بسته خبری

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

کد خبر : 2916720 شهریور 1400اخبار 0
مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری ساری در راستای اطلاع رسانی جامع از عملکرد و فعالیت های خود، بسته خبری را به صورت هفتگی تهیه می نماید. در این بسته خبری به انعکاس تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخبار شهرداری مرکز استان پرداخته خواهد شد.
اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

اخبار شهرداری ساری در هفته گذشته

 

 

 

جواد طالبی حکم شهرداری ساری را از دست وزیر کشور دریافت نمود

پس از اعتماد اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری به جواد طالبی و انتخاب وی به عنوان شهردار ساری ، احمد وحیدی وزیر کشور شخصاً حکم شهرداری ساری را طی مراسمی به وی ابلاغ نمود.

این اتفاق،در کنار همدلی اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر ساری و استفاده از ظرفیت های موثر و مطلوب در کشور، فرصت مناسبی  برای توسعه مرکز استان می باشد.

 

 

همدلی مضاعف شهرداری و شورای اسلامی شهر برای استفاده از ظرفیت های مدیران بومی در پایتخت

عصر چهارشنبه ۱۶ شهریور ماه، جواد طالبی شهردار مرکز استان به همراه زارعی و بابایی کارنامی نمایندگان مردم شریف ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی و نیز اعضای شورای اسلامی شهر ساری با حضور در دفتر کار مهدی عبوری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و محمد دامادی معاون پارلمانی وزارت صنعت معدن و تجارت با آنان دیدار و گفتگو کردند.

گفتنی است، این سفر شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر در راستای تحقق اصل همدلی مضاعف مجموعه مدیریت شهری و استفاده بهینه از ظرفیت‌های استان در پایتخت برای پیشبرد اهداف این مجموعه و همچنین تسریع روند اقدامات توسعه مرکز استان مازندران صورت گرفته است.

 

 

همدلی و همکاری مسئولان جهت میزبانی شایسته ساری از رویداد 2022

صبح امروز، شنبه ،جواد طالبی شهردار ساری  و عباسعلی رضایی فرماندار مرکز استان در دفتر شهردار دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار ، عباسعلی رضایی فرماندار شهرستان ساری با تبریک تایید و ابلاغ حکم شهردار ساری به جواد طالبی از سوی وزیر کشور، به اهمیت حرکت در مسیر توسعه مرکز مازندران اشاره کرده و گفت: طی 5ماه گذشته که جواد طالبی در راس مدیریت شهرداری ساری قرار گرفته است، اتفاقات خوب و مثبتی را در سطح شهر شاهد بودیم و با عزمی که در مجموعه شهرداری ساری در مسیر خدمت رسانی وجود دارد می توان چشم انداز روشنی را در زمینه عمرانی و خدماتی برای شهر ساری و شهروندان ساروی متصور بود.

جواد طالبی شهردار ساری نیز  ضمن قدردانی از حمایت های فرماندار مرکز استان از فعالیت های شهرداری بر تسریع روند خدمت رسانی و برنامه ریزی جهت ارتقاء سطح پروژه های عمرانی شهر ساری تاکید کرد و اظهار داشت: کسب رضایتمندی شهروندان و حرکت در مسیر توسعه و دور بودن از هرگونه حواشی و نیز خدمت رسانی مستمر به شهروندان، اولویت اقدامات مجموعه شهرداری ساری است.

 

 

برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین کارکنان شهرداری مرکز مازندران

سید مجتبی موسوی رییس اداره آموزش و تشکیلات شهرداری مرکز مازندران طی گفتگویی اظهار کرد: اداره آموزش و تشکیلات شهرداری ساری به دلیل شیوع ویروس کرونا وتعطیلی مراکز آموزشی، آموزش آنلاین را در دستور کار قرار داده است.

وی با اشاره به لزوم و اهمیت آموزش در جهت ارتقای سطح علمی و فنی کارکنان مجموعه شهرداری ساری، افزود: این دوره‌های مجازی در قالب وبینار، شامل دوره‌های عمومی، شهرسازی، حقوقی، خدمات شهری و فناوری اطلاعات توسط استادان درون‌سازمانی برگزار شد.

   

 

آمادگی کامل واحد تأسیسات شهرداری ساری برای فصل بارندگی/استقرار بیش از 400 پمپ مکش آب؛ آغاز حفر 25 حلقه چاه

علی علی‌اصغر تویه مسئول تأسیسات شهرداری ساری گفت: واحد تأسیسات یکی از واحدهای فعال و اجرایی در شهرداری است که نگهداری، تعمیر، تجهیز سیستم‌های تأسیساتی و نظارت بر اجرای دقیق آن‌ها را بر عهده دارد.

وی با اشاره به در پیش بودن فصل سرما و آغاز بارش‌های فصلی از آمادگی این واحد برای پیشگیری از آب‌گرفتگی معابر و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تعمیر و مرمت پمپ‌های سطح شهر خبر داد و گفت: تمهیدات لازم اندیشیده شده تا فصل سرما با کمترین مشکل برای مردم سپری شود.

 

 

استمرار آماده سازی پارک گردشگری اکو

مرکز استان مازندران در سال 2022 پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو خواهد بود و در این راستا مدیریت شهری مجموعه اقداماتی را جهت برگزاری هرچه بهتر این رویداد تعریف کرده و در حال انجام دارد.

بر این اساس، پروژه  ایجاد پارک با محوریت گسترش فضای سبز شهری به مساحت 7 هکتار در منطقه صفرآباد که از سوی جواد طالبی شهردار ساری به مناسبت رویداد 2022 به عنوان پارک اکو نامگذاری شده در دست اقدام است.

شهرداری ساری در نظر دارد با آماده سازی پارک گردشگری اکو و ایجاد فضای سبز بهینه، آب نماها و بستر پیاده‌روی در فضای مفرح بتواند لحظاتی شهروندان و گردشگران را از ملال زندگی ماشینی شهری دور بدارد.

 

 

جشنواره روابط عمومی برتر شهرداری ساری و سازمان های تابعه

مدیریت ارتباطات شهرداری ساری در راستای ایجاد انگیزه سازمانی و پویایی درون سازمانی در نظر دارد جشنواره انتخاب روابط عمومی برتر شهرداری ساری را برگزار نماید.

کلیه روابط عمومی های مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری ساری می توانند در بازه زمانی 20شهریور تا 20 آبان در زمینه‌های خبر، گزارش، عکس ، نماهنگ و طراحی پوستر پایش می‌شوند و در پایان این بازه زمانی بهترین تولید محتوا در زمینه های مذکور شایسته تقدیر قرار می‌گیرد و نیز روابط عمومی برتر در میان روابط عمومی های مناطق و سازمان‌های تابعه شهرداری ساری اعلام می گردد.

 

 

اقدامات ستاد بحران شهرداری ساری

شهرداری های مناطق مرکز مازندران، در راستای ارائه خدمات به شهروندان و جلوگیریی از سوانح احتمالی و سهولت عبور ومرور، با تشکیل ستاد مدیریت بحران، نسبت به رفع گرفتگی کانال های هدایت آب های سطحی، جمع آوری نخاله و تعمیر و نصب موتور پمپ در کوچه ها و خیابان ها و پاکسازی مسیر و معابر سطح شهر  در جهت رفاه حال شهروندان اقدام کرده است.

گفتنی است، با توجه به لایروبی مستمر جوی ها و کانال های سطح شهر که به همت شهرداری های مناطق انجام می شود ، آبگرفتگی کمتری را نسبت به بارش های قبلی در سطح شهر شاهد بودیم.

 

افزودن دیدگاه
متن بالا را در زیر وارد کنید

رادیو شهروند
نقدهای شایسته
مجله شهروندی
چندرسانه ای
تجارب شهرهای موفق دنیا
ارسال تصویر
تصاویر شهر را برای ما ارسال کنید