بسته خبری

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

کد خبر : 315852 بهمن 1400اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری در راستای اطلاع رسانی جامع از عملکرد و فعالیت های خود، بسته خبری را به صورت هفتگی تهیه می نماید. در این بسته خبری به انعکاس تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخبار شهرداری مرکز استان پرداخته خواهد شد.
اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

جلسه هم اندیشی طرح تفصیلی، مناطق الحاقی و پهنه های بلندمرتبه سازی برگزار شد

جلسه طرح تفصیلی، مناطق الحاقی و پهنه‌های بلند مرتبه سازی با حضور فرزانه صادق مالواجرد معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی، علی بابایی کارنامه نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، رضا علیخانی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، نظری مدیرکل راه و شهرسازی مازندران، عباسی معاون عمرانی فرمانداری ساری، پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری، سید افشین راسخ، علی عاشقان، شهرام ایرجی و سید حسین یوسفی اعضا شورای اسلامی شهر، سید حسین صالحی نیا مشاور عالی شهردار ساری و حمیدرضا مرادی گردشی مدیر حراست شهرداری ساری، کیا علیزاده جانشین شهردار و حسینی معاون شهرسازی و معماری شهرداری و دیگر مسئولان برگزار شد.

 

 

بازدید از پروژه های عمرانی و بافت های فرسوده شهری انجام شد

دکتر فرزانه صادق مالواجرد معاون وزیر راه و شهرسازی به همراه علی بابایی کارنامی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، رضا علیخانی معاون امور عمرانی استانداری مازندران، پرویز شعبانی رییس شورای اسلامی شهر، سیدحسین یوسفی، شهرام ایرجی، سید افشین راسخ و علی عاشقان اعضای شورای اسلامی شهر، نوبخت فرماندار مرکز استان، نظری مدیرکل راه و شهرسازی، کیا علیزاده جانشین شهردار ساری و سید حمزه حسینی معاون شهرسازی و معماری شهرداری ساری از پروژه پل تا پل، پروژه های عمرانی آرامستان ساری، چهارراه ابن شهرآشوب و برخی بافت های فرسوده شهری مرکز استان بازدید کردند.

 

 

مراسم تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری ساری و سازمان های تابعه

راحله حاجیان مشاور شهردار و مسئول امور بانوان و خانواده شهرداری ساری از برگزاری مراسم تجلیل از بانوان شاغل در مجموعه شورای اسلامی شهر، شهرداری ساری وسازمانهای تابعه به مناسبت میلاد با سعادت دخت نبی اکرم(ص) حضرت فاطمه الزهرا (س) و گرامیداشت روز مادر و مقام زن خبر داد.

وی تصریح کرد: نگاه مجموعه مدیریت شهرداری و شورای اسلامی شهر ساری به زنان در حمایت بی دریغ از برنامه ها و مراسم پیش بینی شده در راستای بهره مندی از ظرفیت ها و استعدادهای بانوان و همچنین تکریم شایسته مقام آنها  می باشد .

 

 

تجدید میثاق دکتر محمدعلی نوبخت فرماندار مرکز استان با آرمان های انقلاب اسلامی

دکتر محمدعلی نوبخت فرماندار جدید مرکز استان پس از مراسم معارفه به عنوان فرماندار شهرستان ساری ، به همراه اعضای شورای اسلامی شهر و معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری در گلزار شهدا حضور یافته و با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید بیعت کرد.

 

   

اِلِمان شهدای مدافع امنیت در ساری رونمایی شد

در آستانه سالگرد شهادت شهید مصطفی نوروزی، اِلِمان شهدای امنیت مصطفی نوروزی و صادق تقوی با حضور پدران این شهدای والامقام، سرهنگ شریفی فرمانده سپاه شهرستان ساری، زیبافر رئیس بنیاد شهید شهرستان ساری، پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری، سید رحمان میرشجاعی، شهرام ایرجی، سید افشین راسخ، سید ذوالفقار شریفی، علی عاشقان و سید حسین یوسفی دیگر اعضای شورای اسلامی شهر ساری، کیا علیزاده معاون شهرداری ساری، عطایی شهردار منطقه یک و دیگر مسئولان در بلوار دفاع مقدس(کمربندی شرقی) ابتدای خیابان شهید اندرخورا رونمایی شد.

در این مراسم سرهنگ شریفی فرمانده سپاه شهرستان ساری ضمن قدردانی از مجموعه شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ساری در اجرای این پروژه ارزشمند، اظهار کرد: ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز مادر را در پیش داریم و قطعا این شهدایی که امروز در محضرشان هستیم پیروان راستین آن حضرت بودند.

پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این مراسم ضمن آرزوی بهبودی برای جواد طالبی شهردار ساری که در بستر بیماری قرار دارد، اظهار کرد: شورای ششم با همکاری شهرداری ساری، در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام می‌بردارد و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

 

 

باید باهمدلی، هم‌گرایی به سمت شهر خلاق، امیدآفرین و معنوی برویم

مراسم معارفه دکتر محمدعلی نوبخت فرماندار مرکز استان با حضور آیت الله محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در استان،حسینی پور استاندار مازندران، بابایی کارنامی و زارعی نمایندگان مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای اسلامی شهر ، معاونان و مدیران مجموعه شهرداری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

در این مراسم ، دکتر محمد علی نوبخت فرماندار جدید مرکز استان گفت: بنا داریم باهمت همه گروه‌ها، جریان‌ها، سلیقه‌ها که دل درگرو نظام اسلامی دارند، ایجاد امید کنیم و شعار ما برای تحقق این موضوع مدیریت کارآمد همراه با توزیع صحیح قدرت، عدالت و ثروت به جامعه است.

 

 

دبیرخانه دائمی فرهنگ ایثار و شهادت در شهرداری ساری راه‌اندازی می‌شود

نشست هماهنگی راه اندازی دبیرخانه دائمی ایثار و شهادت با بهره‌گیری از منش فرهنگی و اجتماعی شهید سید مجتبی علمدار با حضور علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر، علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری ، سیامک حبیبی رییس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی ،محمد لزگی مسئول امور ایثارگران شهرداری و جمعی از کارشناسان مجموعه شهرداری برگزار شد.

علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر ساری در این نشست با اشاره به نقش ایثارگری‌های شهدا در پایداری انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و تکریم خانواده‌های این عزیزان بر عهده ما است و باید به تقویت فرهنگ ایثار و شهادت کمک کنیم.

علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهرداری مرکز مازندران نیز در ادامه اظهار داشت: با تاکید جواد طالبی شهردار ساری، معاونت خدمات شهری شهرداری ساری دبیرخانه دائمی فرهنگ ایثار و شهادت را با بهره‌گیری از منش فرهنگی و اجتماعی شهید سید مجتبی علمدار راه‌اندازی می کند.

 

 

خرید 15 میلیارد تومان آسفالت جهت بهسازی معابر شهری

علیرضا سعیدی معاون حمل‌ونقل و امور زیربنایی شهرداری مرکز استان در نوزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بابیان اینکه آسفالت معابر شهری با استفاده از توانمندی و ظرفیت‌های درون‌سازمانی در حال انجام است، گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته تاکنون حدود 1000 تن قیر دولتی از اداره راه و شهرسازی و استانداری مازندران به شهرداری ساری تخصیص داده شد.

وی ظرفیت تولید آسفالت در کارخانه آسفالت سازمان عمران شهرداری ساری را 120 تُن در ساعت اعلام کرد و افزود: با برنامه‌ریزی درست می‌توان از این ظرفیت به‌خوبی برای ترمیم، بهسازی و آسفالت معابر شهر ساری استفاده کرد.

 

 

آمادگی کامل شهرداری ساری برای استقبال از برنامه‌های دهه فجر و عید نوروز

جلسه کارگروه زیباسازی شهرداری با حضور علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر، علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهردار ساری، زارع رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری و مسئولان واحدهای زیباسازی مناطق چهارگانه برگزار شد.

در این نشست علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر ساری نسبت به شناسایی زمین‌های شهرداری برای احداث پارک محله ای تاکید کرد و گفت: این نیاز در خیابان 22 بهمن، بلوار امام رضا و خیابان معلم بیشتر از دیگر نقاط شهر احساس می‌شود.

علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهردار ساری  نیز ضمن تاکید بر آماده‌سازی شهری برای مناسبت‌های دهه فجر و عید نوروز، اظهار کرد: در مناطق شهرداری ساخت المان با تکیه بر نیروهای درون‌سازمانی انجام می‌شود و این توانمندسازی به کاهش بخشی از هزینه‌های شهرداری کمک می‌کند.

 

 

دیدار اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران مجموعه شهرداری با خانواده شهیدان ولی پور و نوروزی

به مناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا و در راستای زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر و ارج نهادن به مقام شامخ مادران و همسران شهدا ، سیدحسین یوسفی،سیدحسن احمدی،علی عاشقان و شهرام ایرجی از اعضای شورای اسلامی شهر به همراه کیا علیزاده معاون توسعه مدیریت ومنابع ، سید حسین صالحی نیا مشاور عالی شهردار ، حمیدرضا مرادی گردشی مدیر حراست و سیامک حبیبی نسامی رئیس سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهراری با حضور در منزل شهیدان والامقام محمدعلی ولی پور و مصطفی نوروزی با خانواده معزز آنان دیدار کرده و با اهدا لوح یاد و خاطره این شهیدان والامقام را گرامی داشتند.

 

 

عملیات آسفالت 60 هزار متر مربع در معابر شهر ساری آغاز شد

پیام ایمانی رییس سازمان عمران شهرداری مرکز مازندران از توزیع 2150 تن آسفالتِ فراوردهای تولیدی این سازمان طی ماه گذشته در مناطق مختلف شهر خبر داد و گفت: عملیات آسفالت در 27 خیابان و کوچه با رویکرد توزیع متوازن خدمات طی یک ماه گذشته اجرایی شد.

وی اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی ، پیش بینی می شود  طی روزهای آینده 60 هزار متر مربع از معابر شهر ساری آسفالت شود.

 

 

برگزاری جلسه شورای اداری شهرستان ساری

صبح امروز شنبه جلسه شورای اداری شهرستان ساری با حضور منصورعلی زارعی نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، عباسعلی رضایی فرماندار ساری، کیا علیزاده معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری ساری، سایر مدیران شهرستانی، بخشداران و روسای شوراهای بخش در برگزار شد.

 

 

افزایش سهم مدیریتی بانوان در شهرداری ساری مد نظر مدیریت شهری می باشد

کارگروه امور بانوان شهرداری مرکز استان، با حضور پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری، افشین راسخ، سید ذوالفقارشریفی و سید رحمان میر شجاعی اعضای این شورا، راحله حاجیان مشاور امور بانوان و خانواده شهرداری و نمایندگان بانوان در شهرداری‌های مناطق و سازمان‌های تابعه در سالن جلسات شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد.

پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری در این نشست به نقش و اهمیت بانوان در حوزه‌های مختلف به‌ویژه تربیت فرزندان و اداره امور خانواده اشاره کرد و گفت: یک‌سوم نیروهای انسانی شهرداری ساری را بانوان تشکیل می‌دهند و نقش اثرگذار این قشر در این حوزه افزون‌تر می‌شود.

 

 

بازدید فرماندار ساری از آخرین وضعیت نیروگاه زباله‌سوز

محمدعلی نوبخت فرماندار ساری صبح امروز پنجشنبه به همراه عباسی معاون عمرانی فرمانداری شعبانی رئیس شورای اسلامی شورای شهر ساری، کیا علیزاده جانشین شهردار، علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهرداری ساری از پروژه زباله‌سوز ساری بازدید و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پروژه نیروگاه زباله‌سوز قرار گرفت.

پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی شهر ساری نیز در ادامه این بازدید گفت: شهرداری به‌منظور ارتقای کیفیت محیط‌زیست شهری برای شهروندان ساری و رفع معضل پسماند منطقه این پروژه را با تلاش مدیران و کارشناسان فنی شهرداری و با نظارت فرمانداری و استانداری راهبری می‌کند.

 

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید