درجلسه ساماندهی مبادی های ورودی شهر ساری مطرح شد:

انسجام دستگاه‌ها در بسترسازی رویداد ۲۰۲۲

کد خبر : 3101110 آذر 1400اخبار 0
جواد طالبی شهردار ساری در این جلسه گفت: ساری ازجمله شهرهایی است که نقاط گردشگری زیادی را در خود جا داده و با توجه به میزبانی این شهر از رویداد مهم گردشگری کشورهای اکو، شهرداری ساری تلاش می‌کند تا با ساماندهی مبادی ورودی، مرکز استان را برای این میزبانی آماده کند.
انسجام دستگاه‌ها در بسترسازی رویداد ۲۰۲۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی روابط عمومی سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مرکز مازندران به نقل از خبر منتشر شده در سایت خبری شهرداری ساری، جلسه ساماندهی مبادی ورودی های این شهر با رویکرد میزبانی از کشورهای عضو اکو با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، رئیس شورای اسلامی و شهردار مرکز استان و مدیران استانی و شهرستانی به ریاست فرماندار شهرستان در سالن اجتماعات این فرمانداری برگزار شد.

 

 فرماندار ساری در این جلسه به اهمیت رویداد گردشگری کشورهای عضو اکو اشاره و بر ضرورت تسریع در اجرای برنامه‌های مرتبط با این رویداد به‌منظور میزبانی بهتر و جلب‌توجه ملی به ساری 2022 تأکید کرد.

 

عباسعلی رضایی با برشمردن برخی ظرفیت‌های گردشگری مازندران و فرصت‌هایی که رویداد ساری 2022 برای مازندران و کشور می‌تواند ایجاد کند، گفت: هرچند در میزبانی این رویداد بین‌المللی نگاه‌ها به سمت شهرداری ساری است اما دیگر دستگاه‌های مربوط به این رویداد مهم، با جدیت پای‌کار باشند.

 

وی با تأکید بر جدی گرفتن این رویداد بین‌المللی، آن را فرصتی برای کل کشور دانست، افزود: شهر ساری باید به زیباترین شکل ممکن منظره آرایی شود.

 

 رئیس شورای اسلامی شهر ساری در ادامه بابیان اینکه رویداد 2022 فرصت مهم برای معرفی ظرفیت‌های فرهنگی، گردشگری و تاریخی شهر ساری در سطح بین‌المللی است، گفت: شورای اسلامی و شهرداری ساری تلاش می‌کنند تا دررسیدن به اهداف موردنظر ضعف‌ها را مرتفع و نقاط قوت را تقویت کنند.

 

پرویز شعبانی افزود: برای اینکه بتوانیم میزبانی شایسته‌ای از این رویداد داشته باشیم از تمام ظرفیت‌ها برای آماده شدن این رویداد مهم بهره‌گیری خواهیم کرد.

 

 شهردار مرکز مازندران در این جلسه گفت: ساری ازجمله شهرهایی است که نقاط گردشگری زیادی را در خود جا داده و با توجه به میزبانی این شهر از رویداد مهم گردشگری کشورهای اکو، شهرداری تلاش می‌کند تا با ساماندهی مبادی ورودی، مرکز استان را برای این میزبانی آماده کند.

 

جواد طالبی افزود: زیباسازی ورودی شهر همان اندازه اهمیت دارد که خیابان‌ها و معابر شهر موردتوجه است بنابراین نیازمندی‌های محورهای ورودی از سمت شمال، جنوب، شرق و غرب موردبررسی قرار گرفت و هم‌اینک روشنایی ضلع جنوبی محدوده شهر انجام و محدوده خارج از آن به راهداری واگذار شد. مابقی ورودی‌ها در دست اقدام است.

 

شهردار ساری ضمن قدردانی از حمایت‌های اعضای شورای شهر گفت: تلاش می‌کنیم تا شهر تاریخی ساری را با تمام ظرفیت‌های موجود به کشورهای اکو و حتی فراتر از آن معرفی کنیم.

 

 سیف‌الله فرزانه مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران در این جلسه بابیان اینکه ساری 2022 یک فرصت برای ما محسوب می‌شود، گفت: این رویداد می‌تواند مبدأ توسعه و تحول در مازندران باشد، اما لازم است که همه مسئولان نگاهی ویژه به آن داشته باشند.

 

وی افزود: در رویداد 2022 قطعاً نگاهمان فقط به مرکز استان نیست بلکه باید از ظرفیت‌های شهرستان ساری را شناسایی و آن را به گردشگران معرفی کنیم.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید