هم‌زمان با 15 اسفندماه:

مراسم روز درختکاری در بوستان خانواده ساری برگزار شد

کد خبر : 4000218 اسفند 1400اخبار 0
هم‌زمان با 15 اسفندماه، مراسم روز درختکاری با حضور مدیران استانی و شهرستانی و اعضای شورای اسلامی شهر ساری در بوستان خانواده برگزار شد
مراسم روز درختکاری در بوستان خانواده ساری برگزار شد

 

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبزشهری شهرداری ساری، مراسم روز درختکاری هم‌ زمان با 15 اسفندماه با حضور عبدالله ملکی مدیرکل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران، ایزدی سرپرست سازمان میراث فرهنگی، لطف‌الله عباسی معاون فرماندار مرکز استان، پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری، سید حسن احمدی، علی عاشقان، سید افشین راسخ، سید رحمان میر شجاعی، شهرام ایرجی و سید حسین یوسفی اعضای شورای اسلامی شهر ساری و معاونان و مشاوران شهردار، مدیران مجموعه شهرداری و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی در بوستان خانواده برگزار شد.

 

 زارع رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ساری در آیین روز درختکاری با تبریک میلاد خجسته امام حسین (ع)  روز پاسدار و 15 اسفند روز درختکاری به نقش کلیدی درخت در ایجاد فضای سبز اشاره کرد و گفت: حفاظت و توسعه فضای سبز از رویکردهای مهم این سازمان است و اجازه حذف، خشکاندن و قطع درختان در محیط شهری را نخواهیم داد.

 

وی به تکثیر و کاشت شمشاد هیرکانی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: گونه شمشاد جزء معدود گونه‌های درختی همیشه‌سبز درختی جنگل‌های هیرکانی شمال کشور است که طی سالیان اخیر دچار آفت‌زدگی شده و ادامه بقای این‌گونه را به‌شدت در معرض تهدید قرار داد.

 

رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری ساری گفت: این سازمان در جهت احیای این‌گونه هیرکانی با شناسایی پایه‌های سالم اقدام به تکثیر آن در بستری عاری از آفت در یک فضای گلخانه‌ای کرده است.

 

وی افزود: باریشه دار شدن این‌گونه گیاهی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ساری اقدام به کاشت آن در میدان‌ها، بلوارهای سطح شهر کرده است تا ضمن احیای این‌گونه هیرکانی در توسعه فضای سبز شهری نقش‌آفرین باشد.

 

زارع با اعلام اینکه بیش از 40 هزار اصله از همین گونه‌ها طی سال‌های گذشته در بلوارها، پارک‌ها و میدان‌ها شهر ساری کاشته شد به نمونه‌های درختان بومی ازجمله انجیلی، بلوط، آزاد، اوجا و...به‌عنوان شاخص‌ترین پروژه در بوستان بانوان اشاره کرد و گفت: پروژه جنگل‌کاری شهری با کاشت انواع گیاهان بومی در سطح شهر ساری ادامه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: ساری را به بانک ژن گیاهان بومی و هیرکانی تبدیل می‌کنیم و انتظار داریم اعضای شورای اسلامی در تحقق این مهم یاری‌رسان ما باشند.

 

رئیس سازمان سیما و منظر شهرداری ساری شناساندن گونه‌های هیرکانی به شهروندان و ایجاد منظر زیبای شهری و همچنین ایجاد زیستگاه طبیعی برای پرندگان و جانوران را از اهداف کاشت این‌گونه‌های بومی در مرکز استان عنوان کرد.

 

 در این مراسم از باغبانان نمونه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و تنی چند از مروجان فرهنگ درختکاری تجلیل شد.

 

گفتنی است که مراسم با کاشت گونه‌های بومی هیرکانی در بوستان خانواده به پایان رسید.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید