رویکرد سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی شهرداری ساری

احیای بازار ساری با تکیه بر فرهنگ بومی / گردشگری محور توسعه

کد خبر : 48766 اردیبهشت 1397اخبار 0
سازمان میادین در راستای رفاه حال شهروندان، سهولت دسترسی شهروندان برای تامین مایحتاج اولیه ، کاهش ترافیک و جلوگیری از آلودگی هوا،احیای بازار بومی ، سنتی و روز بازارهای هفتگی را در نقاط مختلف شهر ساری در دستور کار خود قرار داد.
احیای بازار ساری با تکیه بر فرهنگ بومی / گردشگری محور توسعه

 

 

 

 

سازمان میادین میوه و تره بار و فرآورده های کشاورزی شهرداری ساری در راستای رفاه حال شهروندان، سهولت دسترسی شهروندان برای تامین مایحتاج اولیه ، کاهش ترافیک و جلوگیری از آلودگی هوا،احیای بازار بومی ، سنتی و روز بازارهای هفتگی را در نقاط مختلف شهر ساری در دستور کار خود قرار داد.

یک پدیده ، دارای عناصر مادی و معنوی حضور بازارهای محلی که در آن کالاهای مورد مصرف روزانه و مواد اولیه تهیه غذای بومی درآن عرضه می شود نشانگر عنصرمادی و فرهنگی مازندرانی ، مخصوصا ساروی است که به این جهت می تواند به رونق گردشگری و گردش پذیر شدن ساری کمک می نماید از آن روی که تیم مدیریت شهری به درستی راه برون رفت ساری از معضل و مشکلات پیش روی آن ، گردشگری دانسته است و به این اصل رسیده است که گردشگری محور توسعه ساری می باشد لذا سازمان میادین میوه وتره بار و فراورده های کشاورزی شهرداری ساری اقدام به بازسازی بازار روز بزرگ شریف العلماءکرده که این بازار بعد از ساماندهی شاهد حضور گردشگر بوده است .

بازار روز بزرگ ساری در محله ی امامزاده یحیی که  از محلات مرکزی و پر جمعیت شهر ساری است . این بازار از شمال به خیابان امیر مازندرانی ،و از طرف چپ به خیابان جمهوری اسلامی واقع شده است . در این بازار یکصدو پنجاه باب مغازه و یکصدوپنجاه دست فروش به عرضه مستقیم میوه وتره بار و سبزیجات مشغول می باشد .

بعد از بهسازی و محیا شدن شرایط ، اولین گردشگر در اردیبهشت سال 97 در بازار حضور پیدا کرد . به گزارش روابط عمومی سازمان گردشگران محترم از کشور جمهوری چک شهر ساری را یکی از مقاصد خود در کشور ایران قرار داده اند که در گردش شهری از  بازار روز بزرگ ساری هم بازدید داشته اند.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید