در حمایت از مردم مظلوم فلسطین؛

نامگذاری ایستگاه تاكسیرانی تونس به نام قدس

کد خبر : 299114 بهمن 1396تازه های ایران و جهان 0
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلويزيوني المنار؛ اتحاديه تاکسيراني در شهر تونس، پايتخت کشور تونس در اقدامي جالب ايستگاه مرکزي اين شهر را به ايستگاه قدس تغيير نام داد.
	نامگذاری ایستگاه تاكسیرانی تونس به نام قدس

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلويزيوني المنار؛ اتحاديه تاکسيراني در شهر تونس، پايتخت کشور تونس در اقدامي جالب ايستگاه مرکزي اين شهر را به ايستگاه قدس تغيير نام داد.
المنار افزود: رانندگان تاکسي در تونس از نقل و انتقال مسافران به منطقه اي که سفارت آمريکا در آن قرار دارد امتناع مي کنند.
عبد الخالق ، گزارشگر المنار در تونس در اين باره گفت: ما هم اکنون به سوي ايستگاه مسافربري قدس در حال حرکت هستيم. همه ايستگاه هاي مسافربري در تونس از مرکز اين شهر گرفته تا مناطق شمالي تا خياباني که سفارت آمريکا در آن قرار دارد به زودي به ايستگاه قدس تغيير نام مي يابند. اين تصميمي است که اتحاديه تاکسي داران تونس اتخاذ کرده است تا به اين وسيله مخالفت خود را با تصميم دونالد ترامپ ، رئيس جمهور آمريکا در انتقال سفارت کشورش به شهر اشغالي قدس و به رسميت شناختن اين شهر به عنوان پايتخت رژيم اشغالگر صهيونيستي نشان دهد.

فوزي خربوش ، رئيس هيئت مديره اتحاديه تاکسي رانان تونس در مصاحبه با خبرنگار المنار گفت: ما قاطعانه با سفارت آمريکا در تونس برخورد مي کنيم و از انتقال هر کسي که قصد ورود به اين سفارت را داشته باشد خودداري مي کنيم اين تصميم اول ما است اما در مرحل بعد اگر ترامپ از تصميم خود منصرف نشود کل منطقه اي را که سفارت آمريکا در آن قرار دارد به زباله داني تبديل مي کنيم.
گزارشگر المنار در ادامه گفت: در اين شهر شما هر تاکسي را که ببينيد پرچم فلسطين بر روي آن به اهتزاز درآمده است، مطمئن مي شويد که هنوز مقاومت در وجدان بيدار مردم تونس زنده است.
حرف راننده هاي تاکسي اين است که اگر ترامپ به تصميم خود ادامه دهد ما هيچ مسافري را به سمت سفارت آمريکا نمي بريم و بر اين تصميم خود ثابت قدم هستيم.
آري آنها قدس شريف را فقط در فلسطين مي بينند و هيچ راه حلي جز مقاومت نمي پذيرند.
محمد الهمامي ، سخنگوي اتحاديه تاکسيرانان در مصاحبه با خبرنگار المنار گفت: پيام ما به نيروهاي مقاومت در لبنان يا فلسطين يا سوريه يا اردن اين است که براي قدس مقاومت کنيد چرا که قدس در دلهاي ما است.
گزارشگر المنار در ادامه ياد آور شد: مردم تونس از اعتقاد خود مبني بر اسلامي بودن و عربي بودن قدس کوتاه نمي آيند و با نفس هاي خود مي گويند که نوک پيکان مقاومت همانا فلسطين است و بس.

اشتراک گذاری

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید