چقدر فضای شهر را اشغال می کنیم؟

کد خبر : 475127 فروردین 1397خبر 0
در 1991 یک عکاس به سفارش اداره ی طرح و برنامه ی شهر مونستر در آلمان ، عکس هایی گرفت که در یک پنل سه تکه ای نشان دهد چقدر فضا برای جابجایی 72 نفر به وسیله ی دوچرخه، اتومبیل یا اتوبوس مورد نیاز است
چقدر فضای شهر را اشغال می کنیم؟

در 1991 یک عکاس به سفارش اداره ی طرح و برنامه ی شهر مونستر در آلمان ، عکس هایی گرفت که در یک پنل سه تکه ای نشان دهد چقدر فضا برای جابجایی 72 نفر به وسیله ی دوچرخه، اتومبیل یا اتوبوس مورد نیاز است.
این عکس ها از آن سال به بعد به سمبلی برای نشان دادن فضای اشغال شده ی خیابان های شهر توسط خودروها تبدیل شد.
در واقع در این عکس  فضای اشغال شده توسط خودروها می بایستی در حال حرکت به تصویر کشیده می شد چرا که خودروها در حین حرکت فاصله ی بیش تری از هم دارند در این مقایسه  می بایست مترو نیز در نظر گرفته می شد.
 این عکس ها بارها کپی شده، یک بار هم در ایسلند دوباره سازی شد آخرین بار در استرالیا 69 نفر داوطلبانه گرد هم آمدند 69 دوچرخه 60 اتومبیل و یک اتوبوس در کنار هم قرار گرفتند تا عکس مونستر یک بار دیگر جان بگیرد. در فضایی که توسط 60 اتومبیل اشغال می شود 16 اتوبوس جا می گیرد و 600 دوچرخه.

 با توجه به رشد جمعیت و ترافیک بالایی که شهر ها با آن روبه رو خواهند شد بهتر آن است که به دنبال راه حل های هوشمندانه  ای برای استفاده ی بهینه از فضای خیابان های شهر باشیم یکی از این 
راه ها تمرکز بر توسعه ی حمل و نقل عمومی و سرمایه گذاری در این زمینه است.

گالری تصاویر

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید