صبح امروز؛

نخستین پارک ترافیک در ساری افتتاح شد

کد خبر : 309503 آذر 1400اخبار 0
نخستین پارک ترافیک صبح امروز، چهارشنبه سوم آذرماه با حضور مسئولین استانی و شهرستانی در ساری افتتاح و به بهره‌برداری رسید.
نخستین پارک ترافیک در ساری افتتاح شد

 

 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ساری، آیین افتتاح پارک ترافیک با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر ساری، فرماندار و شهردار مرکز استان، جانشین پلیس راهور مازندران، رئیس پلیس راهور ساری، شهردار منطقه بافت کهن و جمعی از مدیران شهری و شهروندان ساروی و فرزند مدافع حرم شهید اسدی در بوستان ملل برگزار شد.

 

 جواد طالبی شهردار ساری در این مراسم با گرامیداشت هفته بسیج، تلاش، پشتکار توأم باتجربه و دانش را راه برون‌رفت از مشکلات پیش رو دانست و گفت: این مسیر جدید را با نگاهی نو در شهرداری ساری آغاز کردیم که امروز یکی از مصادر ظهور و بروز آن همین پارک ترافیک است که با رعایت دو مؤلفه‌ی «شهر دوستدار کودک» و «آموزش شهروندی» در جهت توسعه شهر احداث‌شده است.

 

وی بابیان اینکه برای ساختن ساری دست همه صاحب‌نظران و متخصصین را به گرمی می‌فشارم، اعلام کرد: درگاه اطلاع‌رسانی شفافیت شهرداری ساری طی روزهای آینده در شهرداری ساری راه‌اندازی می‌شود تا شهروندان ساروی در اتاق شیشه‌ای بدانند و ببینند که خانواده بزرگ شهرداری دغدغه‌ای جز خدمت صادقانه ندارد.

 علی عاشقان به نمایندگی از اعضای شورا در سخنانی اظهار داشت : رشد کودک وابسته به حضور آنها در محیط اعم از مدرسه ، خیابان ، پارک و فضاهای عمومی و نحوه ارتباط با این محیط ها است .
وی افزود: در راستای تخصیص حق شهروندی به کودکان شهر مان ، شهر دوستدار کودک برای اولین بار در ساری ایجاد شد.
عاشقان خاطر نشان کرد: شهر دوستدار کودک در بستر بهبود محیط کالبدی شهر دسترسی های متنوع شکل می گیرد و امروز شاهد افتتاح یکی از مصادیق مناسب سازی شهر برای کودکان یعنی پارک ترافیکی هستیم .
وی گفت : این پارک ایمنی ترافیک را به کودکان آموزش میدهد که بی شک از موثرترین و کارآمد ترین روشهای تغییر الگوی رفتار کودکان در بحث ترافیک میباشد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر ساری ادامه داد : آموزش رکن اساسی اصلاح فرهنگ ترافیک و رفتارهای ترافیکی است و بنده از شهرداری بخاطر افتتاح این پارک و نیز از همکاری راهنمایی و رانندگی قدردانی نموده امیدوارم شاهد توسعه فعالیت‌های مشابه جهت بهبود کیفیت زندگی شهری باشیم.

یادآور می شود؛ این پارک به مساحت ۱۳۷۵ مترمربع، با هزینه پنج میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال و با مشارکت سازمان‌های عمران، مدیریت و مهندسی شبکه حمل‌ونقل، سیما منظر و فضای سبز شهری و دایره تأسیسات باهدف آموزش رفتار ترافیک برای دانش آموزان طراحی و احداث شد.

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید