گران ترین و ارزان ترین نرخ کرایه تاکسی در سراسر جهان

کد خبر : 316528 بهمن 1396تازه های ایران و جهان 0
طبیعتا به دلیل تفاوت در قوانین و مقررات محلی در هر کشور، نرخ کرایه تاکسی برای مسافران متفاوت بوده و میزان یکسان و مشخصی ندارد. به منظور رفاه حال بیشتر مسافران و کمک به آنها در این زمینه، وب سایت کاراسپرینگ (Carspring) که در حقیقت یک نمایندگی بریتانیایی آنلاین خودرو می‌ باشد، توانسته یک شاخص و لیستی از نرخ جهانی کرایه های تاکسی در سال 2017 جمع آوری کند.
گران ترین و ارزان ترین نرخ کرایه تاکسی در سراسر جهان

در این مقاله قصد داریم تا نگاهی به نرخ کرایه تاکسی در شهرهای گوناگون جهان داشته باشیم، شهرهایی با بیشترین و کمترین نرخ کرایه تاکسی!

طبیعتا به دلیل تفاوت در قوانین و مقررات محلی در هر کشور، نرخ کرایه تاکسی برای مسافران متفاوت بوده و میزان یکسان و مشخصی ندارد. به منظور رفاه حال بیشتر مسافران و کمک به آنها در این زمینه، وب سایت کاراسپرینگ (Carspring) که در حقیقت یک نمایندگی بریتانیایی آنلاین خودرو می‌ باشد، توانسته یک شاخص و لیستی از نرخ جهانی کرایه های تاکسی در سال 2017 جمع آوری کند. در این شاخص ارائه شده، نرخ کرایه تاکسی در 80 شهر پربازدید جهان تهیه شده است، جالب است بدانید که این شاخص بر اساس فاکتورهایی مانند، هزینه درخواست اولیه تاکسی، هزینه به ازای طی کردن هر کیلومتر از مسیر، هزینه به ازای مدت زمان انتظار تاکسی برای مسافر و در انتها، نرخ کرایه تاکسی از فرودگاه تا مرکز شهر، جمع آوری شده است. البته باید بدانید در شاخص هزینه به ازای مدت زمان انتظار تاکسی برای مسافر بر اساس هر میزان زمانی که تاکسی در حال حرکت نیست اما شما آن را در اختیار خود قرار دارید محاسبه می شود.

وب سایت کاراسپرینگ همچنین با کمک گرفتن از داده های ارائه شده شرکت های خدمات حمل و نقل مسافر محلی و انجمن ها و تورهای گردشگری، توانسته است نرخ کرایه تاکسی برای یک سواری 3 کیلومتری در هر شهر را محاسبه نماید.

 

حال در ادامه قصد داریم تا نگاهی به 10 شهر با مقرون به صرفه ترین میزان کرایه تاکسی به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر داشته باشیم:

 1. قاهره در مصر با 0.10 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 2. بانکوک در تایلند با 0.18 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 3. مسکودر روسیه با 0.27 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 4. مکزیکوسیتی در مکزیک با 0.28 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 5. جاکارتا در اندونزی با 0.30 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 6. بنگلور در هند با 0.30 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 7. بمبئی در هند با 0.32 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 8. پکن در چین با 0.34 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 9. بخارست در رومانی با 0.35 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 10. کوالالامپوردر مالزی با 0.36 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر

 

همانطور که در لیست بالا مشاهده کردید، شهر قاهره دارای ارزان ترین نرخ کرایه تاکسی در جهان است. شما می توانید به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر، تنها 10 سنت پرداخت نمایید. جالب است بدانید که اگر مسیر فرودگاه بین المللی قاهره تا مرکز شهر را با تاکسی طی کنید، تنها 4.20 دلار برای شما هزینه خواهد داشت!

 

 

اما در آن روی سکه، چندین شهر اروپایی نیز وجود دارند که ثابت کردند همیشه هم نرخ کرایه تاکسی نباید ارزان باشد! کشور سوئیس با داشتن دو شهر، درابتدای لیست گران قیمت ترین نرخ کرایه تاکسی قرار گرفته است

 

 

حال نگاهی به لیست 10 شهر با گران ترین میزان کرایه تاکسی به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر داریم:

 1. زوریخ در سوئیس با 5.19 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 2. ژنو در سوئیس با 3.32 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 3. توکیو درژاپنبا 2.92 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 4. لندن در انگلستان با 2.89 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 5. برلین در آلمان با 2.36 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 6. آمستردام در هلند با 2.36 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 7. کلن در آلمان با 2.34 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 8. کپنهاگ در دانمارک با 2.31 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 9. آنتورپ در بلژیک با 2.52 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر
 10. اشتوتگارت درآلمانبا 2.52 دلار به ازای پیمایش هر کیلومتر از طول مسیر

زوریخ یکی از شهرهایی است که بالاترین میزان دستمزد و خدمات اولیه مورد نیاز شهری را دارد. جالب است بدانید که در شهر زوریخ برای رزرو تاکسی در همان ابتدا و بدون محاسبه مسیر مورد نظرتان، چیزی معادل 8.30 دلار هزینه خواهید کرد

 

 

نمایندگی کاراسپرینگ به این نتیجه رسیده است که مشتریانی که درخواست می کنند تا تاکسی یک ساعت منتظرشان باشد، با پرداخت 82.96 دلار، بیشترین مبلغ را در شهر زوریخ پرداخت می کنند.

شهر توکیو با نرخ کرایه 189.91 دلاری برای سفر از فرودگاه بین المللی توکیو- ناریتا (Tokyo-Narita) به مرکز شهر، تنها شهر غیر اروپایی ای است که در لیست گران ترین کرایه های تاکسی قرار می گیرد.

 

 

مکسیمیلیان وولنبرویچ (Maximilian Vollenbroich)، مدیر عامل کمپانی کاراسپرینگ در یک مطلب مطبوعاتی گفته است: هیچ چیز بهتر از حس آرامشی نیست که با نشستن در یک تاکسی راحت پس از یک روز طولانی گردش در شهری جدید در انسان ایجاد می شود، اما در بعضی شهرها این کار مقرون به صرفه نیست و یا در جاهای دیگر، گردشگران با خطر مواجه شدن با نرخ های غیرمنصفانه و گران قرار می گیرند. ما امیدواریم که پژوهش هایمان به مسافران کمک کند تا سفری امن، مطبوع و اقتصادی را در هر نوع خودرویی که مناسبشان است، تجربه کنند.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید