شهرداری ساری به مناسبت هفته بسیج برگزار کرد:

مراسم شب‌ شعر و خاطره

کد خبر : 309946 آذر 1400اخبار 0
به مناسبت هفته بسیج به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری و با همکاری انجمن تبری سرایان شهرستان ساری مراسم شب‌شعر و خاطره در مسجد علی ابن موسی‌الرضا بوستان ولایت با حضور اقشار بسیجی و مسئولین شهری برگزار شد.
مراسم شب‌ شعر و خاطره

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک و به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری ساری، هم‌زمان با روز بسیج مستضعفان و گرامیداشت هفته بسیج مراسم شب‌شعر و خاطره با حضور خانواده معظم شهدا، اعضای شورای اسلامی شهر ساری، مدیران شهرداری و جمعی از مسئولین شهری و بسیجیان در بوستان ولایت برگزار شد.

 

در این مراسم راویان دفاع مقدس به روایت خاطرات خود از 8 سال دفاع مقدس پرداختند و شاعران بسیجی جدیدترین سروده‌های ارزشی خود را قرائت کردند.

 

در ادامه پرویز شعبانی رئیس شورای اسلامی ساری و از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با حضور در جایگاه از ضمن خاطره گویی و روایت‌هایی از دوران جنگ و انقلاب اسلامی به فرهنگ ایثار و شهادت اشاره کرد و بر ترویج این فرهنگ در میان نسل امروز تأکید کرد.

 

علی عاشقان دیگر عضو شورای اسلامی شهر در مدح بسیج و شهادت به شعرخوانی و خاطره گویی پرداخت.

 

اجرای موسیقی نی نوازی به همراه شعرخوانی آیینی، آواز ملکوتی دُرسالک یکی از بسیجیان دوران دفاع مقدس، پخش کلیپ حضور بسیجیان در دوران دفاع مقدس و پخش مصاحبه با جانباز هشت سال دفاع مقدس بسیجی علی‌اصغر رمضانی از دیگر برنامه‌های این شب‌شعر بود.

 

از شعرای این مراسم می‌توان به یعقوبی عضو انجمن تبری سرایان و خانم چاووشی از زحمت کشان کادر درمان که به زبان مازنی به اجرای شعرخوانی پرداختند، اشاره کرد.

 

 در پایان این شب خاطره‌انگیز به هنرمندان و شاعران بسیجی هدایای فرهنگی به‌رسم یادبود اهداء شد.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید