آموزش و فرهنگ سازی؛

آیا میدانید مفهوم این علامت چیست؟

کد خبر : 2929331 شهریور 1400اخبار 0
علائم زیست محیطی درج شده روی بسته ‌بندی کالاها دارای مفهوم روشن و مشخصی است که به شناخت ما از چگونگی بازیافت آن و نیز مواد تشکیل‌دهنده محصول کمک می‌ کند.
آیا میدانید مفهوم این علامت چیست؟

🔻قسمت سوم/ علائم زیست محیطی درج شده روی بسته ‌بندی کالاها دارای مفهوم روشن و مشخصی است که به شناخت ما از چگونگی بازیافت آن و نیز مواد تشکیل‌دهنده محصول کمک می‌ کند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ هر کدام از محصولاتی که توسط شرکت ‌های سازنده با هر جنس، نوع و کیفیتی که تولید می ‌شود، فارغ از مرغوبیت یا نداشتن مرغوبیت باید استانداردهای زیست محیطی را نیز رعایت کند که طبق همین استانداردها، سازندگان موظف‌ اند علائم و نشانه‌‌ هایی که بین ‌المللی نیز هستند و در همه کشورها به ‌عنوان نمادی برای چگونگی مواجه با محصول از حیث بازیافت آن شناخته می ‌شوند، را بر روی کالاها درج کنند.

 

اما تاکنون از خودمان پرسیده ‌ایم که علائم درج شده بر روی محصولات چه کاربردی دارند و اصلا به چه منظوری روی کالاها درج شده ‌اند؟ شاید اغلب افراد به این علائم و نشانه‌‌ ها توجه نکرده باشند، با شناخت صحیح از این علائم و نشانه‌ ها هنگام خرید محصولات، به شناخت بهتر ما از آن محصول مورد نظر کمک می‌کند.

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید