صبح چهارشنبه برگزار شد:

جلسه پیگیری سرمایه‌گذار جهت طراحی و اجرایی شدن پارک جنگلی شهید نوبخت

کد خبر : 484523 خرداد 1402اخبار 0
جلسه پیگیری سرمایه‌گذار جهت طراحی و اجرایی شدن پارک جنگلی شهید نوبخت صبح امروز چهارشنبه با حضور شهردار ساری، اعضای شورای اسلامی شهر، دکتر سرایی مشاور و طراح پارک‌های جنگلی کشور و نجفی سرمایه‌گذار بخش خصوصی در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.
جلسه پیگیری سرمایه‌گذار جهت طراحی و اجرایی شدن پارک جنگلی شهید نوبخت

ربه گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری ساری، جلسه پیگیری سرمایه‌گذار جهت طراحی و اجرایی شدن پارک جنگلی شهید نوبخت با حضور محمدحسین قبادی شهردار ساری، سید حسن احمدی، شهرام ایرجی، سید رحمان میر شجاعی، علی عاشقان و سید ذوالفقار شریفی اعضای شورای اسلامی شهر و سید حمزه حسینی معاون شهرسازی با حضور سرمایه‌گذاران در سالن جلسات شهرداری برگزار شد.

محمدحسین قبادی شهردار ساری بر لزوم توسعه گردشگری در این شهر تأکید کرد و گفت: یکی از رویکردهایی که باید در مرکز استان موردتوجه قرار بگیرد، توجه به امر تقویت زیرساخت‌های گردشگری است تا ضمن ایجاد اشتغال، ارتقای اقتصاد ماندگاری سفر را در این شهر افزایش دهد.

وی گسترش سرانه فضای سبز برای ایجاد زیبایی بصری را از دیگر رویکردهای شهرداری عنوان کرد و افزود: مجموعه شهرداری ساری بنا دارد با نظر کارشناسی و بهره‌مندی از کارشناسان این حوزه و با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در ایجاد فضای سبز و کاشت گونه‌های فصلی مناسب با شرایط جوی این شهر اقدامات مناسبی را انجام دهد.

شهردار ساری به پارک جنگلی شهید نوبخت اشاره کرد و گفت: این پارک با هزار و 261 هکتار در جنوب شهر ساری واقع‌شده است که قرار است با حفظ منابع طبیعی به بزرگ‌ترین منطقه تفریحی و توریستی در مرکز استان تبدیل شود.

قبادی همکاری سرمایه‌گذار را در اجرای این پروژه مهم دانست و خواستار بازبینی این طرح از سوی سرمایه‌گذار و کارشناسان مربوطه شد تا گام عملی این طرح با همکاری شورا و شهرداری در مرکز استان اجرا شود.

علی عاشقان شورای اسلامی شهر ساری صنعت گردشگری شهری را لازمه توسعه شهری دانست و افزود: معماری منظر از جمله موضوعاتی است که می‌توان با تکیه بر این اصل در افزایش سیمای بصری اقدامات خوبی انجام داد.

سید رحمان میرشجاعی دیگر عضو شورای ششم شهر نیز با تاکید بر توسعه گردشگری و افزایش سرانه فضای سبز به ظرفیت پارک جنگلی شهید نوبخت در مرکز استان اشاره کرد و گفت: این پروژه می‌تواند سایت و مرجع گردشگری ایران شود بدین صورت که نمادهای مهم شهرهای کشور و به ویژه مازندران را در ابعادی کوچکتر در این مکان طراحی و جانمایی کرد.

وی با ورود به حوزه آموزش تاسیس دانشگاه علمی - کاربردی را با مدیریت شهرداری ساری را پیشنهاد کرد و افزود: کمپ ورزشی در بلوار کشاورز نیز احداث شود.

سید ذوالفقار شریفی عضو دیگر شورای اسلامی شهر ساری از پروژه شهید نوبخت به عنوان بزرگ‌ترین پروژه جنگلی در شمال کشور یاد کرد و خواستار اجرا و راه‌اندازی این طرح با هدف گردشگری در مرکز استان شد.

شهرام ایرجی عضو شورای اسلامی شهر ساری با تاکید بر اینکه برای طراحی و اجرای پروژه پارک جنگلی شهید نوبخت وجود سرمایه‌گذار و مشاوران این حوزه الزامی است، گفت: حمایت اعضای شورا و شهرداری از سرمایه‌گذار تداوم دارد.

وی افزود: چند سال اخیر در حوزه درختکاری در سطح شهر اتفاقات خوبی افتاده است و برای کاشت گل‌های فصلی نیز باید با دقت بیشتری انجام شود.

سید حسن احمدی دیگر عضو شورای ششم شهر ساری بعد زمان و انتخاب گونه را در گسترش فضای سبز مهم دانست و افزود: تلاش می‌کنیم با مشاور این حوزه و همکاری سازمان سیما و منظر فضای بهتری را برای شهر به وجود آوریم. وی با اعلام حمایت شورا و شهرداری از سرمایه‌گذار افزود: عزم شهرداری برای توسعه گردشگری و رضایت‌مندی شهروندان وجود دارد.

در پایان اعضای شورای اسلامی شهر نیز توسعه گردشگری را مهم عنوان کرده اذعان داشتند این شورا از سرمایه‎گذاری در پروژه‏‎های شهری به‌خصوص در حوزه گردشگری به‌صورت ویژه حمایت می‎کند.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید