سلطانی مسئول صنفی و مشاغل شهری شهرداری بافت کهن؛

پرداخت عوارض به عنوان راهکاری مؤثر در راستای توسعه شهر و تحقق به هنگام نیازهای شهر و شهروندان است

کد خبر : 3080719 آبان 1400اخبار 0
شهروندان با پرداخت به هنگام عوارض، شهرداری را در ارائه خدمات مطلوب تر یاری و در مدیریت شهر مشارکت کنند.
پرداخت عوارض به عنوان راهکاری مؤثر در راستای توسعه شهر و تحقق به هنگام نیازهای شهر و شهروندان است

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ساری، مسئول صنفی و مشاغل شهری منطقه بافت کهن با بیان اینکه هر واحد اقتصادی که فعالیت آن در محل ثابت یا وسیله سیار باشد و توسط فرد یا افراد صنفی با اخذ پروانه کسب دایر شده باشد واحد صنفی شناخته می‌شود، افزود: توزیع فیش های قبوض عوارض مشاغل در بین اصناف و واحدهای تجاری سطح منطقه آغاز شده است و مالکینی که بنا به هر دلیلی فیش عوارض به دست آنها نرسیده است می توانند همراه با اسناد و مدارک مالکیت به واحد مشاغل منطقه مراجعه کنند و فیش خود را دریافت نمایند و با پرداخت به موقع آن مشمول جریمه نشوند.

 

سلطانی با اشاره به اینکه در بخش عوارض کسب  و پیشه، وصولی ها بسیار اندک و همکاری اصناف بسیار کمرنگ بوده است، گفت: درآمدهای حاصل از عوارض شهری، بهترین نوع درآمدهای پایدار برای شهرداری است و مشارکت شهروندان در پرداخت عوارض سبب ارائه بهتر و بیشتر خدمات خواهد شد.

 

وی ادامه داد: مبالغ دریافتی از مودیان براساس تعرفه کسب و پیشه مصوب شورای شهر استخراج می گردد و در همین راستا کلیه صنوف ملزم به پرداخت عوارض سالانه کسب و پیشه به شهرداری می باشند.

 

مسئول صنفی و مشاغل شهری منطقه بافت کهن خاطرنشان کرد: شهروندان با پرداخت به هنگام عوارض پایدار، شهرداری را در ارائه خدمات مطلوب تر یاری و درواقع در مدیریت شهر مشارکت کنند.

 

سلطانی تصریح کرد: به هنگام عقد قرارداد با مستاجر ( فرد صنفی ) ضمانت های لازم را در رابطه با وصول عوارض مشاغل دریافت و قبل از تخلیه واحد صنفی قبض عوارض را از مستاجر مطالبه نماید.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید