معاون خدمات شهری منطقه دو خبر داد:

خدمات شهری یکی از مهم ترین عرصه ها در حیطه خدمت رسانی به شهروندان است

کد خبر : 2951724 مهر 1400اخبار 0
حسن ثنایی معاون خدمات شهری منطقه دو، طی گفتگویی اظهار داشت : معاونت خدمات شهری در شهرداری با سطح پوشش گسترده ، رایج ترین فعالیت شهرداری در امر خدمت رسانی به شهروندان محسوب می گردد.
خدمات شهری یکی از مهم ترین عرصه ها در حیطه خدمت رسانی به شهروندان است

احساس رضایت شهروندان از محیط شهری و خدماتی که شهرداری ارائه می دهد عاملی مهم در جهت ایجاد انگیزه در شهروندان برای مشارکت در توسعه و آبادانی شهری و بهبود کیفیت محل سکونت خویش است ، و سنجش رضایت شهروندان از خدمات شهری یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده کیفیت و چگونگی عملکرد ارائه دهندگان خدمات شهری است.

 

از این رو ، معاونت خدمات شهری در مجموعه شهرداری با توجه به وظایف تدوین شده برای زیر مجموعه های این معاونت که شامل واحد های خدمات شهری ، زیبا سازی ، تاسیسات ، سد معبر ، فضای سبز و سامانه 137 می باشد ، را می توان از فعال ترین و مهم ترین واحد های اجرایی در زمینه ارائه خدمات به شهروندان دانست.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ساری ؛ طی گفتگوی صورت گرفته با معاونت خدمات شهری منطقه ، ثنایی به تشریح اقدامات و فعالیت های واحد های زیر مجموعه این معاونت ، طی دو ماه گذشته پرداخت.

 

ثنایی اظهار داشت : خدمات شهری یکی از مهم ترین عرصه ها در حیطه خدمت رسانی به شهروندان است و سازمان های متعددی از قبیل شهرداری ها موظف به ارائه آن می باشند . به بیانی دیگر ، معاونت خدمات شهری در شهرداری با سطح پوشش گسترده ، رایج ترین فعالیت شهرداری در امر خدمت رسانی به شهروندان محسوب می گردد.

 

معاون خدمات شهری منطقه بیان کرد : با توجه به فرا رسیدن فصول بارندگی ، واحد تاسیسات منطقه از دو ماه گذشته به منظور هدایت آب های سطحی ، نصب ، تعمیر و تعویض موتور پمپ ها را در سطح منطقه و مناطق الحاقی (کوی اصحاب ، قرق) در دستور کار خود قرار داده اند و به صورت مستمر نیز بازدید های میدانی در این خصوص توسط این واحد صورت می پذیرد . از دیگر اقدامات این واحد به صورت کلی ، شامل نصب و را اندازی تابلو برق واقع در شهرک زعفرانیه ، روشن نمودن برج نوری میدان خزر و کابل کشی روشنایی زیرگذر میدان خزر ، لوله کشی میدان ساعت ، بازدید و تعمیر تابلو برق های موجود در سطح منطقه می باشد.

 

ثنایی در خصوص اقدامات واحد خدمات شهری افزود : واحد خدمات شهری از واحد های کلیدی در امر کسب رضایتمندی شهروندان از نحوه عملکرد خدمات شهری شهرداری است ، در همین راستا ، این واحد طی دو ماه گذشته ، 2580 متر مکعب لایروبی کانال ، جوی و کانیو در سطح منطقه ، پاکسازی پیاده رو ها و رفت و روب روزانه به مساحت  5000000 متر مربع در سطح منطقه ، 6700 متر مکعب آهک پاشی در سطح منطقه ، شستشو مخازن زباله و جوی ها ، جمع آوری سرشاخه ها ، برگ ها و نخاله و همچنین نظافت گروهی را اجرایی نمودند.

 

وی تصریح کرد : پاکسازی تراکت های تبلیغاتی ، شعار نویسی و جمع آوری پارچه های آویز غیر مجاز در سطح منطقه ، رنگ آمیزی جداول کوی زعفرانیه از اقدامات واحد زیبا سازی منطقه با هدف حفظ جلوه بصری شهری است ، که توسط این واحد اجرا گردید . همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس ، اربعین حسینی و رحلت رسول اکرم (ص) ، فضاسازی شهری توسط واحد زیبا سازی با نصب استوری بورد ، ریسه مشکی در سطح منطقه صورت پذیرفت.

 

معاون خدمات شهری در ادامه گفت : واحد اجرایی سد معبر با هدف حفظ حقوق شهروندی ، حذف نازیبایی های شهری اقدامات لازمه در این امر را اجرایی نمودند ، که شامل جمع آوری تابلو های تبلیغاتی ، دستفروشان سیار ، بار فروشان خودرویی سیار و پاکسازی کامل پیاده رو ها و اخطار به کسبه متخلف می باشد . همچنین سرکشی گشت موتوری از سطح منطقه به صورت روز و شب و حتی روزهای تعطیل نیز در دستور کار واحد سد معبر قرار دارد.

 

ثنایی در زمینه عملکرد واحد سامانه 137 که پل ارتباطی میان شهروندان و شهرداری می باشد ، بیان داشت : در مورد اعلام نظرات و رفع مشکلات شهروندان که از طریق این سامانه روزانه دریافت می گردد ، در طی دو ماه گذشته 197 گزارش واصله از جانب شهروندان دریافت که 138 مورد رفع عیب گردیده و 59 مورد نیز در دست اقدام می باشند. همچنین 117 مورد از ماه های گذشته نیز طی ماه های مرداد و شهریور بررسی و رفع عیب شدند.

 

این مقام مسئول در انتها افزود : واحد فضای سبز از دیگر زیر مجموعه های معاونت خدمات شهری محسوب می گردد و عمده اقدامات این واحد طی دو ماه گذشته رسیدگی به درخواست های شهروندی ، بازدید روزانه از فضای سبز سطح منطقه ، بررسی نواقص موجود و اعلام به سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری و همچنین نظارت بر فعالیت های سازمان سیما ، منظر و فضای سبز می باشد.

برچسب ها شهرداری منطقه 2

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید