به منظور ساماندهی زباله های عفونی صورت گرفت؛

امضای تفاهم نامه سازمان مدیریت پسماند و نظام پزشکی

کد خبر : 3105914 آذر 1400اخبار 0
تفاهم نامه همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری با نظام پزشکی شهرستان ساری در حوزه بی خطرسازی و ساماندهی پسماندهای پزشکی مراکز بهداشتی امضا شد.
امضای تفاهم نامه سازمان مدیریت پسماند و نظام پزشکی

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری؛ صبح امروز یکشنبه 14 آذر جلسه ای با حضور عباس غفوری سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری و محمدابراهیمی ساروی رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی ساری، حمید غلامی معاونت فنی و ابراهیمی مسئول واحد پزشکی و امور بهداشتی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در سازمان نظام پزشکی مرکز استان برگزار شد.
در این جلسه تفاهم نامه همکاری ای از سوی سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری با نظام پزشکی شهرستان ساری در حوزه بی خطرسازی و ساماندهی پسماندهای پزشکی مراکز بهداشتی امضا شد.
با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع مقرر شد از پزشکان و کادر درمان همکاری لازم درخصوص دفع زباله‌های پسماند عفونی و غیرعفونی داشته باشند و نسبت به اجرای تفاهم‌نامه و قراردادهای دفع پسماندهای عفونی اهتمام بیشتری داشته باشند.
سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری در این جلسه با بیان این که زباله‌های بیمارستانی بسیار خطرناک است، اظهار کرد: چنانچه پسماندهای بیمارستانی یا پزشکی بدون ملاحظات ویژه امحا شوند، تمام مواد داروی، عفونی و میکروبی وارد خاک و با اولین بارندگی وارد آب‌های زیرزمینی می‌شود که سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.
عباس غفوری عنوان کرد: دفع اصولی پسماندها به ویژه زباله‌های بیمارستانی همیشه از دغدغه‌های فعالان محیط زیست بوده، اما این مسئله در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا بیشتر از دغدغه زیست محیطی، به تهدید جدی سلامت شهروندان تبدیل شده است.
وی افزود: ارتقا کیفیت زندگی شهری و شهروندی امروز بالاترین هدف و برنامه شهرداری است.
رئیس هیئت مدیره نظام پزشکی ساری نیز در این جلسه استفاده از ظرفیت دو سازمان در ارتقای سلامت جامعه و سلامت شهروندان را مهم دانست و افزود: با هم افزایی و تعاملات بیشتر می توان در مسیر سلامت جامعه گام برداشت.
ابراهیمی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در صدد هستیم این همکاری مشترک را گسترش و به شهروندان خدماتی شایسته ارایه دهیم.
وی ادامه داد: در این تفاهم نامه، همکاری، هدایت و تسهیل فرایند تدوین سیاست های سلامت محور مرتبط با سلامت شهروندان را تشریح کرده است و در این زمینه با مجموعه مدیریت شهری همکاری خواهد کرد.
در این جلسه بر اهمیت بی خطر سازی پسماندهای ویژه بیمارستانی به جای سوزاندن آنها تاکید و راهکارهایی در خصوص بی خطر سازی و امحا زباله‌های عفونی مطرح شد و همچنین تفاهم نامه همکاری ای بین سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری با نظام پزشکی شهرستان ساری به امضا رسیده شد.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید