صبح امروز؛

نخستین پارک ترافیک در ساری افتتاح شد

کد خبر : 309503 آذر 1400اخبار 0
نخستین پارک ترافیک صبح امروز، چهارشنبه سوم آذرماه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در ساری افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
نخستین پارک ترافیک در ساری افتتاح شد

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ساری، آیین افتتاح پارک ترافیک با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ساری، فرماندار و شهردار مرکز استان، جانشین پلیس راهور مازندران، رئیس پلیس راهور ساری، شهردار منطقه بافت کهن و جمعی از مدیران شهری و شهروندان ساروی و فرزند مدافع حرم شهید اسدی در بوستان ملل برگزار شد.

 

 جواد طالبی شهردار ساری در این مراسم با گرامیداشت هفته بسیج، تلاش، پشتکار توأم باتجربه و دانش را راه برون‌رفت از مشکلات پیش رو دانست و گفت: این مسیر جدید را با نگاهی نو در شهرداری ساری آغاز کردیم که امروز یکی از مصادر ظهور و بروز آن همین پارک ترافیک است که با رعایت دو مؤلفه‌ی «شهر دوستدار کودک» و «آموزش شهروندی» در جهت توسعه شهر احداث‌شده است.

 

وی بابیان اینکه برای ساختن ساری دست همه صاحب‌نظران و متخصصین را به گرمی می‌فشارم، اعلام کرد: درگاه اطلاع‌رسانی شفافیت شهرداری ساری طی روزهای آینده در شهرداری ساری راه‌اندازی می‌شود تا شهروندان ساروی در اتاق شیشه‌ای بدانند و ببینند که خانواده بزرگ شهرداری دغدغه‌ای جز خدمت صادقانه ندارد.

 علی عاشقان به نمایندگی از اعضای شورا در سخنانی اظهار داشت : رشد کودک وابسته به حضور آنها در محیط اعم از مدرسه ، خیابان ، پارک و فضاهای عمومی و نحوه ارتباط با این محیط ها است .
وی افزود: در راستای تخصیص حق شهروندی به کودکان شهر مان ، شهر دوستدار کودک برای اولین بار در ساری ایجاد شد.
عاشقان خاطر نشان کرد: شهر دوستدار کودک در بستر بهبود محیط کالبدی شهر دسترسی های متنوع شکل می گیرد و امروز شاهد افتتاح یکی از مصادیق مناسب سازی شهر برای کودکان یعنی پارک ترافیکی هستیم .
وی گفت : این پارک ایمنی ترافیک را به کودکان آموزش میدهد که بی شک از موثرترین و کارآمد ترین روشهای تغییر الگوی رفتار کودکان در بحث ترافیک میباشد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساری ادامه داد : آموزش رکن اساسی اصلاح فرهنگ ترافیک و رفتارهای ترافیکی است و بنده از شهرداری بخاطر افتتاح این پارک و نیز از همکاری راهنمایی و رانندگی قدردانی نموده امیدوارم شاهد توسعه فعالیت‌های مشابه جهت بهبود کیفیت زندگی شهری باشیم.

یادآور می شود؛ این پارک به مساحت ۱۳۷۵ مترمربع، با هزینه پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و با مشارکت سازمان‌های عمران، مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل، سیما منظر و فضای سبز شهری و دایره تأسیسات باهدف آموزش رفتار ترافیک برای دانش آموزان طراحی و احداث شد.

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید