بسته خبری

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

کد خبر : 4055131 اردیبهشت 1401اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری در راستای اطلاع رسانی جامع از عملکرد و فعالیت های خود، بسته خبری را به صورت هفتگی تهیه می نماید. در این بسته خبری به انعکاس تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخبار شهرداری مرکز استان پرداخته خواهد شد.
اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

عشق شهردار ساری به جامعه ایثارگری را لمس می‌کنیم

جواد طالبی شهردار ساری صبح امروز با سعید کهنسال مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران، معاونان وی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مرکز استان دیدار و گفت و گو کرد.

در این نشست که حسن کلانتری معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی مناطق شهردار ساری و محمد لزگی مسئول اداره ایثارگران شهرداری ساری حضور داشتند و در دفتر شهردار ساری برگزار شد سعید کهنسال از خدمات جواد طالبی شهردار ساری به جامعه ایثارگران قدردانی کرد و افزود: دورا دور، عشق  شما به جامعه ایثارگری را لمس می‌کنیم و قدردان شهردار ساری هستیم.

 

 

ساماندهی روزانه زباله‌ بی‌خطرسازی شده گامی بلند جهت ساماندهی پسماندهای پزشکی

عباس غفوری رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری مرکز استان در نشست با مدیران بیمارستان های شهرستان ساری که با محوریت ساماندهی زباله های عفونی و بیمارستانی برگزار شد، اظهار داشت: جمع‌آوری و مدیریت انواع پسماند به‌ویژه پسماند عفونی از جمله موضوعات مهم و حساس حوزه بهداشت و سلامت مردم است که با جدیت پیگیر ساماندهی این زباله ها هستیم.

وی با اشاره به اینکه مطابق با قانون، مدیریت پسماندهای بیمارستانی که در گروه پسماندهای ویژه قرار می‌گیرند بر عهده تولید کننده است، افزود: سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری بنا بر مسئولیت اجتماعی خود، نهایت همکاری را با دانشگاه علوم پزشکی داشته و در زمینه مدیریت این پسماندها همه توان و امکانات خود را بکار گیری می کند.

 

 

نشست اتحادیه های آرامستان های کشور

نشست اتحادیه آرامستان های کشور با حضور دکتر حمیدرضا موفق مدیرکل حراست و پدافند غیر عامل سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، حجت الاسلام حسین مهدوی سرپرست اتحادیه آرامستان ها، حسن نوری مدیر کل حقوقی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور  واحمد توهمی قائم مقام اتحادیه آرامستان های کشور ،به همراه روسای سازمان های آرامستان های کشور به میزبانی سازمان آرامستان شهرداری ساری برگزار شد.

بررسی وضعیت آرامستان ها و پیگیری جهت رفع مشکلات موجود از موارد مطروحه در این نشست بود.

 

 

اخذ تعهدنامه تبدیل وضعیت ایثارگران شهرداری ساری از سوی استانداری مازندران ابلاغ شده است

محمد لزگی  مسئول امور ایثارگران شهرداری مرکز مازندران درباره اخذ تعهدنامه از ایثارگران شاغل در شهرداری مرکز استان که مشمول تبدیل وضعیت هستند، اظهار کرد: این مورد طبق بند «ب» ابلاغیه  شماره 2889/01/42/86 مورخ 6 اردیبهشت ماه سال جاری با موضوع اخذ تعهد از فرزندان ایثارگران بوده که از سوی استانداری مازندران به شهرداری ساری ابلاغ شده است.

وی افزود: در ابلاغیه استانداری مازندران، به بخشنامه 69405 مورخ 28 فروردین سال 1401 سازمان امور اداری و استخدامی کشور استناد شده است.

 

   

بازگشت خودروهای فرسوده به چرخه فعالیت با اتکا به توان و ظرفیت درون سازمانی

در راستای تاکیدات جواد طالبی شهردار مرکز مازندران مبنی بر اتکا به توان و ظرفیت درون سازمانی ، تخصص محوری ،پرهیز از برون سپاری و کاهش هزینه های جاری، واحد موتوری شهرداری ساری با استفاده از توانمندی های داخلی ، تعمیر و راه اندازی مجدد خودروهای سبک و سنگین این شهرداری را که سال ها بلا استفاده بوده در دستور کار قرار داده و با بازگشت این خودروها به چرخه فعالیت ،گام موثری جهت پیشبرد اهداف مدیریت شهری برداشته است.

در این راستا طی ماه گذشته، خودروهای معیوب سبک و سنگین و ماشین آلات سازمان های عمران ، آتش نشانی و پسماند در واحد موتوری شهرداری ساری مورد تعمیر و بهسازی قرار گرفت.

 

 

عصر باشکوه دهه نودی ها در بوستان ولایت

سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی مازندران، اجرای سرود سلام فرمانده، فردوسی‌خوانی و ورزش پهلوانی-زورخانه‌ای را با حضور پرشور متولدین دهه نود در بوستان ولایت برگزار کرد.

اعضای شورای اسلامی شهر، رییس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری، جمعی از مسئولان شهرستانی و شهروندان ولایتمدار ساروی در این مراسم حضور داشتند.

 

 

روز جهانی خانواده

صنعتی شدن، فرصت‌های بیشتر شغلی، انباشت امکانات رفاهی و بهداشتی و درمانی و آموزشی در شهرها و فرصت‌های بیشتر برای رشد و پیشرفت موجب شد مهاجرت از روستاها به شهرها افزایش یافته و شهری‌شدن و تسری فرهنگ و سبک زندگی شهری روندی رو به رشد یابد. اتفاقی که در همه دنیا و در کشور و شهر ما نیز اجتناب ناپذیر بود. آسیا بزرگترین جمعیت شهری را در بین سایر قاره ها دارد. جمعیت شهری ایرانی نیز در شصت سال اخیر رشد شتابانی داشته است به طوری که در فاصله اولین تا آخرین سرشماری، جمعیت شهری کشور بیش از 10 برابر شد.

شهرداری‌ها، به عنوان یکی از ارگان‌های اصلی در مدیریت شهری، نقش فزاینده‌ای در اتخاذ تصمیمات و اجرای پروژه‌ها با محوریت خانواده دارند. شهرداری ساری نیز تلاش کرده در حد توان به این مهم توجه کند. تهیه اطلس جامع کودکان و نوجوانان برای فراهم کردن مقدمات حرکت به سمت شهر دوستدار کودک شاید یکی از اصلی‌ترین کارهای مطالعاتی است که هم اکنون شهرداری ساری آن را انجام می‌دهد. احداث پارک خانواده و افزایش تعداد پارک‌های محله برای افزایش سرانه فضای سبز و مکان‌های بازی کودکان، احداث پارک ترافیک برای فرهنگ‌سازی و آموزش به دانش‌آموزان و اصلاح هندسی معابر جهت ارتقا سطح تردد و دسترسی در شهر از اقدامات دیگر شهرداری ساری برای پاسخگویی به نیازهای خانواده‌ها بود. به علاوه، خدمات‌دهی در خانه‌های شهروندی و خانه‌محله‌ها در نقاط مختلف شهر با هدف توزیع متوازن خدمات نیز از اقداماتی است که شهرداری ساری به آن توجه دارد.

 

 

اطلس شهر دوستدار کودک در شهرداری ساری تدوین می‌شود

سید حمزه حسینی سیدی معاون شهرسازی و معماری شهرداری در نشست تدوین اطلس شهری کودکان و نوجوانان، اظهار کرد: در تدوین این اطلس طبق شیوه‌نامه ابلاغی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، نیازمند داده‌های کمی و کیفی وضعیت کودکان و نوجوانان در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی و دیگر موارد هستیم.

وی با بیان اینکه این داده‎‌ها در زمینه تراکم مدارس ابتدایی، تراکم جمعیت کودکان در مناطق شهری، تراکم جمعیت کودکان با نیازهای ویژه، تراکم بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی درمانی، پارک‌ها، مهدهای کودک، مراکز فرهنگی، ورزشی و دیگر داده‌های جمعیتی، گردآوری شده است، افزود: از بیش از 30 دستگاه دولتی استعلام گرفتیم که اغلب این ادارات پاسخگو بودند.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید