به مناسبت روز آتش نشان و ایمنی صورت گرفت؛

دیدار با خانواده شهید آتش نشان سید مصطفی بخشی

کد خبر : 293988 مهر 1400اخبار 0
در آخرین روز از هفته دفاع مقدس و همزمان با روز آتش نشانی و ایمنی، شهردار منطقه بافت کهن و تاریخی بهمراه جمعی از کارکنان این شهرداری با حضور در منزل شهید آتش نشان سید مصطفی بخشی با خانواده این شهید والامقام دیدار و گفتگو کردند.
دیدار با خانواده شهید آتش نشان سید مصطفی بخشی

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه بافت کهن وتاریخی ساری به مناسبت روز آتش نشان و ایمنی، سید علی نورانی شهردار منطقه بافت کهن  به همراه جمعی از کارکنان این شهرداری با حضور در گلزار شهدای روستای ولشکلا از توابع بخش مرکزی ساری، ضمن قرائت فاتحه و نثار صلوات به روح پاک شهید والامقام سید مصطفی بخشی یاد این شهید گرانقدر را گرامی داشتند.

نورانی همچنین با حضور در منزل شهید آتش‌نشان "سید مططفی بخشی" ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید دفاع مقدس با خانواده ایشان دیدار و گفتگو کرد.

شهردار منطقه بافت کهن در این دیدار با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان عرصه دفاع مقدس از سرمایه‌های بزرگ برای جامعه هستند افزود: جان فشانی های این عزیزان قابل تقدیر است که همواره درس ایثار و شهادت را برای همه تداعی می‌کنند.

وی تصریح کرد: آتش‌نشان‌ها در خط ‌مقدم جان‌فشانی و مدافع آسایش، امنیت و ایمنی شهروندان هستند ، شهادت و دلاوری آتش نشانان همیشه و در همه عرصه‌ها قابل ستایش و تقدیر است.

همسر شهید بخشی نیز در این دیدار با ذکر خاطراتی از رشادت‌های شهید سید مصطفی بخشی و اقدامات فداکارانه ایشان بعنوان آتش نشان در شهرداری ساری و حضور افتخارآفرین در  سالهای دفاع مقدس، یاد این شهید عزیز را گرامی داشتند.

شهید والامقام «سید مصطفی بخشی » متولد سال ۱۳۲۵ روستای ولشکلا از توابع ساری و از کارکنان سازمان آتش نشانی ساری بود که  در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو  مورخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۶ در حالی که ۳۹ سال داشت و پدر ۷  فرزند بود، به درجه رفیع شهادت رسید.

در قسمتی از وصیت نامه شهید آمده است:

اگر این است که بالاخره روزی انسان بمیرد، چه بهتر است که این مرگش با شمشیری باشد آنهم در راه خدا.

برادران و خواهران مسلمان، عمل کنید بدانچه میگویید که در پیشگاه خداوند سخت و عظیم است که میگویند و عمل نمیکنند. (۶۴/۱۱/۱۵)

 

روح سه شهید والامقام، شهید سید مصطفی بخشی، شهید محسن علیزاده و شهید باباعلی آزاده شهدای شهرداری ساری شاد و یادشان گرامی باد.

 

گالری تصاویر

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید