چهارمین جلسه کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر

جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا با حضور رئیس سازمان فاوا و بررسی طرح‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات

کد خبر : 306607 آبان 1400اخبار 0
چهارمین جلسه کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر، با حضور سیدذوالفقار شریفی رئیس و سیدرحمان میرشجاعی نایب‌رئیس، افشین راسخ و سبحان بخشی اعضای این کمیسیون، علی‌اصغر اباذری رئیس سازمان فاوا و چند تن از مدیران این سازمان در تالار جلسات شورا برگزار شد.
جلسه کمیسیون سرمایه‌گذاری شورا با حضور رئیس سازمان فاوا و بررسی طرح‌های مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات

 به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری، چهارمین جلسه کمیسیون مشارکت و سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر، با حضور سیدذوالفقار شریفی رئیس و سیدرحمان میرشجاعی نایب‌رئیس، افشین راسخ و سبحان بخشی اعضای این کمیسیون، علی‌اصغر اباذری رئیس سازمان فاوا و چند تن از مدیران این سازمان در تالار جلسات شورا برگزار شد.

شریفی دستور جلسه را بررسی طرح‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات عنوان کرد و گفت: اغلب لازمه این طرح‌ها، مشارکت‌های بین‌سازمانی و همچنین جذب سرمایه‌گذار است.

وی با بیان اینکه شورا و شهرداری با تشریک مساعی باید در زمینه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به مردم خدمات ارائه کنند، افزود: دست آنهایی که هدف‌شان خدمت است را به گرمی می‌فشاریم و حمایت‌شان می‌کنیم و البته در مقابل آنهایی که قصد اخلال در امور شورا و شهرداری دارند نیز می‌ایستیم.

در ادامه میرشجاعی از اعلام آمادگی شرکت ایرانسل برای مشارکت در طرح راه‌اندازی مرکز دیتاسنتر در راستای ایجاد شهر هوشمند خبر داد.

وی یادآور شد: سازمان فاوا می‌تواند ایده‌های مبتنی بر وب را اجرایی و بخشی از بار مالی شهرداری را کم کند.

میرشجاعی با اشاره به لزوم بهره‌برداری بیشتر از اپلیکیشن ساریِ من، اظهار کرد: ایجاد بخش خدمات رفاهی کارکنان شهرداری در این اپلیکیشن نیز می‌تواند ضمن تقویت و ترویج بیشتر استفاده از ساریِ من و تسری آن در خانواده‌ها، به منزله یک پل ارتباطی به‌هنگام میان تصمیمات، دستورات، سیاست‌ها و خدمات پرسنلی شهرداری محسوب می‌شود.

وی در مورد طرح‌هایی چون راه‌اندازی سامانه شفافیت شهرداری که پیش‌تر از سوی سازمان فاوا به بهره‌برداری اولیه رسیده بود، اضافه کرد: لازم است طی هماهنگی با مراجع ذی‌صلاح و استفاده از خرد جمعی در مجموعه مدیریت شهری، به شفاف‌سازی مضاعف فعالیت‌های شهرداری و آگاهی بیشتر شهروندان، توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر ساری عنوان کرد: توسعه پروژه ساری‌کارت در بخش‌های متنوع خدماتی و راه‌اندازی کارت‌خوان‌هایی با قابلیت پذیرش کارت‌های شبکه شتاب برای ارائه بهتر خدمات شهری باید مدنظر قرار گیرد.

میرشجاعی تصریح کرد: موضوع جذب سرمایه‌گذار برای تبلیغات در ناوگان حمل و نقل عمومی یکی از منابع مورد توجه درآمد پایدار است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی مدون و حساب‌شده‌ای صورت بگیرد.

در ادامه این جلسه نیز اباذری رئیس سازمان فاوا با اشاره به پیشنهاد شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل مبنی بر ساخت دیتا سنتر در شمال کشور با محوریت شهرستان ساری به بررسی و اظهار نظر در خصوص طرح‌های دیگر از قبیل ایجاد باشگاه مشتریان برای شهروندان در اپلیکیشن ساریِ من و همچنین راه‌اندازی سامانه ثبت ایده، خلاقیت و پیشنهادات شهروندان در این اپلیکیشن پرداخت.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید