به مناسبت هفته بسیج

مراسم شب شعر و خاطره

کد خبر : 309736 آذر 1400اخبار سازمان 0
 به مناسبت هفته بسیج به همت سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری و با همکاری انجمن تبری سرایان شهرستان ساری مراسم شب شعر و خاطره در مسجد علی ابن موسی الرضا بوستان ولایت با حضور اقشار بسیجی و مسئولین شهری برگزار شد.
مراسم شب شعر و خاطره

 

به گزارش روابط عمومی، همزمان با روز بسیج مستضعفان و گرامیداشت هفته بسیج مراسم شب شعر و خاطره با حضور خانواده معظم شهدا،شعبانی رییس شورای اسلامی شهر، سیدافشین راسخ،سیدعلی عاشقان،سیدرحمان میرشجاعی،سیدحسین یوسفی،سیدحسن احمدی از اعضا شورای شهر، علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری،سیامک حبیبی رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری ساری، سید حسین صالح نیا مشاور شهردار، ابوالقاسمی رییس سیما منظر و فضای سبز، علی دومیرکلایی رییس آتش نشانی و خدمات ایمنی، پیام ایمانی رییس سازمان حمل و نقل و بار و مسافر، سید علی نورانی شهردار منطقه بافت کهن، سید امید مالجو رییس آرامستان و جمعی از مسئولین شهری و بسیجیان در بوستان ولایت برگزار شد.

در ابتدای این شب شعر علی رمضانی پاجی به میزبانی از تمامی بسیجیان برنامه را اجرا و هدف از برگزاری این دست مراسمات را آشنا ساختن نسل آینده ساز با فرهنگ بسیجی دانست.
سپس،شاعران بسیجی جدیدترین سروده های ارزشی خود را قرائت کردند.

در ادامه، راویان دفاع مقدس هم‌ چون مهندس عباسی، در جمع مدعوین، مسئولین و بسیجیان، به روایت خاطرات خود از 8 سال دفاع مقدس پرداختند.

سرهنگ شعبانی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس با حضور در جایگاه به خاطره گویی و روایت هایی از دوران جنگ و انقلاب اسلامی کردند، ایشان هم چنین از حضور بسیجیان در دوران دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت ایراد سخنرانی فرمودند.

در این مراسم علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر در مدح بسیج و شهادت به شعرخوانی و خاطره گویی پرداختند.

اجرای موسیقی نی نوازی به همراه شعرخوانی آیینی، آواز ملکوتی دُرسالک یکی از بسیجیان دوران دفاع مقدس،پخش کلیپ حضور بسبجیان در دوران دفاع مقدس و پخش مصاحبه با جانباز هشت سال دفاع مقدس بسیجی علی اصغر رمضانی از دیگر برنامه های این شب شعر بود.

از شعرای این مراسم می توان به یعقوبی عضو انجمن تبری سرایان و خانم چاووشی از زحمت کشان کادر درمان که به زبان مازنی به اجرای شعرخوانی پرداختند، اشاره کرد.

 در پایان این شب خاطره انگیز از هنرمندان و شاعران بسیجی به رسم یادبود هدایای فرهنگی اهدا شد.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید