شهردار ساری:

سامانه شفافیت شهرداری ساری راه اندازی شد

کد خبر : 4024122 فروردین 1401اخبار 0
جواد طالبی شهردار ساری از راه اندازی سامانه شفافیت شهرداری مرکز مازندران خبر داد
سامانه شفافیت شهرداری ساری راه اندازی شد

جواد طالبی شهردار مرکز مازندران با اشاره به راه‌اندازی فاز نخست سامانه شفافیت، اظهار کرد: این سامانه در راستای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در شهرداری ساری به کار گرفته شد.

وی با بیان اینکه هدف از راه‌اندازی این سامانه، ایجاد شفافیت بیشتر و همچنین اجرای صحیح‌تر قانون است، افزود: هر نوع قرارداد اعم از مناقصه و مزایده از طریق سامانه شفافیت در دسترس عموم شهروندان قرار گرفته است.
شهردار ساری با اشاره به اینکه قراردادها و معاملات شهرداری، اطلاعات مدیران ارشد شهرداری ساری، اطلاعات مربوط به بازارهای هفتگی، فنی و عمرانی، بخشنامه‌ها و مقررات، برنامه و بودجه، و همچنین مصوبات شورای اسلامی شهر در فاز نخست در سامانه قرار گرفته، گفت: اطلاعات مربوط به خدمات شهری و شهرسازی در فاز دوم وارد سامانه خواهد شد.
وی تصریح کرد: در راستای کاهش هزینه‌ها، سامانه شفافیت با تکیه بر توانمندی درون سازمانی در سازمان فاوای شهرداری ساری راه‌اندازی شده است .
طالبی با بیان اینکه هدف ما جلوگیری از تخلفات احتمالی و همچنین کاهش رفت و آمدهای شهروندان و حضور فیزیکی در شهرداری است، ادامه داد: شیوه عملکرد مجموعه شهرداری ساری شفاف است و ابایی نداریم این اطلاعات در دسترس شهروندان قرار گیرد.
وی با بیان اینکه تمامی دوایر شهرداری ساری بطور مستمر مشغول به خدمت‌رسانی هستند، خاطرنشان کرد: تمام پروژه های شهری در سال 1401 با پیوست سیما و منظر تعریف می شود.
شایان ذکر است آدرس اینترنتی سامانه شفافیت شهرداری ساریshafaf.sari.ir است.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید