس شوراي اسلامي شهر ساري ، نقيبي رييس كميسيون فني عمراني شوراي اسلامي شهر و مسئولان مربوطه در دفتر شهردار ساري برگزار گرديد.

 

 مهدي عبوري به تخصيص بودجه از منابع دولتي براي اين پروژه اشاره نموده و اظهار داشت: با پيگيري هايي كه مديريت شهري انجام داده اختصاص بودجه از منابع دولتي به پروژه نيروگاه زباله سوز در دستور كار قرار گرفته و در سالجاري اقدام خواهد شد.

 

 

وي پيشرفت فيزيكي اين پروژه را مطلوب و متناسب با زمانبندي اعلام كرد و ادامه داد: براي دسترسي آسانتر راههاي ارتباطي به اين نيروگاه برنامه ريزي صورت گرفته و با همكاري شهرك صنعتي استان اجرايي خواهد شد.

 

عبوري افزود: دغدغه جدي مديريت شهري ، تامين منابع تاسيساتي آب و برق بوده كه با همكاري ادارات مربوطه مرتفع گرديد.

 

شهردار ساري به نصب تجهيزات اين نيروگاه زباله سوز اشاره نموده و گفت: كارشناسان چيني از خردادماه آينده براي نصب تجهيزات اين نيروگاه وارد سايت نيروگاه خواهند شد .

 

وي ادامه داد: براي اخذ مجوز پروژه نيروگاه زباله سوز جلسات متعددي با مسئولان سازمان محيط زيست برگزار و اين مجوز اخذ گرديد.

 

عبوري با قدرداني از حمايت شوراي اسلامي شهر و  همكاري سازمانها ، ادارات و نهادهاي مربوطه در زمينه احداث اين پروژه ، خاطر نشان كرد: شهرداري ساري آماده تعامل و همكاري با مسئولان ذيربط در راستاي تسريع اجراي اين پروژه مي باشد.

 

 

بازديد شهرداران استان از پروژه هاي عمراني شهرداري ساري

 

شهرداران استان مازندران، مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری مازندران به همراه شهردار ساري، از روند احداث بوستان ولايت، بزرگترين مجموعه فرهنگي اجتماعي شمال كشور، بوستان ملل و پل کابلی شهید رنجبر ساری بازديد كردند.

 

در اين بازديد پروژه هاي عمراني شهرداري ساري براي حاضران تشريح گرديد.

 

 

انتخاب مهدی عبوری بعنوان نفر نخست مرحله استانی انتخابات شورای سازمان همیاری شهرداری های کشور

 

گردهمایی شهرداران استان مازندران با حضور مدیرکل دفتر شهری و شوراهای استانداری و شهرداران استان مازندران به میزبانی شهرداری ساری در هتل سالاردره برگزار شد.

 

در اين گردهمایی که با موضوع بررسی فعالیت های فرهنگی اجتماعی در حوزه شهرداری هاي استان برگزار شده است، با ارائه گزارش عملکرد فرهنگی و اجتماعی توسط معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ساری و شهرداران قائمشهر، بهشهر، نور، نکا و رامسر، مسائل مرتبط در این زمینه مورد بررسي قرار گرفت و حاضران به بحث و تبادل نظر در موضوعات مطروحه پرداختند.

 

در پایان این گردهمایی، انتخابات مرحله استانی شورای سازمان همیاری شهرداری های کشور با حضور مدیرکل و نمایندگان دفتر شهری و شوراهای استانداری مازندران و نمایندگانی از اداره کل حراست استانداری برگزار شد که طی آن، آقایان مهدی عبوری شهردار ساری بعنوان نفر اول، سید مسعود احمدی شهردار نکا بعنوان نفر دوم و جواد صلواتی شهردار امامزاده عبدالله بعنوان نفر سوم، حائز اکثریت آرا شده و به شورای سازمان همیاری شهرداری های کشور معرفی خواهند شد.

 

 

تاكيد شهردار ساري بر پيگيري مسايل مطروحه شوراي كارگري شهرداري ساري

 

در نشست شهردار ساري با اعضاي شوراي كارگري شهرداري مركز استان كه در آستانه روز كارگر برگزار گرديد ، اعضاي اين شورا مشكلات و مسايل مرتبط در حوزه كارگران شاغل در شهرداري را مطرح نموده و مهدي عبوري شهردار ساري بر  رسيدگي و پيگيري اين امور تاكيد نمود.

 

 

ارتقاء سطح رضايتمندي و مطالبات شهروندان با اجراي فعاليت هاي فرهنگي مديريت شهري

 

محمد محبوب معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري مركز مازندران در گردهمايي شهرداران استان كه در هتل سالاردره برگزار گرديد به تقويت زيرساخت هاي فرهنگي شهر ساري در سالهاي اخير اشاره نموده و اظهار داشت: راه اندازي سراهاي تداوم در راستاي تداوم حقوق شهروندي ، الگوي نمونه عدالت محور توزيع متوازن خدمات اجتماعي به شهروندان بوده است.

 

وي  ارائه خدمات آموزش شهروندي منطبق بر اهداف سازمان هاي ده گانه شهرداري را در سراهاي تداوم مورد توجه قرار داد و افزود: از كاركردهاي آشكار اين سراهاي محله  در مشاركت مردمي مانند كمپين كمك به آسيب ديدگان زلزله كرمانشاه نيز استفاده شده است.

 

محبوب شهرداري ساري را اولين شهرداري در سطح استان دانست كه  برنامه راهبردي 20ساله آن تدوين گرديده و ادامه داد: مديريت شهري شعار فرهنگ همسنگ عمران را سرلوحه اقدامات خود قرار داده و تمامي پروژه هاي عمراني با پيوست فرهنگي اجرايي گرديده است.

 

وي تشكيل كارگروه هاي مختلف در حوزه فرهنگي اجتماعي را گام موثري در مشاركت شهروندان براي ارتقاء پويايي و نشاط شهروندي دانست و ادامه داد: از متخصين و افراد با تجربه در حوزه هاي  فرهنگي ، اجتماعي و ورزشي براي شركت در اين كارگروهها مانند گذشته دعوت به عمل مي آيد.

 

 

معاون فرهنگي اجتماعي شهرداري ساري با اشاره به فراهم آوردن زيرساخت هاي لازم براي ورزش همگاني شهروندي ، حمايت از تيم هاي ورزشي را از ديگر اقدامات اين معاونت دانست و اظهار داشت: شهرداري ساري در اين راستا  توانسته از توانمندي ورزشكاران بومي در برگزاري مسابقات مختلف ورزشي ، ترويج ورزش همگاني و برگزاري ورزش در بوستانها براي ايجاد نشاط شهروندي و پويايي اجتماعي استفاده نمايد.

 

 

نيازسنجي شهري / پاسخگويي در برابر مطالبات به حق شهروندان

 

اميد ذاكري شهردار منطقه يك با اشاره به ارائه خدمات شهروندي در محلات ذغالچال و هولا اظهار داشت: با توجه به اينكه اين محلات به تازگي به محدوده شهري ملحق گرديده اند شهرداري منطقه يك ارائه خدمات شهروندي براي ساكنين اين محلات را اجرايي نموده است.

 

وي با بیان اینکه خدمات رسانی به موقع و مطلوب به شهروندان از وظايف شهرداری است گفت : زیر سازی و ترمیم آسفالت با هدف افزايش سطح ایمنی خیابانها ، روان سازی ترافيك  ،  احداث کانال هدایت آب های سطحی  و تملک اراضی براي بازگشایی معابر  در نواحی هولا و ذغالچال از اقداماتي است كه شهرداري منطقه يك در دستور كار قرار داده است.

 

ذاکری با اشاره به اینکه ، خدمات رسانی صحیح و اصولی مبتنی برخواسته ها و نیازهای شهر و شهروندان از مهمترین وظایف کاری مدیران و مسئولان مجموعه مدیریت شهری است، ادامه داد: شهرداری به عنوان خدماتی‌ ترین دستگاه اجرایی با تنظیم برنامه‌ها ، اهداف و سیاست‌های کارآمد باید در قبال شهروندان و درخواست ها و مطالبات قانونی آنها پاسخگو باشد.

 

 

وي  با اشاره به اولویت بندی در  اجرایی نمودن طرح های تعریف شده ،خاطر نشان كرد : با رعايت  اولويت بندي در اجراي پروژه هاي مختلف ، ضمن تسريع در اجراي آن ، كيفي سازي و زمانبندي نيز لحاظ خواهد شد.

 

 

برگزاري 59000 نفر ساعت دوره هاي آموزش براي كاركنان در سال گذشته

 

سيد مجتبي موسوي مدير اموزش و تشكيلات شهرداري مركز استان ، به برگزاري 59 هزار نفرساعت دوره هاي  آموزشي براي كاركنان اشاره نموده و اظهار داشت : براي برنامه ريزي در سال 97 با همكاري مديران و كارشناسان مربوطه، نيازسنجي آموزشي درشهرداري هاي مناطق سه گانه و سازمان هاي تابعه اجرايي گرديد.

 

  موسوي افزود: در اين نيازسنجي ، 55 دوره شغلي تخصصي و 11 دوره عمومي و يك دوره توجیهی بدو خدمت براي كاركنان  در برنامه آموزشی سال 97 شهرداری ساري قرار گرفت كه گام موثري در ارتقاء توانمندي كاركنان خواهد بود.

 

 

بازديد مديركل دفترشهري استانداري، كارشناسان ژاپني و مسئولان مربوطه از روند پيشرفت احداث نيروگاه زباله‌سوز

 

 در بازديد محمدي تاكامي مديركل دفتر شهري، كارشناسان ژاپني و عباس رشيدي معاون فني عمراني شهرداري ساري، روند احداث پروژه ملي نيروگاه زباله سوز شهرداري مركز استان تشريح گرديد.

 

 

امیدآفرینی و مسئولیت پذیری، محصول منشِ جهادیِ حضرت اباالفضل(ع)

 

مهدی عبوری، شهردار مرکز استان در نشستی که بمناسبت میلاد حضرت عباس(ع) و روز جانباز با حضور جانبازان شاغل در شهرداری ساری برگزار شد، این روز را روز تأسی و پیروی از منش آن حضرت دانست و اظهار داشت: تقدیر از مقام جانبازان، تکریم روحیه جهادی و ولایی در راستای حفظ دستاوردها و ارزش های انقلاب اسلامی است که توسط بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی(ره) و در راستای منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ودیعه سپرده شده است.

 

شهردار ساری، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با برشمردن مولفه های شخصیت حضرت عباس(ع)، ایمان و اعتقاد راستین الهی آن حضرت را از برترین ویژگی های ایشان دانست و خاطرنشان کرد: استقامت و پایداری در شرایط سخت، مبنای حرکت حضرت قمربنی هاشم(ع) در صحرای کربلا بود که رمز جاودانگی نام مبارک ایشان به شمار می رود.

 

شهردار ساری، تکمیل خدمات ایثارگران و جانبازان و نیز ایثار و ازخودگذشتگی شهدای نظام اسلامی را در خدمت صادقانه به مردم دانست و عنوان کرد: امروز، اشتغال آفرینی و امیدآفرینی که مدّنظر رهبر معظم انقلاب است، از طریق خلق ثروت، با  جذب سرمایه‌گذار و مشارکت در اجرای پروژه های عمرانی و خدماتی در شهرداری و در عرصه شهری محقق خواهد شد.

 

 

بازديد رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب ساري از روند احداث بوستان ولايت

 

علی رحیم پور کامی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب ساري به همراه مهدي عبوري شهردار مركز استان از روند پيشرفت احداث بزرگترين مجموعه فرهنگي اجتماعي شمال كشور ، بوستان ولايت ، بازديد كردند.

 

 

بازدید معاون وزیر دفاع و جمعی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح از روند احداث بوستان ولایت

 

معاون وزیر دفاع و جمعی از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به همراه شهردار ساری  از روند احداث بزرگترین مجموعه فرهنگی اجتماعی شمال کشور ((بوستان ولایت)) که در محل پادگان سابق ساری در حال احداث است بازدید نمودند.

 

در این بازدید روند احداث این مجموعه بزرگ فرهنگی اجتماعی تشریح گردید.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید