همکاری دوجانبه سازمان فاوا شهرداری ساری و اداره‌کل ارتباطات مازندران

کد خبر : 293423 مهر 1400اخبار 0
رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری گفت: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران علاوه بر اینکه مسئولیت نظم‌بخشی بسترهای ارتباطی الکترونیکی را در سطح استان عهده‌دار است، همچنین می‌تواند اهلیت و توان شرکت‌های متقاضی را برای در اختیار گرفتن بستر فیبر نوری مورد بررسی قرار دهد.
همکاری دوجانبه سازمان فاوا شهرداری ساری و اداره‌کل ارتباطات مازندران

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری، جلسه‌ای با حضور علی‌اصغر اباذری رئیس و محمدتقی چمنی معاون سازمان فاوا شهرداری ساری، سیدمصطفی فلاح مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران و جمعی از مدیران این اداره‌کل برگزار شد.

همچنین در ادامه اعضای جلسه نشستی در همین زمینه با علیرضا حمیدی معاون خدمات شهری شهرداری ساری و همچنین علی عاشقان عضو شورای اسلامی شهر ساری برگزار شد و از اتاق سرور شهرداری نیز بازدید به عمل آمد.

اباذری در این جلسه با بیان اینکه شهرداری ساری جزو معدود شهرهای ایران است که از بستر امن ارتباطی فیبر نوری به‌طور اختصاصی برخوردار است، اظهار کرد: سازمان فاوا شهرداری ساری در حال حاضر در بیش از 60 کیلومتر از معابر اصلی شهر از بستر ارتباطی فیبر نوری بهره‌مند است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف سازمان فاوا در این زمینه، ایجاد درآمد پایدار بود، افزود: به‌دنبال همین موضوع از مدیران محترم اداره‌کل فناوری ارتباطات و اطلاعات مازندران درخواست مساعدت داریم تا در این زمینه سازمان فاوا شهرداری را یاری کنند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری ساری ادامه داد: اداره‌کل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران علاوه بر اینکه مسئولیت نظم‌بخشی بسترهای ارتباطی الکترونیکی را در سطح استان عهده‌دار است، همچنین می‌تواند اهلیت و توان شرکت‌های متقاضی را برای در اختیار گرفتن بستر فیبر نوری مورد بررسی قرار دهد.

اباذری در پایان گفت: امیدواریم با همکاری دوجانبه شاهد اتفاقات خوبی به‌منظور رسیدن به درآمد پایدار باشیم.

سیدمصطفی فلاحی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران در ادامه بیان اینکه سازمان فاوا شهرداری باید برای بهره‌برداری بهینه از بستر ارتباطی فیبر نوری نسبت به ایجاد داکیومنت اقدام کند، تصریح کرد: بعد از این اقدام، شرکت‌هایی که مورد تأیید هستند را به‌منظور آشنایی با این بستر به ساری فرا می‌خوانیم و سازمان فاوا با توجه به آیتم‌های سرمایه‌گذاری در شهر ساری، تشریحی کلی از فضای شهری و درآمدی ساری و همچنین میزان بهره‌دهی باید داشته باشد.

وی با عنوان اینکه شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، اهدافی از پیش تعیین شده دارند که باید آنها را نسبت به کسب درآمدها آگاه کرد، یادآور شد: وجود یک بانک اطلاعاتی مستند و دقیق از وضعیت الکترونیکی و ارتباطی شهر ساری، کمک زیادی در به توافق رسیدن و ایجاد درآمد پایدار خواهد کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران در ادامه درخصوص ساماندهی دکل‎های مخابراتی گفت: باید رویه‌ای را در ساری در پیش بگیریم تا همه شرکت‌های مخابراتی بتوانند در سطح شهر بی‌تی‌اس بزنند.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقشه جامع شهر ساری
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید