ساری گردی

پارک جنگلی شهید زارع

کد خبر : 306019 بهمن 1396ساری گردی 0
پارك جنگلی شهید زارع با 70 هكتار مساحت، داراي تيپ درختي بلوط ـ انجيلي مي باشد كه در سال 1344 جهت جلوگيري از انهدام جنگل و بازسازي و احياء با گونه هاي كاج و زربين جنگلكاری شده است
پارک جنگلی شهید زارع

پارک جنگلي شهيد زارع ساری در سه كيلومتری شرق رودخانه تجن و شرق شهرستان ساري و در فاصله يك كيلومتري جنوب جاده ساري– نکا قرار دارد و به علت مجاورت با تپه‌های جنگلی کم ارتفاع در دامنه البرز، بسیار زیبا و چشمگیر است. این مجموعه برای استفاده گردشگران نیز دارای امکاناتی برای اقامت کوتاه مدت می‌باشد.


مساحت پارك 70 هكتار بوده و داراي تيپ درختي بلوط ـ انجيلي مي باشد كه در سال 1344 جهت جلوگيري از انهدام جنگل و بازسازي و احياء آن با گونه هاي كاج و زربين جنگلكاری گرديده است.

 

امكانات و تاسيسات موجود در پارک، جاده دسترسي آسفالته، سرويس بهداشتي به تعداد مورد نياز، نمازخانه مردانه و زنانه در مركز پارك با زيربناي 120 متر مربع ، فروشگاه مواد غذايي، قهوه خانه سنتي مجهز، كباب خانه، ساندويچي، محوطه بازي كودكان و شهر بازي كوچك شامل قصربادي و چرخ و فلك، زمين واليبال، پاركينگ اتومبيل، پيست اسكيت مجهز، سرويس هاي ميز و نيمكت، آلاچيق به تعداد قابل توجه، اجاق براي طبع غذا و كباب و ..بوده که جهت استفاده مسافران و گردشگران مهیا گردیده است.

 

بدون تردید گذراندن یک روز تفریحی در پارک جنگلی شهید زارع ساری خاطرات بیاد ماندنی برای گردشگران خواهد داشت.

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید