جهت ارتقا فرهنگ زیست محیطی و عدم آسیب به محیط زیست؛

توزیع کیسه زباله و نهال در بین گردشگران نوروزی شهر ساری + تصاویر

کد خبر : 463210 فروردین 1397اخبار 0
در ایام نوروز کیسه زباله و بروشور در بین مسافران نوروزی شهر ساری توزیع گردید.
توزیع کیسه زباله و نهال در بین گردشگران نوروزی شهر ساری + تصاویر

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماندشهرداری ساری؛ آرش احسانی سرپرست معاونت فنی سازمان در گفتگویی با بیان این مطلب گفت: با توجه به حضور تعداد زیاد گردشگر در شهر ساری جهت ارتقا فرهنگ زیست محیطی مسافران، عدم آسیب به محیط زیست و جلوگیری از پراکنش پسماندها در طبیعت، کارشناسان سازمان نسبت به توزیع کیسه زباله و بروشور اقدام و توضیحات لازم در خصوص رها نکردن زباله، مدیریت صحیح و تفکیک زباله به مسافران نوروزی داده شد.

رئیس اداره فنی سازمان مدیریت پسماند همچنین از اهدای نهال به مسافرین نوروزی خبر داد و گفت :سازمان مدیریت پسماندشهرداری ساری برای گسترش فرهنگ تفیک زباله از مبدا ابتکاری جالب دارد.

احسانی ادامه داد : سازمان در طرحی ابتکاری به ازای دریافت پسماندهای تفکیک شده از مسافرین و شهروندان به آنها نهال اهدا می کند.

وی در ادامه زباله را مهمترین عامل تهدید کننده محیط زیست برشمرد و بیان کرد: 200 تا 600 سال زمان لازم است تا برخی زباله ها تجزیه شده و به چرخه طبیعت برگردند پس بسیار ناپسند است که ما نسل های آینده را در یک محدوده زمانی طولانی از زیبایی ها و مواهب خدادادی طبیعت محروم کنیم.

این مسئول با اشاره به ضرورت نهادینه ساختن فرهنگ تفکیک زباله و حفاظت از محیط زیست بین اقشار مختلف جامعه گفت: در کنار توزیع کیسه های زباله ، برشورهایی نیز با عناوین مختلف حفظ طبیعت و نحوه صحیح مدیریت پسماندها در اختیار مسافران و شهروندان ساروی قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: از ابتدای تعطیلات نوروز 97 تا کنون کارشناسان سازمان در کلبه های تپش مستقر بوده و کیسه زباله در مناطق گردشگری و مبادی ورودی و خروجی شهر توضیح می کنند، که این روند تا پایان روز سیزدهم ادامه خواهد داشت.

 

برای دیدن تصاویر تکمیلی به پایین صفحه مراجعه فرمایید...

برچسب ها پسماند تپش تفکیک پسماندساری زباله سازمان
اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید