با هدف ایجاد فضایی برای شادابی روحی زائران صورت گرفت؛

کاشت نهال آزاد در محوطه امام زاده یحیی ساری

کد خبر : 2919221 شهریور 1400اخبار 0
در راستای ترویج فرهنگی درختکاری و ایجاد فضای شاد روحی برای زائران، محوطه امام زاده یحیی ساری با نهال بومی آزاد غرس شد.
کاشت نهال آزاد در محوطه امام زاده یحیی ساری

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی ، کاشت نهال آزاد در محوطه آستان مقدس امام زاده یحیی ساری در راستای ترویج فرهنگ نهال‌کاری، توجه به منابع طبیعی بعنوان سرمایه های ارزشمند و حفاظت از محیط زیست انجام شد.

 

امامزاده یحیی از اماکن تاریخی و زیارتی است که در میان بازاری بزرگ در هسته مرکزی شهر ساری واقع شده است. وجود این امامزاده در میان بازار جلوه خاصی به این شهر داده و سالانه جمع زیادی از ارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) به این آستان مقدس مشرف می شوند.

درخت مظهر زیبایی و حیات و یکی از زیباترین و پرثمرترین نعمت‌های بیکران خداوند است که بخش مهمی از نیازهای انسان را برآورده می‌سازد.

 

کاشت درخت و ایجاد فضای سبز در آموزه‌های دینی ما مورد تاکید زیادی قرار گرفته و نمی‌توان آثار مثبت درختکاری در محیط زندگی و محل کارمان را نادیده بگیریم.

 

به همین منظور ۲۷ اصله نهال بومی آزاد به همت سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهری و با همکاری همکاران شهرداری منطقه بافت کهن و تاریخی در محوطه امام زاده یحیی ساری غرس شد.

 

فضای امامزادگان عرفانی و ملکوتی است که مردم نشاط و شادابی معنوی خود را کسب می کنند. در‌کنار شادی معنوی موجود در امامزادگان، باید با کاشت درخت فضایی مفرح و شادی روحی بیشتری را برای زائران فراهم آوریم زیرا پیامبر(ص) فرمودند: نظاره بر درخت و فضای سبز عامل نشاط و شادابی روح انسان است.

 

مشارکت شهروندان در حفظ و نگهداری این گونه فضاها یکی از مهم‌ترین راهکارهای اساسی به منظور پایدار ماندن فضاهای سبز است.

 


افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید